Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit követek el, ha B-s jogsiva...

Mit követek el, ha B-s jogsival 125-ös motort vezetek?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy egy crossmotor, azaz se lámpa se semmi, viszont nem tudok hogyan kijutni a crosspályára, kb 8 km-t muszáj rendes úton mennem.

Ha rendőr elkap, akkor mi lehet? Megbüntet vagy esetleg ez érintheti a B-s jogsimat is?

Köszi!


2009. júl. 29. 19:02
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Igazad van, ezeket tudod a pénzesebbek speckón átalakított furgonnal szokták, csak én nem vagyok ennyire pénzes, hogy erre külön kocsim legyen.

A pálya nem elzéárt ugyan, nincs pl. fizikai akadály az útról, de aki rá megy, annak alá kelkl írnia egy papírt, hog ylemond minden felelősségről, és hog ytudomásul veszi, a kresz szabályai nem érvényesek. Na csak mert gondolhatod, egy ilyen pályán akár versenyen akár edzésen azért nem ritkán vannak durva balesetek (nemrég volt halálos is), de állítólag ezzel a papírral ki van küszöbölve a felelősség kérdése.

És valóban így lehet, mert eddig nem volt ebből jogi probléma pedig senkinek nincs jogsija, ill. senki nem a kresz-szerint megy, ez nyilvánvaló, és pedig volt nem egy komoly baleset már.

2009. júl. 30. 00:15
 22/42 A kérdező kommentje:

Azt a biztosítást pedig csakis azért kötöttem, ha netán ott a parkoló autók között valami idiótába bele futnék, akkor le legyek fedezve, de versenyekre nyilván van külön biztosításunk, ellenben vicces, mert a biztosítónál megnézték, és nagy bölcsen azt mondták, hogy mivel sportpályán használt motor, ezért forgalmni engedélyre nem kötelezett, azaz az a típusú biztosítás kell rá, es ennyi --- vicces akkor ez az egész tényleg, de már én se látok át semmit.

Na most ettől még előfordul, hogy a pálya körüli utakra nyilván kimegyünk pár körre ahol előfordulnak mások is ... izgi na, de total össze vagyok zavarodva komolyan.

2009. júl. 30. 00:18
 23/42 anonim ***** válasza:
Ami kell hogy "kismotorrá váljon": biztosítás, egy tükör minimum, az is jó sztem ha odacelluxozod :D, világítás, és egy 50 ccm es beütés se árt, de nem kötelező.
2009. júl. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

-cellux :-DD

-na most a beütés nehéz mert nagyon nagy betűvel rajta van h 124 ccm ...

-és index már nem is kötelező?

-na meg az a baj h éppen többen is nézték, és azt mondták, erről a jó isten nem fogja elhinni h 50-es mert ahhoz nagyméretű a motor, de hát ki tudja ....

-az A jogsiról meg írtam h akkor tulképpen az én esetemben tök felesleges

2009. júl. 30. 00:37
 25/42 A kérdező kommentje:

HA MÁR ITT tartunk és ilyen kopmplex lett a téma, valaki meg tudja nekem mondani, hogy miylen szabályozás van arra, hogy erdős részen hogyan, miként lehet motorozni? Azaz X erdőtársaságé, na most ide eleve tilos is lenne bemenni? Csak mert ugyanakkor sok kiránduló van meg turistaút, szal végül is nem csak mi lennénk, csak hát a motor ugye sokak szemét bántja.


Van erre valami szabályozás vagy egyértelműen magánterület és NEM lehet bemmenni? Csak mondjuk ha így van, akkor ez ismét jó kis cirkusz, mert ezt nekünk honnan kellene tudni, ha nema fő erdei úton megyünk be, ahol van a tiltó tábla? Csak mert van még ezer másik bejárat ahol meg nincs semmilyen jelzés.

2009. júl. 30. 00:42
 26/42 anonim ***** válasza:
124 ccm-et megtámadod egy kis csiszolókorongal, és volt-nincs felirat... :D 8 km alatt szerintem nem nagyon fognak megállítgatni ha úgy látják h rendben van a motor. Am cagiva elefantot is adtak ki 50esben, szóval az is rohadt nagy. Milyen típusú a motorod? Én régi NSR-el járkáltam ami böhöm nagy, és nem szólt érte egy rendőr sem... Pedig volt úgy h nézték is, én meg ott áltam melette motorscuccban... 15f
2009. júl. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

1, Tudod egyszer már akartam ilyen köszörülősdit, aztán képzeld el az ürge lebeszélt róla, mert állítólag tök súlyos bűncselekmény, és h akiderül, éveket is lehet érte kapni, valami olysmi volt, hogy "egyedi azonosítójel megrongálása vagy meghamisítássa" már pontosan nem emlékszem, lényeg ha én ezt fémmel úgymond átütöm, azzal állítólag bűncselekményt követek el, aztán ha a rendőrnek szemet szúr és berendeli vizsgálatra, állítólag szoktak ilyet, akkor bukta van akár már a motorszám alapján is ha nagyon akarják ... szal nemtom, megőrülök komolyan.


2, VAN EGY BONUS KÉRDÉSEM, AKI TUDJA MEGKÖSZÖNNÉM:

Mi van olanmkor, ha én egy normál főút mellett a gazosban, azzal párhuzamosan megyek ahol nyilván nincs forgalom viszotn ugyan oda jutok el mint ahova a főút visz, egyértelmű. Csak mert pont ilyet láttam hog y3 csávóka ott nyomta quaddal ezerrel az út melletti gazosban, és ekkor gondolkodtam el, hogy végül is nem az úton vannak, akkro ez most hogy is van?

Példának ha mondjuk én az 1-es főút mentén, mellett a gazosban Budaörsről elmegyek Győrög, csakis a gazosban maradva végig, na iylenkor mi a helyzet? Rám szólhat valaki vag yelkövetek valamit? Hiszen nem közút, kresz nem hiszem h vonatkozik ide, max a magánterületre való bemenés miatt olykor, de a frász tudja, út menti árkok mentén csak nem szólnak még ha magánterület is.


Szerintetek hogy van ez ?? Ez jutott eszembe, semmi más megvalósítható dolog, ez az egy kivitelezhető ...

KÖSZI

2009. júl. 30. 07:58
 28/42 anonim ***** válasza:
nagyon nehéz a felfogásod... Ha van köteleződ, forgalmi engedélyed, műszakid és mindne egyéb mi kell akkkor mehetsz. Ha a papirok nincsenek nem lehet vele közúton közlekedni. Se a forgalommal szemben, se a mezőn, se az autók tetején, sehol
2009. júl. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Index nem kell. A KRESZ nem írja elő. Viszont előír elöl-hátul helyzetjelzőt, elöl topmított fényszórót (távolságit már nem), ezeknek egy visszajelzőt, féklámpát, álló helyzetben is működő hangjelző berendezést (csengő nem lehet) és két darab visszapillantó tükröt. Persze valamennyi berendezésnek "E" szabványúnak kell lennie, mert különben nem sokat érsz vele.
2009. júl. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

nekem nehéz a felfogásom ?? a főút melletti rét ill. gaz mióta közút ahol nyilván egy rohadt autó se tiodna elmenni ??? Miért ??? Akkor meg miért is kell oda a KREESZ ??


Aztán a másik, figyelj, szintén nem nekem nehéz afelfogásom, én egyszer akartam ezt úgymond papírosítani, aztán pont a vizsgahelyen beszéltek le róla, hogy ne vicceljek, hát mire egy crossmotort én levizsgáztatok, eleve a felépítése se olyan h megfelelő legyen, szal olyan átalakításokat kellene végezni rajta, hogy akkro vagy crossmotor nem lehet vagy műszaki nem lehet rajta. Együtt a kettő nem megy, és még adjuk hozzá azt a ksi aranyos dolgot, hogy nem is éri meg mert jódformán többe kerül a lepapíroztatás mint amennyit ér a motor ... na itt ezen a ponton én feladtam, hogy ennek papírjai legyenek, bár egyesek szerint nem is lehetnének, mivel külföldről hoztam, és származását baromira semmivel nem tudom bizonyítani ....


na jó mindegy, csak arra az egyi kérdésre válaszolna valaki tök király lenne, mert komcsi nem fér a fejembe a kukoricaföld szélén pl -ami nyilvánvalóan nem lehet közút- miért kell jogsi, de ha elmagyarázod hátha megértem ...

Köszi!

2009. júl. 30. 09:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!