Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért van az...

Magyarországon miért van az emberek többsége az új autó (szalonból) vásárlás ellen? Miért mindenki a használt autókat vásárolja?

Figyelt kérdés
Nemsokára veszek egy új autót és körülbelül mindenki le akart eddig róla beszélni, hogy ne új autót ne ne ne, de nem értem miért. Valaki tudna erre magyarázatot adni? Csak kíváncsiság

2019. nov. 5. 08:53
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
60%
Gondolim mert drága, és értékvesztő. Ennyi IQ-val van pénzed új autóra?
2019. nov. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
32%
Nézz meg az autód, amit veszel mennyit ér egy évesen, majd kétévesen.
2019. nov. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
60%

Mert a magyar ember ügyes és okos, mindent meg akar oldani ügyesen, okosba'. Új ótót nem vesz, há' hülye lesz ő új ótót venni, há' az drága. Megveszi inkább a nímettbű' behozott használtat. Az olyan, mint az új, nyugdíjas svájci mérnök használta vasárnaponként templomba járásra, nincsen benne csak nyócvanezer kilóméter, az meg semmi se, épp csak be van járatva. Osztán mégiscsak az új árának a feléér' adják.

Az új autók értékvesztése eléggé meredek tud lenni az első hónapokban, években. Nem ritka, hogy hároméves korára felére zuhan az autó ára, ez pedig sokakat elriaszt az új autók vásárlásától. Mint ahogy az is, hogy ha új autót veszel, saját érdekedben célszerű márkaszervizbe hordani karbantartásra, javításra, ami nem olcsó dolog. Maszek Jóska a garázssoron megoldja óccsóér' az olajcserét, Kamionos Ferikétül bótolt turbódízel olajjal, Alkatrészes Miska tud teherótóról leesett vezérlésszettet meg katalizátort, aztán egyből jól jártál. A márkaszervizek viszont ehhez képest igencsak drágán dolgoznak.

Úgyhogy nem csoda, ha sokan megpróbálnak lebeszélni az új autóról. Kis hazánkban az, amiben nincs semmi okosítás, nem jó, márpedig új autó vásárlásánál nem nagyon tudsz ügyeskedni.

2019. nov. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
31%
Már akkor veszít az értékéből amint kigurulsz vele a szalonból. Másrészt hiába új meg jó, lehetnek gondok, például ha egy olyan típust veszel amit nem gyártanak túl régóta akkor lehetnek hibái ami miatt akár vissza is hívhatják vagy javításra ami több hét, vagy lecserélik egy másikra. Vagy ha olyan hibája van ami téged nem zavar, észre sem veszed de amiatt visszahívják de te elhanyagolod és ha később eladnád és megvan ez a hibája akkor nem fogod tudni könnyen eladni azon az áron amit kérnél érte. Na meg ott van az hogy bejáratás nagyon sokan nem tudnak autót bejáratni, vagy csak nem figyelnek oda rendesen, rosszul járatják be, és akkor egy foshalmaz lesz az egész. Na meg a másik ha valaki például meghúzza a parkolóba mert béna akkor szívni fogsz a javítással mert méregdrága.
2019. nov. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

Te, talán 1 milliót keresel havonta hogy nem érted ennek a lényegét??


Vagy szimplán ennyire hülye vagy hogy nem érzékeled hogy az első 3 - 4 év alatt az autó árának a felét elbukod??

2019. nov. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszi, neked valószínüleg kevesebb van.

Na de minden értékvesztő, kockázat mindenben van, de itt azért biztosabb az autó elő élete és igazából ha nem autókereskedéssel foglalkozol akkor úgyse 1 évre veszed az autót hanem nyilván hosszú távra. használtra jó esetben kapsz 1 év garit magánszemélytől semennyit. De lehet csak az Én meglátásom a rossz.

2019. nov. 5. 09:11
 7/31 A kérdező kommentje:
#5 és ha veszel egy 4 éves autót 100.000 KMel azzal mit nyersz? Gondolom a 4 év alatt meg majd buszozol.
2019. nov. 5. 09:13
 8/31 Beviz Elek ***** válasza:
83%

A magyar átlagembernek nincs felesleges pénze új autóra, ezért nem árt ha odafigyel mire szórja el azt amiért gürizett. Egy új autó értéke az első időszakban rohamosan esik. A tudat hogy új, a szomszéd véleménye nem gondolom hogy ennyit megérne. Ezt felerősíti amikor nem addig nyújtózkodnak amíg a takarójuk ér és hitelre veszik az autót, tehát értékvesztés mellett kamatokat is fizetni kell.

Egy új autónál nem tudod hogy milyen típushibákra számíthatsz és ezek mennyibe fognak kerülni. A gatyádat ráfizetheted hogy önkéntes tesztalany legyél. Egy kiforrott, másnál bizonyított konstrukciót megvéve sokkal kisebb a rizikó.


A használtautóknál az a rizikó hogy bizonyos alkatrészek már elfáradhatnak és sok apró hibája jöhet elő. Ha mindent szakszervízben csináltatsz akkor nem sokat spórolsz, de ha érdekel a bütykölés, van lehetőséged akkor gombokból autózhatsz.

2019. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%

Tavaly vettem új autót. Kaptam is itt érte a szemrehányásokat.

Szerintem ennek több oka van. Egyrészt a tudatlanság, tapasztalatlanság hiánya. A magyar ember hozzáállása: egy kis ügyeskedéssel ő mindig mindenkinél különb, ő kötötte a legjobb üzletet és az övé a legjobb autó. Az irigység. Valamint a (valós vagy látszólagos) pénzhiány. Ha más új autót vett, nem is olyan jó az, mindig bedöglik, állandóan horror áron kell javítani a turbót, stb, nem is baj, hogy neki nincs rá pénze, hiszen bezzeg az ő 20 éves bontószökevénye mennyivel jobb - önigazolást keresnek.

Ezt is mindjárt igazolja az a tény, hogy jól le leszek pontozva, mert ilyen eretnekségeket le merek írni.

Az értékvesztés nem igazán érdekel. Nem egy-két évre veszek autót, hanem legalább 10 évre tervezek vele. Van 5 nyugodt évem, amíg garanciális az autó. Igaz, hogy cserébe évente egyszer márkaszervizbe kell hordani folyadékok és szűrők cseréjére. Az ilyen kis sufni szervizekben és a kamionról leesett alkatrészekben sosem volt bizodalmam. Eddig is az öreg autómmal márkaszervizbe jártam és mindig gyári alkatrészek beépítését kértem. Nem érdekelt, hogy mennyit spórolnék a garázssoron, mert nem a kenyérrevalóból kellett elvenni pl egy olajcsere árát.

2019. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
69%

Figyelj kérdező!


Kinek mi a fontos!!!


Nekem nem az a fontos hogy olyan autóba üljek bele amiben még soha senki sem ült, és nem az a fontos hogy átvegyem a csili vili szalonba a csili vili szép autót, nekem ez nem fontos!!


Nekem az a lényeg hogy 150 ezer km-nél ne legyen több benne és ne én bukjam el az autó újkori árának a 40 - 50 %-át! Mert ezt a pénzt én szeretném másra fordítani!



Az új autó vásárlással szó szerint a kukába dobod az árának a 30%-át körül belül!!!


És elmondom neked hogy a 2010 után gyártott autók, nagyobb probléma nélkül elmennek 300 - 400 ezer km-t!



Várom a válaszod!

2019. nov. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!