Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Javulni fog egy autó motorjána...

Javulni fog egy autó motorjának teljesítménye gyűrűzés után?

Figyelt kérdés
Eszi az olajat és valószínűleg gyűrűzni kell. Sajnos a teljesítménye sem a legjobb.

2012. jún. 30. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Valamennyivel fog, de ne ilyen 10 lóerőre számíts. :D
2012. jún. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Javulni fog, de csodát ne várj. A kopott motor sűrítési végnyomása kisebb, mint az újé, mert sűrítés közben "szökik" a dugattyú fölötti térből a gáz. Gyűrűzés után ez csökken, ennek jó hatása van a teljesítményre. Viszont a gyűrűzésre érett motor esetén már lehet, hogy a szelepek sem tömítenek tökéletesen és ott is szökik a gáz sűrítésnél, ezen a gyűrűzés nem segít.
2012. jún. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Csak gyűrűzést ,cigánygenerálnak hívják nem véletlenül:D Rendes motorfelújításban ,benne van a hengerfúrás, hengerfej felújítás is, ha kell csapágycserékkel és túlméretes dugókkal.
2012. jún. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 pagan ***** válasza:
74%
"cigánygenerál"...ez durva:DDDD
2012. jún. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha már gyűrűkre szorul,akkor igen gyenge lehet..


Tehát igen! Sokat fog javulni a teljesítmény!

2012. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
cigánygenerálhoz hozzászólva: én jót nevettem ezen de hülyeség! A henger fala, a dugattyú, és a gyűrűk nem egyformán kopnak, minek kellene gyűrűzéssel egyxütt felfúrni is? A hengerfejfelújítást még értem, gyűrűzéssel együtt csapágyazni szoktak jobb helyeken, de ez a fúrás hülyeség, ha nincs rá szükség akkor nem kell ennyi
2012. jún. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hat idezem kollegamat aki V8-as sportautok motorjat fuzte sorban, persze versenyre: Ha kompresszio akkor szelep, ha olajfogyasztas akkor gyuru, vagy szelepszar szimmering. Szerintem egyertelmu Osi diagnosztika. Vagyis ha gyengus akkor lehet hogy nem zarnak a szelepek, vagy nincs gyujtas az adott hengerben(hengerekben) ami lehet a gyuru miatt mert olajos lesz a gyertya(mert mitol mastol) de annak meg kell javulni a gyuruzes es honolas utan. Vagyis hengerfej felujjit, gyuruk meg honolas minimum, a tobbit meg a mikrometer es a gyari turesek megmondjak...
2012. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A gyertyák valóban olajosak voltak amikor a szerelő megnézte.
2012. jún. 30. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!