Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit követek el, ha B-s jogsiva...

Mit követek el, ha B-s jogsival 125-ös motort vezetek?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy egy crossmotor, azaz se lámpa se semmi, viszont nem tudok hogyan kijutni a crosspályára, kb 8 km-t muszáj rendes úton mennem.

Ha rendőr elkap, akkor mi lehet? Megbüntet vagy esetleg ez érintheti a B-s jogsimat is?

Köszi!


2009. júl. 29. 19:02
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

09:24

köszi a segítő szándékodat, de tudod ezt amitírsz nem lehet megvalósítani egy crossmotoron de még egy enduron se nagyon. Ezért kérdezem annyira az "alternatív" megoldásokat, azaz gazban az út mellett és társai ...


Már az is eszembe jutott mi van akkor, ha én azt a 8 km-t szépen az út szélén végigtolom? Az nem tilos végül is nem? Vagy a rendőr akkor is úgyis rám fogja, hogy motoroztam? Nem lennék meglepve, de alap esetben ez nem tilos ugye? Max kicsit kész leszek mire kiérek a pályára de ez egy végső megoldásnak elképzelhető. Nem tudom ebben az esetben mi a frászba tudnak bele kötni, elvégre egy roncs vasat is tolhatok ha nem közlekedek vele ott, nem?

2009. júl. 30. 09:55
 32/42 A kérdező kommentje:
egyébként nem értem páran miért ugranak agresszíven nekem, én csak szerettem volna megtudni valamit, ennyi ....
2009. júl. 30. 10:08
 33/42 anonim ***** válasza:
és mégsem sikerül felfogni hogy nem lehet menni vele, mi a faszomnak krdezel ha nem érted meg amit mondunk?
2009. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

na jó, pont erről a bizonyos stílusról beszéltem ...

az előbb még arról volt szó, hogy ilyen módon lehet vele ... én már nem értem, komolyan nézd csak végig, egyik tök ellentmond a másiknak, méásrészt azt főleg nem értem miért ne tolhatnám az úton a motort úgy hogy nem ülök rajta persze ... ??

De mindegy, ilyen hangnemben nem kell ám válaszolni, nehogy kötelességednek érezd !!!

2009. júl. 30. 10:12
 35/42 anonim ***** válasza:
Szívesen segítettem. De jobb, ha tudod, hogy krosszmotoron valóban megvalósíthatatlan, endurón azonban közel sem. Az endurók fő ismertetőjegye ugyanis az, hogy bár rokonok a krosszgépekkel, közúti közlekedésre alkalmasak...
2009. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
125-ös motort vezetsz, B-s jogsid van pedig A kéne. A rendőr rájön, megszid, megsimogatja a pici fejedet és aztmondja h ne forduljon többet elő?! vagy mit vársz? azt veszik el amit tudnak :D
2009. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

a gazosban csapatáshoz: Az út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló

-közterület(közút)

-magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánterület)

Értelmezésem szerint a gazos az : 1. vagy magánterület (a gazdáé) 2. közterület még mint pl a padka(ami már az út része is). Na mármost tegyük fel h közterület, de nem padka. Te útnak használod innentől kezdve szerintem már útnak is minősül. (a rendőr legalábbis tuti ezzel fog jönni, és sztem igaza is van) Na már most akkor már közterületen lévő úton vagy-> kresz érvényes. Ha meg a magánterület jön szóba akkor meg azért fog begb@szni a rendőr. Tolni tolhatod, az út szélén.

2009. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

0917-te egyszerűen hülye vagy

1009-szintén

1431 -azt vesz el amit tud, na persze, hol élsz te, ennyi erővel miért nem a karórámat akarja?

15:54-végre itt a kulcsszó, és erről meg is bizonyosodtam: "az út szélén tolhatod". !!!!!!!!!


Na csak mert már nem emlékszem hogy itt vagy a másik kérdésemnél, de valaki )többen is) állította, hogy még csak nem is tolhatom. Na én meg nehezen bírom az ilyen hülyeségeket, kérlek szépen ma egy db rendőrtől csak úgy az úton, 1 db motorostól és 1 db tanulókocsis oktatótól kérdeztem meg ugyan ezt, azaz hogy tolhatom-e a 125-ös motort az út szélén ha nincs jogsim, és mindegyik egyöntetűen azt felelte, hogy persze h tolhatom, ez a kresz-ben le van írva, sőt meg is lepődtem, pont a rendőr jött furcsán megértő példával, azt mondta, hogy ez olyannyira így van, hogy ha nem jár a motor és csak úgy tolom az út szélén, akár full részeg is lehetek, mert nem minősülök vezetőnek!!! És nem csak 50 ccm-ig !!! 125-ösnél is! Tehát akkor az ügy megnyerve, mert innentől kezdve a forgalmasabb 2 km-en tolom, a többi 6-on ami kietlenebb pedig hajrá, nyomom neki, aztán sztem 2 perc alatt kint vagyok a pályán. Ha netán mégis felbukkanna rendőr, gyorsan tolom ismét vagy elhúzok, de ennek valószínűsége ugye 000,1 %.


Örülök mindenesetre hogy olyan sokan annyira biztosan a saját hülyeségeikben, de akkor jobb ha tanulnak !!! Azért három független, ezzel foglalkozó ember véleménye már eléggé mérvadó.

Sztem .. szal megnyugodtam, mellesleg ma is így jöttem haza edzésről, és a kutya nem kötött belém miért tolom a motort. Szóval lehet benne valami.

2009. júl. 30. 16:44
 39/42 anonim ***** válasza:
Nem elég,hogy nincs jogsid\motorra\úgy motorozol,és nem hiszel azoknak akiknek van és TUDJÁK a szabályokat még ragaszkodsz is a hülyeségeidhez!Nem hiszem el,hogy nincs az ismeretségi körödben egy vonóhorgos autó,mellé bérelsz egy futót \kb500 ft egy óra\és kész minden szabályos!Ja és ha tolod a nagymotort akkor is vezetőnek számítasz!Sőt még a bukósisakot is fel kell venni rendesen bekapcsolva!
2009. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
nem az a baj h nem tudod a dolgokat, hanem hogy ne mfogod fel a 30.válasz után sem, meert te jobban tudod, cska tudnám minek kérdezel
2009. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!