Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől tűnik el a hűtővíz a...

Vörösvércse kérdése:

Mitől tűnik el a hűtővíz a kiegyenlítőtartályból? (Fiat Punto,60S,1996) Átmeneti megoldás kellene, míg haza nem érek Magyarországra Dániából. (iszonyat drága a szerelő itt)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott a fenti autó, amivel most Dániában közlekedek. Május környékén megyek haza, addig szervíz nem megoldható, mivel itt 20.000 Ft/óra a minumum órabér. Meg tudom e a hibát szüntetni saját kezűleg?


A részletek: Az autóban Dániába való kiutazásom előtt lett cserélve vízpumpa (és olaj-, üzemanyag- és levegőszűrők, vezérműszíj), addig nem tapasztaltam ilyen gondot. Szerintem összefüggésben állhat vele (a szerelőmnek panaszkodtam, hogy 1000 km alatt eltűnt belőle 1 liter hűtőfolyadék), de a szerelőm azt mondta, hogy valószínűleg hengerfejtömítést kell benne cserélni és talán pont akkor adta meg magát, amikor jöttem vissza Dániába. (Németországban ránézés nélkül ezt vágta rá egy ottani szerelő is...) A motor alá tettem kartonpapírt, de álló helyzetben egyáltalán nem szivárog sehol. A motorolajom nem vizes, a hűtőfolyadékom nem olajos. Fogalmam sincs, mi lehet a baj. Közlekedhetek vele-e még anélkül, hogy komolyabb kárt tennék benne? Májusban szeretnék hazamenni vele és majd csak otthon megnézetni komolyabban. Addig valami átmeneti megoldást tudtok javasolni? Rendszeresen utántöltöm a hűtőfolyadékot, de már nem tudom milyen arányban van egymással a deszt víz és az etilén-glikol. Mit csináljak? Nagyon szeretem ezt a kocsit és az első autóm, szóval vigyázok is rá.



2013. febr. 27. 23:07
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
Mi volt a baj, igerted megirod
2022. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!