Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok veblaponláttam olyan...

Sok veblaponláttam olyan mocikat ahol okmány nélkül adják a mocit . Az mit is jelent pontosan? S Ha valaki okmányok nélkűl vásárol motort mi a teendő?

Figyelt kérdés

2012. jún. 29. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Az azt jelenti ha nagymotor (50 köbcenti feletti) akkor műszaki vizsgára kell vinni és forgalomba kell helyeztetni :) Ha pedig segédmotor kerékpár akkor az baj hogy nincs papírja mert a smkp.-ra nem kell műszaki de ugyan úgy kell biztosítás ami 6 rugó kb. évente :)
2012. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb, mint 50ccm, akkor az"hobbi" célú, azaz nincs sem forgalmi, sem törzskönyv. Azzal max a kertedben rodeózhatsz, vagy az erdődban, ha van. Ezek nagy része lopott.

50 ccm alatt meg ez a normális, hisz csak adásvételi kell a motorhoz, meg biztosítás. Nincs forgalmi, stb

2012. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ertem mert gondolkodok egy Honda CBR 125 ben .. mostakarokjogsit :)
2012. jún. 29. 15:44
 4/6 WhiteLabel ***** válasza:

Ha cbr125 akkor valószínűleg adásvételit fog róla írni neked, amin az fog állni hogy 50köbcenti...

Ezeket elég nehéz levizsgáztatni, valószínű hogy 50esként volt használva, egyébként nem feltétlen lopottak, sokan pályázni használják a nagyobb gépeket papirok nélkül..

2012. jún. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ertem ::-D na koszike :-D
2012. jún. 29. 17:27
 6/6 A kérdező kommentje:
miert nehez vizsgaztatni????????
2012. jún. 29. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!