Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől tűnik el a hűtővíz a...

Vörösvércse kérdése:

Mitől tűnik el a hűtővíz a kiegyenlítőtartályból? (Fiat Punto,60S,1996) Átmeneti megoldás kellene, míg haza nem érek Magyarországra Dániából. (iszonyat drága a szerelő itt)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott a fenti autó, amivel most Dániában közlekedek. Május környékén megyek haza, addig szervíz nem megoldható, mivel itt 20.000 Ft/óra a minumum órabér. Meg tudom e a hibát szüntetni saját kezűleg?


A részletek: Az autóban Dániába való kiutazásom előtt lett cserélve vízpumpa (és olaj-, üzemanyag- és levegőszűrők, vezérműszíj), addig nem tapasztaltam ilyen gondot. Szerintem összefüggésben állhat vele (a szerelőmnek panaszkodtam, hogy 1000 km alatt eltűnt belőle 1 liter hűtőfolyadék), de a szerelőm azt mondta, hogy valószínűleg hengerfejtömítést kell benne cserélni és talán pont akkor adta meg magát, amikor jöttem vissza Dániába. (Németországban ránézés nélkül ezt vágta rá egy ottani szerelő is...) A motor alá tettem kartonpapírt, de álló helyzetben egyáltalán nem szivárog sehol. A motorolajom nem vizes, a hűtőfolyadékom nem olajos. Fogalmam sincs, mi lehet a baj. Közlekedhetek vele-e még anélkül, hogy komolyabb kárt tennék benne? Májusban szeretnék hazamenni vele és majd csak otthon megnézetni komolyabban. Addig valami átmeneti megoldást tudtok javasolni? Rendszeresen utántöltöm a hűtőfolyadékot, de már nem tudom milyen arányban van egymással a deszt víz és az etilén-glikol. Mit csináljak? Nagyon szeretem ezt a kocsit és az első autóm, szóval vigyázok is rá.



2013. febr. 27. 23:07
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat mentél vele így.de remélhetőleg nem lesz komoly baj,bár nagy az esély rá,hogy csapágyas lesz a motor.
2013. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Ha kihúzod a nívó pálcát ott is ilyen az olaj?
2013. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Abszolút tiszta az olaj a nívópálcánál, valamit a hűtővíz is hibátlanul kék, szennyeződésmentes.
2013. febr. 28. 20:51
 24/41 anonim ***** válasza:
Akkor valószínű ,nem lesz csapágy probléma.De ne használd az autót! Csináltasd meg mert nagy baj lehet ebből.
2013. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 szántóvető ***** válasza:
20%
ha annyira drágán dolgoznak mint ahogy írtad akkor marha sokba fog kerülni.kompletten cserélik a hengerfejet,simán összejöhet egy 1000 eurós számla.meg lehet próbálni közlekedni vele ha a motorolajba nem megy bele a víz.az a lényeg hogy a kiegyenlítőtartályból ne hagy kifogyni a vizet.és szerelkezz fel tartalék vízzel és fagyállóval.
2013. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Köszi Szántóvető! Azt hiszem számomra ez a járható út. Dániában tuti nem csináltatom meg, mert a gatyám is rámenne. Májusig így töltögetek rajta, folyamatosan ellenőrzöm, meg a hazaúton is, aztán otthon valami hozzáértő megnézi.
2013. márc. 1. 16:56
 27/41 szántóvető ***** válasza:
20%
1.2-es 60 lovas?gondolom nem száguldozol vele pályán,elég lenne egy 100-as tempo a kímélés végett :)
2013. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Pontosan annyi. Egyébként Dániában max 80-al lehet menni országúton, ami nekem tökéletes, de az autópályákat amúgy is kerülöm. Idefele is csak országúton jöttem, mert sokkal élvezetesebb, mint az unalmas autópályák.
2013. márc. 1. 18:09
 29/41 anonim ***** válasza:
Jól teszed ,ha ilyen tanácsokra hallgatsz mint a szántó vető ajánl.Probléma mert nem szánsz pénzt javításra! Majd fogsz,10x -est ,mert lehet,hogy 10 v 100 km után úgy belefúj,hogy rögtön meg is áll,de ha nem veszed észre olyan főtengelyesre hajtod,hogy lehet csapágyazni,főtengelyt köszörülni,stb.És ha megáll a nyílt pályán a Német v osztrák úgy kihívja az autó mentőt csak úgy füstöl.Azt nem érdekli,hogy neked van lóvéd vagy nincs.De meg is érdemlik az ilyenek..De itthon is ha megáll ,a mentő 100km-re 30e megy.50-100e -böl könnyen lehet 300-500e is.
2013. márc. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 szántóvető ***** válasza:
40%
29-es mit gondolsz külföldön nekiállnak hengerfejet síkolni?rendelnek hozzá egy szerelt hengerfejet és egyszerűen felteszik.1000 eurót írtam de kétlem hogy annyi kifutná a javítást.ennyi pénzből venne a kérdező 2 ugyanilyen puntot kint.
2013. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!