Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos olaj-előmelegítőt,...

Elektromos olaj-előmelegítőt, és hűtővíz előmelegítőt miért nem szerelnek be a kocsikba, illetve miért nem árulnak hozzájuk gyárilag ilyen extrát?

Figyelt kérdés
Mindkettőnek lenne értelme, és benzint is megtakarít, nem beszélve a hidegindításos kopások megelőzéséről, nameg arról a komfortról amit egy meleg kocsi ad hajnal 5-kor. Nekem van egy hűtővíz előmelegítőm, saját gyártmány, piszok jól működik egyébként.

2013. febr. 23. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Gratulálok hozzá,én inkább felkelek 10perccel hamarabb és járatom,igaz dízel,de sorhatos,hamar bemelegszik.
2013. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elég sok autóba rendelhető. Aki így veszi, annak van benne.
2013. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk hidegebb területen rendelhető extra vagy szériafelszerelés. Itthon viszont nem az, mert az évnek csak rövid szakaszában van nagyon hideg, illetve ha lehetne rendelni, akkor is csak kevesen tennék, mert régi népszokás a perceken át alapjáraton motormelegítés.
2013. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
pedig tényleg jó
2013. febr. 23. 13:50
 5/11 anonim ***** válasza:

A magyarországi autók kb. 90%-a a szabad ég alatt lakik, képzeld milyen lenne egy lakótelepi parkoló a felette pókhálószerűen kihúzott hosszabbítókkal!

:D


Régen az ARO-kban szinte alap felszerelés volt az előmelegítő, de akkor vagy bedugtad este, vagy felkeltél egy órával korábban...

2013. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

enyém is kint van, de udvaron belül

Ha régen alap volt az arókba, amikor minden olcsóbb volt, főleg a HTO :) akkor a mai szarokba miért nem szerelnek ilyet?

2013. febr. 23. 14:25
 7/11 A kérdező kommentje:
gázos kocsikban meg pláne sokat jelentene.
2013. febr. 23. 14:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Régi ifákra és mtz-kre is lehetett rakni vízmelegítőt (nekem van kettő eladó is D)

Csak ahogy leírták előttem vagy felkeltél 1 órával vagy rádugtad este. Nameg legalább 1000 wattos a teljesítményük (nagyobb gépjárműveknél) és elég jól pörgeti a villanyorát


Hallotam olyat hogy MAN buszba a saját akkujáról lehet működtetni a hűtőfolyadékmelegítőt, idővezérelten


Mellesleg én is jó ötletnek tartanám ha lenne az én kocsimba

2013. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az enyém 2kw-os :) 20 perc alatt 60 fokos vizet csinált a legnagyobb hidegben is. Ez pont annyi idő amennyi alatt megreggelizek, és pöccre indul, azonnal alapjáratra áll be. Az olaj is sokkal hamarabb felmelegszik így.
2013. febr. 23. 16:02
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hallotam olyat hogy MAN buszba a saját akkujáról lehet működtetni a hűtőfolyadékmelegítőt, idővezérelten "


Akármelyik buszban meg lehet oldani, amiben vízkeringetéses állófűtést építenek be.

2013. febr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!