Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Opel Kadett D 1.3S...

Van egy Opel Kadett D 1.3S kombi autóm, és mivel most felújításon esik át, ezért szeretnék bele egy bitang motort. Tudom, hogy a legnagyobb amit beletehetek az az 1.8, de ha tipusidegen motort szeretnék belerakatni akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ha szeretnék a gépbe egy Calibra 2.0 16szelepes motort, akkor meg lehet e oldani? Ha igen akkor mi mennyibe kerül stb...? Ha nem akkor milyen motort javasolnátok bele?

2012. jún. 21. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Bőven többe kerülne a művelet papirozással meg mindennel együtt, mint amit az autó ér. Másik autót javaslok mindenképp! Amúgy meg motort nem elég cserélni, pláne ha bitang erőset akarsz bele. Kell ott akkor féket, meg váltót is. Nem éri meg szerintem.
2012. jún. 21. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Kedves előző! A kérdező nem azt kérdezte hogy megéri-e hanem mit lehet csinálni... Amúgy miért adná el az autót ha most újítja fel? Valószínűleg ő is "szerelmes" az autójába úgy mint én és nem adná el semmi pénzért. Valószínűleg ő is simán ráköltené dupláját mint amit ér az autó...


Kérdező: Szerintem először kérdezd meg az okmányirodában, hogy lehet-e egyáltalán. Utána ha lehet akkor érdemes egy 2.0 calibrán és a kadetteden méréseket végezni hogy biztos beleférjen :D Ha minden ok akkor már csak venni kell egy calibra motorteret mindenestől. De arra figyelj hogy a fékeket elöl nagyobbra hátul pedig tárcsafékesre kell alakítanod! És hátul mindenképp kisebb fékeket használj mert ha ugyan akkora mint az első akkor könnyel leblokkol és megpördülsz.

2012. jún. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor mesélek: egyik ismerősöm befaragott az 1,3-as Corsájába egy 1,5TD motort. Iszonyat sokat kellett faragni, hegeszteni mert szinte semmi sem stimmelt.

A kis buta csak utána állt neki a papírozásnak.

A lényeg lehet motort cserélni, de a márkaképviseleten keresztül kell a gyártótól egy hivatalos szakvélemény, hogy a kasztni kibírja-e a terhelést. A hivatalos válaszban nem járultak hozzá csak a kisebb motor beépítéséhez, így bukta a papírokat!

A vicc, hogy évek óta jár vele a tanyavilágban minden gond nélkül. Nem tört vagy szakadt el semmi...

2012. jún. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
P rendszám...vagy műszaki elött vissza csere..(:
2012. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet marad a Kadett GTE motor, ami 1.8 és akkor az lesz kihegyezve. Igen, én is "szerelmes" vagyok az autómba, és nem érdekel, hogy a dupláját kell ráköltenem, csak minden szempontból megfeleljen, és jó legyen. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2012. jún. 22. 07:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!