Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért van az...

Magyarországon miért van az emberek többsége az új autó (szalonból) vásárlás ellen? Miért mindenki a használt autókat vásárolja?

Figyelt kérdés
Nemsokára veszek egy új autót és körülbelül mindenki le akart eddig róla beszélni, hogy ne új autót ne ne ne, de nem értem miért. Valaki tudna erre magyarázatot adni? Csak kíváncsiság

2019. nov. 5. 08:53
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
87%

Csatlakozva az előttem íróhoz:

Az enyém most 1,5 éves. 7,3 millió volt új korában. Hasznaltauto.hu-n egyetlen darab van fent ebből a típusból ezzel a motorral. De felszereltségben elmarad, 3,5 éves és majdnem kétszer annyi km van benne, mint az enyémben, ráadásul valószínűleg külföldről behozott (2016-os, R-es rendszámmal). Ezt kínálják 5,7-ért.

Azaz 22% értékcsökkenés 3 évesen rosszabb opciókkal.

Szerintem nem horribilis különbség. Ha már 6 millió körül kiadnék egy autóért, akkor inkább rádobnék még egyet és legyen vadi új, az általam összeállított felszereltséggel, színnel, kárpittal, motorral.Pontosan tudom, hogy mikor, mi, mire lett cserélve rajta. Tudom, hogy soha nem volt törve, javítva. Tudom, hogy soha nem tapostam hidegen, nem húztam el az olajcseréket. Tudom, hogy végig garázsban állt, nem ázott az esőben, nem tűzte a nap. Ezek azonnal nem látszanak, de mivel hosszú távra tervezek az autóval, később okozhatnak problémákat.

De ki ahogy gondolja... Nem vagyunk egyformák, természetesen nem egyformák az igényeink sem, így a véleményünk sem bizonyos dolgokról. Van akinek ez, van akinek az fontosabb. Én csak örülök, hogy ha majd 10-12 évesen 250-300ekm-rel kiszállok belőle, bőven lesz rá kereslet.

2019. nov. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!