Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért áll vagy parkol le az...

Miért áll vagy parkol le az emberek többsége orral előre?

Figyelt kérdés

Az emberek többsége úgy áll meg vagy parkol le, hogy az orra előre van. Ez párhuzamos parkolásnál lényegtelen. Viszont merőleges vagy halszálkás parkolásnál vagy egy szűk helyre beállva baromira nem.


Személyautóval is nehezebb úgy elmenni az adott helyről, de furgonnal, teherautóval még inkább. Mégis azt látni, hogy kisdobozossal, platóssal, futáros kocsikkal, csupa olyan járművel, amiből amúgy is nehezebb kilátni és hátra egyáltalán nem, orral előre állnak meg bárhol is. Nekem ez azért fura, mert olyan, mintha ilyenkor arra gondolna sofőr, hogy könnyen megállt vagy leparkolt. Viszont arra sose gondolnak, hogy sokkal balesetveszélyesebb lesz az elindulás. Furcsa, hogy az emberek ilyen szinten nem gondolkodnak előre s inkább jól van az úgy az adott pillanatban s amikor el kell indulni, akkor az bizony sokszor a többi autós vagy egyéb közlekedő körültekintésén s jó indulatán is múlik, hogy az biztonságosan megtörténhessen.


Kitűnő példa a fentiekre az a pár hetes történet, amikor járdán (tiltott területen) parkolt le egy platós kis teherautó és elinduláskor körültekintés helyett elütött egy nénit. Ha eleve farral állt volna be, akkor ez nem fordulhatott volna elő, mert akkor talán látott is volna, így meg vakon elindult az a ......


Biztos van itt, aki előszeretettel parkol vagy áll meg a fent leírt módon. Szóval a kérdés nekik szól leginkább, hogy miért úgy csináljátok? 😀 Tényleg kíváncsi vagyok, hogy miért választjátok a kevésbé (jobban mondva egyáltalán nem) biztonságos módot?



ma 10:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt, a kérdésed olyan állítást tartalmaz, amit semmilyen tény nem támaszt alá. ( Én pld. ha csak tehetem tolatva parkolok.)

Másrészt, nagyon sok olyan parkoló van, ahova nem lehet szabályosan tolatva beállni.

Harmadrészt: parkolásnál egyszer mindenképpen tolatni kell. Az meg már tök mindegy hogy az beállásnál vagy kiállásnál következik be.

ma 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

Már eleve az állítás nem igaz, az emberek többsége mindig úgy áll be, ahogy éppen jól esik neki, illetve ahogy éppen praktikusabb az adott szituációban. Pont ugyanúgy beállnak tolatva is mint orral előre.


A halszálkás kialakítás meg eleve "kényszerít" arra, hogy orral állj be. Nem is értem, láttál te már halszálkás parkolót? :D


Dobozosok, furgonosok esetében kell hely a pakolásnak illetve a nagyobbaknál az orra nem lóg túl ellenben a hátuljával. Helyzete válogatja mi a praktikusabb, mert az se jó ha az úton haladókat gátolja, de az se ha a járdát zárja el teliben.

ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy szerencsétlen és tudsz vezetni, akkor egyik mód sem "veszélyesebb" mint a másik.


A "kitűnő példád" pedig szimpla marhaság, hiszen eleve magad említed, hogy a körültekintés hiánya volt a probléma, ha eleve farral áll be, akkor ugyanúgy elüthetett volna a egy másik nénit tolatás közben te ...

ma 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 krwkco ***** válasza:
100%

Még egy dolog: az időzítés. Indulás előtt az ember egy stabil helyen áll, senkit nem zavarva. Megteheti, hogy akkor kezdi a tolatós/fordulós manővert, amikor senki nincs a környéken.

De érkezéskor nem választhat időpontot. Be kell állnia, mert útban van vagy mások elfoglalhatják a helyet, stb. Ilyenkor az emberek szívesebben választják a gyorsabban kivitelezhető manővert.

ma 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 krwkco ***** válasza:
51%

"A halszálkás kialakítás meg eleve "kényszerít" arra, hogy orral állj be."

Attól függ:

- ha ez zsákutca jellegű hely, akkor így is úgy is kell tolatnod. Vagy a beállásnál vagy a kiállásnál.

- ha kétirányú a közlekedés, akkor az út másik feléről be tud az ember tolatni.

A teljes kényszerítés csak az egyirányú halszálkás parkolóban igaz.

ma 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"- ha kétirányú a közlekedés, akkor az út másik feléről be tud az ember tolatni."

Ahova ugye ( menetiránnyal szembe) be sem teheti a lábát a KRESZ szerint.

ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Halszálkába hogy állsz be tolatva?
ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

@11 Az pedig eléggé egy tény, hogy én így látom, így tapasztalom. Más lehet, hogy másképp látja. Az is egy tény.


Másrészt felesleges a kivételeket említeni. A kérdés jellegéből adódóan olyan helyzetekről van szó, amikor a delikvensnek van választási lehetősége és orral áll be ahelyett, hogy a biztonság eltávozásra gondolva farral állna be.


Harmadrészt baromira nem mindegy, hogy mikor tolatsz (lásd említett példa a platós autóval). Baromira nem mindegy, hogy mikor elindulsz látod-e, hogy mit csinálsz, hogy elindulhatsz-e, hogy látod-e mindjárt eléd/mögéd lépő gyalogost (gyereket!), a közeledő biciklist, a száguldó rollerest, a buszt vagy épp egy figyelmetlen nénit.

ma 12:31
 19/26 A kérdező kommentje:

@12 "Már eleve az állítás nem igaz, az emberek többsége mindig úgy áll be, ahogy éppen jól esik neki, illetve ahogy éppen praktikusabb az adott szituációban."


Ezt gondold át még 1x! 😀


Ha a legtöbb ember úgy áll be, ahogy nekik jól esik, ebből hogyan következik, hogy az állításom (ami a saját tapasztalatom) nem igaz ill. hogy nem állnak be sokan orral far helyett? 😀


Adtál egy-két szempontot (indokot) s azzal cáfolnád, amit tapasztaltam. Fura gondolatmenet.


Igen, a halszálka valóban sokszor nem ad más lehetőség. Előfordul azért, hogy igen. (Pl. Hollókőn a nagy parkoló. Ott halszálka van s simán meg lehet úgy állni, hogy utána orral előre tavozz.)


Természetesen vannak kivételek. A kérdés nem erre vonatkozik.


Ha van lehetőség választani, akkor a biztonság miért nem szempont sok embernak? (Az, hogy én fäßă gyerek vagyok s soha nem történt semmi, az nem indok. Senki se tökéletes, lásd platós gyökér.)

ma 12:41
 20/26 dirtboy ***** válasza:
100%

/kevesebb látóteret van s jóval több holttere s úgy állnak be, hogy elinduláskor semmit vagy jó eséllyel semmit se látnak, tehát vakon indulnak el a semmibe./


Ma már szinte bármilyen autóba pikk pakk beépítenek tolatókamerát s szenzorokat. Te lehet azt hiszed nem lát ki közben meg a képernyőn jól látja mi van mögötte. Én pl tolatókamerán egész jól szétlátok ha orral vagyok be parkolva és állnak körülöttem mert jó széles a látószöge.

ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!