Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma kaptam meg a jogsim,...

Ma kaptam meg a jogsim, kirakjam -e a "T" betűt az autómra? Sokan szerint ez rém ciki, mások szerint ajánlott. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 23:31
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

"

Hülye az is, aki kitalálta, semmivel nem vagy gyengébb azoktól, akiknek már jó ideje jogsijuk van.

"


Na az a hülye - már bocs - aki ilyet mer állítani. Senki sem gondolja komolyan (még az NKH sem) hogy aki levezetett életében 30 órát, majd esetleg bármilyen szerencse folytán megfelelt a forgalmi vizsgán, az utána már tud is vezetni! Ez egy nagy tévedés. A vizsga megléte csupán arról szól, hogy tud úgy vezetni, hogy nem megy neki az első fának. De itt rutinról, gyakorlottságról, magabiztos vezetésről még badarság lenne beszélni.


És akkor a defenzív vezetést, meg egyéb nyalánkságokat már bele sem merem venni a képbe...


A T betű nem véletlenül lett kitalálva (igaz ez csak szokásjog) viszont a jogsi 2 éves időtartamig jogszabályi keretek között is kezdőnek számít. Ez is csak a véletlen műve mi? Ugyan már... Ha egyszer a jogalkotó is lefekteti a kezdő jogosítvány intézményét, az már azért jelenthet valamit...



A kezdő igenis kezdő, és ehhez a többi közlekedőnek is alkalmazkodnia kéne tudni, mert senki sem 1 perc (de főleg nem 30 óra alatt) tanult meg vezetni, ugyanis ez lehetetlen. A T betű pontosan ezt tudatja a közlekedésben részt vevőkkel.


Nagyon sajnálatos az, hogy ma Mo-n sokan ezt vörös posztóként értelmezik. Nem minden tanuló faszk*ap. Én pl. már a gyakorló vezetések során rendszeresen gyorsan hajtottam (igaz nem sokkal, de elég sokkal a bukáshoz) és ez a jó szokásom azóta is megmaradt (50 helyett 55-60, stb...).


Rutinos vezetésről úgy kb 100e-200e km után beszélhetünk ( itt most városi vezetést értek, és nem mondjuk Miskolcon ahol van összesen 3 lámpa).


Kérdező: tedd ki a T betűt, és ne hallgass az idiótákra. Előttem már jól leírták az arányokat én is kb. hasonlóakat tapasztaltam, jóval többen segítenek mint genyóznak...

2012. márc. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Napkiraly ***** válasza:
De,, pesten közlekedek napi kb 100 km-t. Piros lámpák, dugók, rosszul kialakított csomópontok és újabbnál újabb megszűnt sávok helyett kialakított kihalt sétálóutcák. Az ember igyekszik minél gyorsabban közlekedni, hogy hamar túl legyen ezeket, ilyenkor vörös posztó a tötymörgő lassú T betűs. Megértem, persze, tanulni kell, de ott amikor már fél perce mögötte vagyok és csak 30cal megy ahol duplaanyival lehetne, na akkor elvékonyodik a záróvonal, elhalványodik a buszsáv, kinő egy harmadik sáv az út közepén és csodák történnek :)
2012. márc. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Napkirály elég nagy gyökér lehetsz,okok van elég tapasztalatod és "megteheted",arcoskodsz a kezdőkkel és a "bénázókkal" szemben,de kíváncsi lennék,te mégis hogy tanultál meg írni-olvasni?Nem ment két betű összeolvasása és anyád ott hagyott a francba?Vagy a tanár inkább kiment kávézni?Vagy jajj már tudom...te voltál neki a piros kendő a bika számára és bepisilésig alázott?Onnan ez a kisebbségi komplexus?

Ha mindenki olyan lenne,mint te te neked se lett volna elég bátorságod és időd és kedved arra,hogy megtanulj vezetni rendesen és magabiztosan.


Bennem ez a kérdés,csak azért merült fel mert nekem többszörösen "ciki".


Szőke,hosszú hajam van (természetes) 20 éves vagyok és Audi TT-je van apámnak,amit vezethetek.

Mivel erre már megkötötte számomra is a kaszkót,ezt vezethetem,saját autót 1-2 év múlva vesz nekem,ha már van elég rutinom.

Nem kell saját autó,most csak gyakorlok,igyekszem sokat vezetni.


De most hogy a TT-re kirakok tanuló matricát,azonnal jönnek a megjegyzések,hogy vén fas-zt szopok érte,vagy apuci pici lánya...de amúgy is jönnek.


Vezettem egy napot úgy,hogy nem volt kint,hát kevesebben dudáltak villogtak le és néztek tátott szájjal be.Most kint volt tegnap és állandóan stresszeltek.

Amikor nem volt,csak egy esetben villogott valaki és kész.

2012. márc. 15. 09:39
 24/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, vedd le azt a matricát inkább, az ilyen Napkirály-féle nyomorékok miatt is meg ha nem egy régebbi, ócskábbnak kinéző kocsi van a feneked alatt, rögtön jönnek a kommentek... Kell ez?? Aki normális, az anélkül is segíteni fog neked.

Jha és nem mellesleg az összes többi kedves agybetegnek is üzenném innen, mazsolák vannak, voltak és lesznek is és rohadtul nem segítetek rajtuk avval, hogy mellé még le is gyalázzátok őket. Ha valaki lassú-balfékeskedik, kikerülöd és csá. Siess tovább...

2012. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Leszedtem.
2012. márc. 15. 10:40
 26/32 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Érdekes amit írsz, mert mint korábban is írtam, engem a T betűvel sem szoktak levillogni meg stresszelni. Jó persze ha nem merek bemenni a beláthatatlan kereszteződésbe (ahol amúgy havonta törik az autókat) akkor igen, de azt T betű nélkül is....


Nem lehet hogy inkább az a baj, hogy ténleg 30-al balf*kodsz?


Jószándékúan mondom: az audi TT nem éppen tanuló autó. Hiába tud az ember akár jól is vezetni, hibázik, azért tanuló. Inkább vegyetek (ha ilyen kocsija van apádnak gondolom megteheti) valami ócska szar autót 500e és azzal járj, azt nyugodtan lehet ütni vágni.

Én direkt olcsó autót vettem, és nem bántam meg, mert hiába minden odafigyelés, azért becsúsztak apróbb bakik, és itt nem kell nagy dolgokra gondolni (túl közel álltam a bokorhoz, kiderült fásszárú -> megkarcolta a festést, szűk helyen azt hittem elférek, igen ám, de a padka olyan magas volt, hogy az autó alját éppen meghúzta, stb...)

2012. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"De,, pesten közlekedek napi kb 100 km-t. Piros lámpák, dugók, rosszul kialakított csomópontok és újabbnál újabb megszűnt sávok helyett kialakított kihalt sétálóutcák.

"


És erről bizonyára a tanuló vezetők tehetnek... Ne rajtuk állj bosszút ezért. Valóban megnövekedtek az utazási idők, ezt bele kell számolni, nem tehetsz mást.


"

Az ember igyekszik minél gyorsabban közlekedni, hogy hamar túl legyen ezeket, ilyenkor vörös posztó a tötymörgő lassú T betűs.

"


Nem minden T betűs tötymörgős, ez az egyik. A másik pedig, pesten elég sok hely van az előzésre, hajrá, előzd meg! Ne feledd, hogy te is voltál kezdő.


"

Megértem, persze, tanulni kell, de ott amikor már fél perce mögötte vagyok és csak 30cal megy ahol duplaanyival lehetne,

"


Fél perc, úristen, most össze fog dőlni a világ. Én sem szeretem amikor a Hungárián a 70-es táblánál mind3 sávban megy az 50-el szarakodás. De attól még el kell fogadnod, hogy az utakon mások is vannak...


"

na akkor elvékonyodik a záróvonal, elhalványodik a buszsáv, kinő egy harmadik sáv az út közepén és csodák történnek :)

"


Csak aztán a csodák után ne álljanak ott a fehér Skodák! (értsd: szép kék csíkokkal és kék lámpával...)

2012. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Nem,dehogy nem balfas-zkodok 30-cal:)

Tudok vezetni,30.óra után meglett a vizsgám és apum még fizetett 30 órát,csak úgy plusszba,hogy mellettem üljön az oktató és vigyázhasson rám,szóval magabiztos vagyok.

De attól még néha tuti hibázok,60 óra sem életbiztosítás..

2012. márc. 15. 11:18
 29/32 Napkiraly ***** válasza:

Hm, TT nagy xar, egyszer adtak egy próbakörre, kispolszkiban jobban elférsz.

Amúgy meg ha tudnád mivel foglalkozom, nem kérdeznéd hogy tanultam meg írni olvasni :) Nem személyeskedni akartam, de szerintem tedd ki a T betűt, legalább felismerlek majd :)

2012. márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Megint átmentünk offolásba és fikázásba.

Pesten ha betartod a szabályokat 5km alatt 600x villognak és dudálnak le, a forgalmi helyzetnek megfelelően kell vezetni.

A matrica meg fölösleges, de ezt már letárgyaltuk.

Amúgy nem rossz gép a TT, bár nekem kicsi a 188 centimhez, meg nem is tetszik, meg amúgyis BMW párti vagyok, de a kategóriájában az egyik legjobb gép. :)

2012. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!