Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől tűnik el a hűtővíz a...

Vörösvércse kérdése:

Mitől tűnik el a hűtővíz a kiegyenlítőtartályból? (Fiat Punto,60S,1996) Átmeneti megoldás kellene, míg haza nem érek Magyarországra Dániából. (iszonyat drága a szerelő itt)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott a fenti autó, amivel most Dániában közlekedek. Május környékén megyek haza, addig szervíz nem megoldható, mivel itt 20.000 Ft/óra a minumum órabér. Meg tudom e a hibát szüntetni saját kezűleg?


A részletek: Az autóban Dániába való kiutazásom előtt lett cserélve vízpumpa (és olaj-, üzemanyag- és levegőszűrők, vezérműszíj), addig nem tapasztaltam ilyen gondot. Szerintem összefüggésben állhat vele (a szerelőmnek panaszkodtam, hogy 1000 km alatt eltűnt belőle 1 liter hűtőfolyadék), de a szerelőm azt mondta, hogy valószínűleg hengerfejtömítést kell benne cserélni és talán pont akkor adta meg magát, amikor jöttem vissza Dániába. (Németországban ránézés nélkül ezt vágta rá egy ottani szerelő is...) A motor alá tettem kartonpapírt, de álló helyzetben egyáltalán nem szivárog sehol. A motorolajom nem vizes, a hűtőfolyadékom nem olajos. Fogalmam sincs, mi lehet a baj. Közlekedhetek vele-e még anélkül, hogy komolyabb kárt tennék benne? Májusban szeretnék hazamenni vele és majd csak otthon megnézetni komolyabban. Addig valami átmeneti megoldást tudtok javasolni? Rendszeresen utántöltöm a hűtőfolyadékot, de már nem tudom milyen arányban van egymással a deszt víz és az etilén-glikol. Mit csináljak? Nagyon szeretem ezt a kocsit és az első autóm, szóval vigyázok is rá.



2013. febr. 27. 23:07
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

30-as . Miket irkálsz !!! Azt gondolod ,hogy ott csak szakszervizek vannak,hát nagyot tévedsz.És mindent ugyanúgy meg lehet oldani mint ithon,csak valamivel drágábban !!És nem olyan áron mint te gondolod.Mert a bontott alkatrészek ára szinte ingyen van. De a kedves kérdező is kint keresi a pénzt! Voltam már Németben és Olaszban egy pár bontóban tudom mi van, és ott javítanak is. És nem túl drágán.

Olvasd el a 13 választ !!!!!

2013. márc. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
30-as 1000 euróért ettöl a Punto,60S,1996, külömebb hibátlan autót lehet venni kint !!!!
2013. márc. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 szántóvető ***** válasza:
10%

32-es tudom.

31-es,mi értelme egy közel 20 éves bontott hengerfejjel kísérletezni?ki merem jelenteni hogy valami baja biztosan lenne.

2013. márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
56%
Mit tudsz ? Semmit! Ha tudnál nem ilyeneket irkálnál. Vagyis tudsz : ide irkálni hülyeségeket, mert erre van időd. Meg arra ruggozni,hogy hanyadik vagy a toplistán!!! Ami az ő autóján van az talán Új ??? Mert a kinti bontóban attól van sokkal fiatalabb is. De egy ilyen alkatrésznek nem a kora a lényeg hanem az állapota. De már elkanyarodtunk a témától mert nem biztos hogy kell másik henger fej ! Lehet csak tömítés! De ha kell akkor hithon is kell !!! csak itt kb 10x árban mint ott! De én a továbbiakban nem vitázok veled mert te rettent okos vagy e témában,ott vagy a lista elején és ez a lényeg!És minden kérdésre adj valamilyen választ.És ez álltal előrébb kerülj.És , hogy PC mögül osztod az észt! Nem pedig tapasztalatból!! Mert tapasztalatod az 0-a . Látszik a hozzá szólásaidból!!
2013. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 szántóvető ***** válasza:
10%

-OFF-utolsó hozzászólásom:

elolvastam a linket (13-as válasz),azt sem tudod hogy mi baja volt az autódnak holott megcsináltattad,erről ennyit.

2013. márc. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Dániáról annyit, hogy sokkal magasabb árak vannak, mint Németországban. A dánok nem javítanak semmit, csak cserélnek. Műszaki képességeik (mivel megengedhetik maguknak egy új autó megvásárlását) meg se közelíti a magyar szakemberekéit. Az alkatrész és a javítás is rohadt drága lenne és körülbelül annyiba kerülne a hengerfejtömítést megcsináltatni, mint amennyiért az autót vettem. Ezért kockáztatok és valahogy hazaevickélek. Eddig is meg tudtam így oldani, utántöltögetéssel. Sokan megnyugtattak azóta, hogy nem hengerfejes a kocsim, mivel az olaj szintje teljesen állandó üzzemmeleg és hideg motor után is. Az olaj sehol sem vizes és a hűtővíz sem olajos. Valahol máshol enged a hűtővíz, sajnos továbbra sem tudom hol.
2013. márc. 3. 13:15
 37/41 szántóvető ***** válasza:
Kérdező,majd ha hazaértél(májust írtál) megírhatnád ide hogy mi lett a végkifejlet mert érdekel.szomszédom 3 hónapja jár egy céges mercedes 208-as dízellel,olyan sz@r hogy már fűtés sincs benne pedig a hőfokmérő mindig a piros skála közelében van.vizet 100 Km-enként kell utánaönteni a vizet,viszont pöccre indul és nem füstöl fehéret.volt már a hengerfej levéve,síkolni kéne csak a cég nem költ rá :)Bocsánat a sok OFF-ért.
2013. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Ok, be fogok majd számolni a tapasztalataimról! Nem felejtem el, hiszen jó kis út lesz majd! :) Már alig várom.
2013. márc. 4. 16:57
 39/41 anonim ***** válasza:
Az igéreted ellenére, elfelejtettél beszámolni :D
2017. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 M. Bernadett válasza:

Végül mi volt a baj? Lehet tudni?

Nekem is fogy a víz...

2019. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!