Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért áll vagy parkol le az...

Miért áll vagy parkol le az emberek többsége orral előre?

Figyelt kérdés

Az emberek többsége úgy áll meg vagy parkol le, hogy az orra előre van. Ez párhuzamos parkolásnál lényegtelen. Viszont merőleges vagy halszálkás parkolásnál vagy egy szűk helyre beállva baromira nem.


Személyautóval is nehezebb úgy elmenni az adott helyről, de furgonnal, teherautóval még inkább. Mégis azt látni, hogy kisdobozossal, platóssal, futáros kocsikkal, csupa olyan járművel, amiből amúgy is nehezebb kilátni és hátra egyáltalán nem, orral előre állnak meg bárhol is. Nekem ez azért fura, mert olyan, mintha ilyenkor arra gondolna sofőr, hogy könnyen megállt vagy leparkolt. Viszont arra sose gondolnak, hogy sokkal balesetveszélyesebb lesz az elindulás. Furcsa, hogy az emberek ilyen szinten nem gondolkodnak előre s inkább jól van az úgy az adott pillanatban s amikor el kell indulni, akkor az bizony sokszor a többi autós vagy egyéb közlekedő körültekintésén s jó indulatán is múlik, hogy az biztonságosan megtörténhessen.


Kitűnő példa a fentiekre az a pár hetes történet, amikor járdán (tiltott területen) parkolt le egy platós kis teherautó és elinduláskor körültekintés helyett elütött egy nénit. Ha eleve farral állt volna be, akkor ez nem fordulhatott volna elő, mert akkor talán látott is volna, így meg vakon elindult az a ......


Biztos van itt, aki előszeretettel parkol vagy áll meg a fent leírt módon. Szóval a kérdés nekik szól leginkább, hogy miért úgy csináljátok? 😀 Tényleg kíváncsi vagyok, hogy miért választjátok a kevésbé (jobban mondva egyáltalán nem) biztonságos módot?



ma 10:10
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
@20 No igen, erre valóban nem gondoltam. Lehet, ez is. Bár ahogy sokan kakkantak arra is, hogy a telefonjukat összekössék az autóval, hogy a kékfogon át tudjanak telefonálni s inkább fogják kézben 🤬🤬🤬, úgy szerintem sokan erre is lusták vagy sajnálják a zsetont.
ma 12:48
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Megszokás, így könnyebb nekik.
ma 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
50%

Na jó, itt nincs miről beszélni mert a kérdező egy óvodás szintjén érvel.


"Ha a legtöbb ember úgy áll be, ahogy nekik jól esik, ebből hogyan következik, hogy az állításom (ami a saját tapasztalatom) nem igaz ill. hogy nem állnak be sokan orral far helyett? 😀"


ad1: "véletlenül" kifejeltetted a mondatom másik részét, nem csak ahogy jól esik, hanem ahogy praktikus.


ad2: Határozottan azt állítom, hogy az állításod, miszerint a TÖBBSÉG orral áll be nem igaz, illetve nem kimutatható. Eleve most már te magad is a SOKAN kifejezést használod, ami persze ilyen formában már igaz, hiszen SOKAN orral SOKAN meg tolatva állnak be. Másképp meg nem nagyon lehet.


"Adtál egy-két szempontot (indokot) s azzal cáfolnád, amit tapasztaltam. Fura gondolatmenet."


Nem tudom feltűnt-e Ő együgyűségének, de volt egy kérdésed, szó szerint idézem:

"Miért áll vagy parkol le az emberek többsége orral előre?"


Erre adtam választ, szava járásoddal élve "szempontot". Válaszoltam a kérdésedre. Ebben mi a fura gondolatmenet...?


"Ott halszálka van s simán meg lehet úgy állni, hogy utána orral előre tavozz."


Igen, és van aki így is áll meg, meg van aki nem. Amúgy KRESZ szerint igazából nem engedélyezett "keresztülvágni" a parkolókon.


"Ha van lehetőség választani, akkor a biztonság miért nem szempont sok embernak?"


Továbbra is ott tartunk, hogy túldrámázod a biztonság kérdését, hiszen szabályosan közlekedve a tolatva kiállás sem lesz "veszélyes".


"Az, hogy én fäßă gyerek vagyok s soha nem történt semmi, az nem indok"


Nem is állított senki ilyet, ez megint a saját kitalációd.


"Senki se tökéletes, lásd platós gyökér"


Igen, senki nem az, te mégis úgy állítod be magad, mintha te lennél a megváltó.

ma 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Full változó, hogy hogyan állok be. Szempontok:

-csomagtartó elérhetősége: sok helyen, ha farral állok be nem férek hozzá a csomagtartóhoz

-ha pont jönnek mögöttem és egy ívben be tudok orral állni, akkor nem húzom az időt tolatással


Amúgy van a kocsiban kamera, ultrahangos szenzor és érzékeli a keresztirányú forgalmat is. Ergo nem vakon állok ki.

ma 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

@23 De aranyos vagy. 😀


Amúgy te kötekedni vagy itt (lételemed?) vagy diskurálni?

ma 13:38
 26/28 anonim ***** válasza:
50%
#25 Feltettél egy kérdést, kaptál rá választ amire te kötekedni kezdtél. Te kötekedni vagy itt (lételemed?)
ma 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

@26 Ha a kérdésre kapok választ, akkor szuper. De sokszor nem ez történik. Szerencsére volt, aki értette a kérdést s tudott konstruktívan hozzászólni a beszélgetéshez. Ez a 12-esnek alias 23-asnak (alias 26-osnak?) nem sikerült.


"Már eleve az állítás nem igaz..." ez nem volt túl jó belépő, mikor az állításom nem volt más, mint a saját tapasztalatom.


"itt nincs miről beszélni mert a kérdező egy óvodás szintjén érvel" - Gyönyörű folytatás.... nincs miről beszélni, ehhez képest hosszasan folyik a "beszéd", mely sok helyütt kötekedés. 😀

ma 14:32
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
mert bénák tolatni, és nem megy nekik, aztán amikor mennének el akkor muszáj küzdeniük. szenvednek is rendesen.
ma 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!