Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit követek el, ha B-s jogsiva...

Mit követek el, ha B-s jogsival 125-ös motort vezetek?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy egy crossmotor, azaz se lámpa se semmi, viszont nem tudok hogyan kijutni a crosspályára, kb 8 km-t muszáj rendes úton mennem.

Ha rendőr elkap, akkor mi lehet? Megbüntet vagy esetleg ez érintheti a B-s jogsimat is?

Köszi!


2009. júl. 29. 19:02
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:

Nem vennék el a jogosítványod, hanem egy időszakra eltiltanának a vezetéstől ezt kevered. Az eltiltás után a jogsi visszajár.

Ha pl. ittas vezetésért elkapnak valakit mondjuk szgk vezetés közben, de volt jogosítványa A - B -C kategóriára akkor az ÖSSZES kategória ugrik! Mindenre újból kell vizsgázni úgy 100 ezer per darab.

Azért nem csak az A-tól tiltanak el, mert nincs is rá jogsid, gondolj bele, ilyen szankció lenne ez számodra: semmilyen. A büntetésnek elviekben nevelő szándéka kell hogy legyen.

2009. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom, a 200 ezres büntetést. Egyik barátomat a napokban igazoltatták a rendőrök, és nem akarták neki elhinni, hogy 50 köbcentis a robogója, mivel elég nagytestű. A rendőr felírta az adatait és a robogója adatait is. Azt mondta, megnézi a központba, hogy valóban 50-es e a robogó, de ha nem, akkor 200 ezer + eltiltják a A tipusú jogosítvány megszerzésétől, + 10 ezer, mert nem eu szabványos sisak volt rajta. Nem volt beleütve az E betű.
2009. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

ez kész horror

1, akkor már csak azt nem értem, mégis mi a frásztól tiltanának el, ha nem is lenne egyáltalán semmilyen jogsim, szal B se ??? akkor mi lenne?

2, hát ahogy látom marad akkor az, hogy irány a földút, nem létezik h elkapjanak ...

3, a sisakkal nincs gond mert annál jóval komolyabb a védőfelszerelésem nyilván mint egy sisak

4, hát én nem értem ezt a biztosítós dolgot de tény ami tény, "rendszámra nem kötelezett járművek"-re szól a biztosításom, szó szerint így van, és nincs benne a ccm, most néztem meg, na meg nehogy azon a pár km-en legyen valami ...

5, az A-s jogsi letétele nem rossz ötlet, csak azért látom feleslegesnek, mert akkor se lenne mindez oké, hiszen akkor műszaki vizsga, rendszám, index, tükör stb, na most ez több mint vicces poontosabban lehetetlen egy crossmotoron, tehát egyszerűen semmivel nem lennék előbbre, mert ugyanúgy nem mehetnék ki az útra a motorral :(

6, megkérdeztem a társaimat, ma is és tegnap is voltunk a pályán és környékén kb 60-70-en, van aki jóval nagyobb motorral, és természetesen egynek sincs jogsija ...

nem értem ezt, most tényleg én lennék ilyen rossz? a többiek nevetve azt mondták erre, hogy a crossmotor nem arra való, h a rendőrnek megálljunk vele ... na puff


Hát szóval marad a rengeteg rejtély

2009. júl. 29. 21:28
 14/42 A kérdező kommentje:
de azért ez is milyen egy rohadtság, ha én pl mtorral vezetek full részegen (bár nem iszom, csak példának mondom), akkor ugyan az autóvezetéstől miért tiltanak el? hiszen azzal nem csináltam semmit, tök "logikus"
2009. júl. 29. 21:30
 15/42 anonim ***** válasza:
Ittas vezetésnél nem hülyeség, hogy elveszik, könnyű embert ölni. A forgalmi engedélyre nem költezett jármű kötelezője semmit sem ér számodra, hisz a motorod kötelezően forgalmis kéne legyen. De legegyszerább ha elmész tényleg, nehezen kapnak el vele
2009. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

igen, hát ezzel nem kapnak el az tuti, na de

miért kéne kötelezően forgalmisnak lennie ha egyszer egy sportmotorról van szó, és elviekben csak sportpályán használja mindenki, ahol ugye nincs kresz és nincs semmi, ennek ellenére sokan gyakjran kimennek a környező utakra pl levezető körökre, és a jó isten tudja éppen hova nem kéne ...

2009. júl. 29. 22:40
 17/42 A kérdező kommentje:
22:17-ezt abszolút nem értem :( miért nem ér semmit ? hiszen sportmotorként nem kell rá forgalmi meg rendszám, akkor jó ez a biztosítás nem?
2009. júl. 29. 23:08
 18/42 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó rá az a biztosítás. Az a biztosítás ugyanis forgalmi engedélyre nem kötelezett gépjárműre való. A tiéd pedig nem minősül gépjárműnek, mert közúti közlekedésre nem alkalmas.
2009. júl. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
köszi, hát pedig ezt én tök jószándékból kötöttem, a biztosítónál nem mondták egy szóval se hogy ne lenne jó ....
2009. júl. 30. 00:04
 20/42 anonim ***** válasza:

drága jó istenem, hogy van neked B jogsit ha alap dolgokat sem tudsz:)

"miért kéne kötelezően forgalmisnak lennie ha egyszer egy sportmotorról van szó, és elviekben csak sportpályán használja mindenki, ahol ugye nincs kresz és nincs semmi"

közforgalom elől el van zárva? földút- gondolom nincs, de nem tudom ezért ne menjüünk nagyon bele- ha nincs akkor oda is a kresz érvényes. PUNKTUM. Nincs mit tenni.

Aztán a sportmotorhoz: nem, ahhoz nem kell forgalmi, ha csak ELZÁRT pályán használod. De közútra mész vele ember, naná h kell rá vmi szabályozás. Aztán ha vmi balesetet okozol? na?. ugye ugye. HA elzárt a pálya akkor ki lehet rá vinni utánfutóval, vagy vmi nagyobb furgonnal. Mindent meg lehet legálisan is csinálni

2009. júl. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!