Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől tűnik el a hűtővíz a...

Vörösvércse kérdése:

Mitől tűnik el a hűtővíz a kiegyenlítőtartályból? (Fiat Punto,60S,1996) Átmeneti megoldás kellene, míg haza nem érek Magyarországra Dániából. (iszonyat drága a szerelő itt)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott a fenti autó, amivel most Dániában közlekedek. Május környékén megyek haza, addig szervíz nem megoldható, mivel itt 20.000 Ft/óra a minumum órabér. Meg tudom e a hibát szüntetni saját kezűleg?


A részletek: Az autóban Dániába való kiutazásom előtt lett cserélve vízpumpa (és olaj-, üzemanyag- és levegőszűrők, vezérműszíj), addig nem tapasztaltam ilyen gondot. Szerintem összefüggésben állhat vele (a szerelőmnek panaszkodtam, hogy 1000 km alatt eltűnt belőle 1 liter hűtőfolyadék), de a szerelőm azt mondta, hogy valószínűleg hengerfejtömítést kell benne cserélni és talán pont akkor adta meg magát, amikor jöttem vissza Dániába. (Németországban ránézés nélkül ezt vágta rá egy ottani szerelő is...) A motor alá tettem kartonpapírt, de álló helyzetben egyáltalán nem szivárog sehol. A motorolajom nem vizes, a hűtőfolyadékom nem olajos. Fogalmam sincs, mi lehet a baj. Közlekedhetek vele-e még anélkül, hogy komolyabb kárt tennék benne? Májusban szeretnék hazamenni vele és majd csak otthon megnézetni komolyabban. Addig valami átmeneti megoldást tudtok javasolni? Rendszeresen utántöltöm a hűtőfolyadékot, de már nem tudom milyen arányban van egymással a deszt víz és az etilén-glikol. Mit csináljak? Nagyon szeretem ezt a kocsit és az első autóm, szóval vigyázok is rá.



2013. febr. 27. 23:07
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a szerelő volt trehány, lehet gyári hibás is a vízpumpa. Ha enged a tömbszelence a szíjtárcsa szét csaphatja a hűtő folyadékot. Akkor sem fog látni semmit, csak nagy sokára az ékszíj vonalában nedves lesz a kaszni nem is a motor. Vagy inkább elszíneződött.
2013. febr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
ha melegen nincs buborék a kiegyenlitö tartályban,meg kell nézni a vizpumpát,az összes vizcsövet,a hütönél is szét kell nézni,és nem árt a müszer fal alá is benézni,nem e fütöradiátornál ereszt ,bár ezt 0 foknál jelzi a párásodó ablak/hideg motornál törüld át száraz rongyal az összes vizcsövet majd beinditod amig üzemmeleg nem lesz és óvatosan meg ne égesd magad végigtapogatod a csöveket ,persze nem járó motornál,mert a megnövekedett nyomásnál szivároghat a viz
2013. febr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen problémám volt nekem is(Németországban lakunk).Itt a kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__369.. Végül megjavíttattuk itt németbe.A számla 215 Euró volt,ebből 165 Euró volt az alkatrész.Mi nem mertünk kockáztatni,hosszú utakat járunk vele,féltünk nehogy valahol(pl.Szlovákia vagy Csehország)egyszer csak hűtőfolyadék nélkül maradjunk,s az ottani csere(mert így is úgy is meg kell javítani)+pályáról leszállítás többe kerüljön.Azóta semmi gond,már több mint 1OOOO km-t mentünk,a hűtőfolyadék színt ugyanaz,ahogy feltöltötték javítás után.
2013. febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Termosztát is ki lett cserélve,az is benne van az alkatrészek árában.
2013. febr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A mai nap fejleménye: lecsavartam a kiegyenlítőtartályról a kupakot és járó motornál gőz száll fel belőle, ha húzom a gázbowdent, akkor több. Lecsavartam a motorolajutántöltő kupakot is, a lyukból ott is gőz vagy füst száll fel. Nem vagyok biztos, lehet bebeszélem magamnak, de a kipufogógáz elég fehéres színű. A legnagyobb bizonyíték talán a motorolaj utántöltő kupakról készített fényképem lehet, amire talán meg tudnátok mondani, hogy ez most az általatok említett túrós dolog, vagy sem. Én nem tudom eldönteni. Kinek és hova küldhetem a képet? Elég jó minőségű a kép és csak fél megabájtot foglal. Kettőt csináltam.
2013. febr. 28. 17:59
 16/41 anonim ***** válasza:
Hol a kép? Rakd ide. linkeld be. De tuti ,hengerfej vagy hengerfej tömítéses. Húzd ki a nívó pácát és nézd meg ,hogy vannak -e rajta picike víz cseppek.De 100% ,hogy hengerfej lefelé!!!!!!!!!!!!! És ne használd az autót!!!!!!!
2013. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

Ide töltsd fel:

[link]

és a kapott linket írd ide kommentbe.

2013. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Itt vannak a linkek a képekről:


[link]


[link]

2013. febr. 28. 19:00
 19/41 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. Ne használd az autót,keveset sem! Hengerfej lefele! Mennyit mentél vele igy? Mennyi viz fogyott el?
2013. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
A hűtővíz eltünése még Berlin előtt kezdődött. Azóta kábé 1400 km-t jöttem összesen.
2013. febr. 28. 19:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!