Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Calciumos akkumulátor töltése...

Atilis kérdése:

Calciumos akkumulátor töltése ajánlott-e?

Figyelt kérdés
2 éves Calciumos 45Ah aksim van. És a biztonság kedvéjért fel akarnám tölteni. Az autót indítja, de észrevettem, hogy beindítás után a világítás a gáz adagolásának függvényében fényesedig, alapjáraton pedig elhalványodik. De ha már pár percet jár az autó, akkor nem csinálja többet, csak a következő indításnál megint. Az autó 2-3 napig is van, hogy áll a szabad ég alatt, és elég rövid távokat teszek meg vele, városban 5-6 km. Tehát, érdemes, egyáltalán kell-e tölteni a Calciumos akkumulátorokat? És ha igen, mire kell odafigyelni?
2011. dec. 2. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges tölteni, én inkább a feszültségszabályzót vagy a generátort nézetném meg. (Már ha egyáltalán valóban gond van.)
2011. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elmész egy olyan emberhez akinek van egy multimétere és ért hozzá megméri neked a töltést meg hogy indításnál mennyire esik az akkuban a fesz.


Mivel indításkor hatalmas áramot vesz ki az indító az akkuból ezt pótolni kell így indítás után akár 70-80A-al is töltheti a generátor az akkut. Ilyenkor lehet hogy észreveszed hogy kis fordulaton kevesebb az áram. De ezt hamar utána tölti.

De egyszerű. Meg kell mérni indítótás kötbe afeszültséget mega töltést és kész.

2011. dec. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!