Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit követek el, ha B-s jogsiva...

Mit követek el, ha B-s jogsival 125-ös motort vezetek?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy egy crossmotor, azaz se lámpa se semmi, viszont nem tudok hogyan kijutni a crosspályára, kb 8 km-t muszáj rendes úton mennem.

Ha rendőr elkap, akkor mi lehet? Megbüntet vagy esetleg ez érintheti a B-s jogsimat is?

Köszi!


2009. júl. 29. 19:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
Megbüntethet. Először is azért, mert közúti közlekedésre alkalmatlan járművel közlekedtél, másodszor azért, mert a kategóriára érvényes vezetői engedély nélkül vezettél. Hogy a B-s jogosítványoddal mi lesz, azt nem tudom.
2009. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

oké köszi de 1, mire büntethet meg?

2, a B-s jogsimat egyáltalán érintheti, hiszen éppen gondolkodtam, semmi köze akkor ahhoz, vagy nem?

2009. júl. 29. 19:20
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Kérlekszépen megbüntet, ha rájön hogy nem 50es legalább 200 ezer forintra. ORvosolandó: Előre veszel egy fejidomot kb 5-10 ezerért, hátra egy akármien piros lámpát, (max 1000 ft) blokkba beleütsz egy 49 ccm jelzést és szevasz. Ha kiérsz a crosspályára leveszed a fejidomot és ráteszed a sima táblát, hogy ha esetleg perec van akkor ne törjön. Én 125/50el járkáltam elég sokáig, de nem is állítottak meg, bedig nem egy igazoltatásba futottam bele... :D 15f
2009. júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
engedély nélküli vezets, a B-t is elvehetik és eltilthanak, 100ezer a jogsi miatt, 100ezer a biztosítűás hiánya miatt a felső büntretési határ és asszem 12hónap a max eltiltás ujravizsgázással, a műszaki hiányát nem tudom. Viszont ha rajtam mulna nem állnék meg, földútun nem tud elkapni
2009. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

ez nem rossz csak index, tükör és egyebek ?

á ez nem igaz .......

200 ezer ????? de miért ????

max leülöm

de ugye a B-s jogsimmal nem lesz semmi igaz ?

2009. júl. 29. 19:41
 6/42 anonim ***** válasza:
75%

Menj el egy A-s tanfolyamra 80ezer és egy hónap alatt megvan, amiből 2 hét a kresz. Nem ér annyit, az egész.

X időre eltilthatnak a járművezetéstől, ami abból áll, hogy kapsz egy levelet, hogy add le a jogosítványod. Ha leadtad a jogsit akkor ugye kocsit se vezethetsz.

2009. júl. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

okés köszi, de biztosítás van !!! azt kötöttem rá

és miért veszik el a B-st? hiszen az A-st kellene elvenniük de az meg nincs, ennyiből elvehetnék a C-st ha lenne ... ezt nem értem :(

2009. júl. 29. 19:43
 8/42 A kérdező kommentje:

jó köszi szépen, de miért függ ez össze a B-s jogsimmal ?? megkattanok ..

és akkor ha már itt tartunk, a pályán meg a bevezető szakaszon, erdőben stb, szintén elvileg nem vezethetnék A-s jogsi nélkül?

2009. júl. 29. 19:44
 9/42 anonim ***** válasza:
Mire azt leülöd, rádrohad a műanyaglakat :).
2009. júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
forgalmi nélkül van köteleződ? az 50es biztosítás esetén ha baleset van és kideülr hogy nem 50ccm volt a motor, akkkor a tlejes kárt zsebből kell fizetni
2009. júl. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!