Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért van az...

Magyarországon miért van az emberek többsége az új autó (szalonból) vásárlás ellen? Miért mindenki a használt autókat vásárolja?

Figyelt kérdés
Nemsokára veszek egy új autót és körülbelül mindenki le akart eddig róla beszélni, hogy ne új autót ne ne ne, de nem értem miért. Valaki tudna erre magyarázatot adni? Csak kíváncsiság

2019. nov. 5. 08:53
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

#9 nem eretnekség csak a magyar ember nem szereti az igazat hallani. :D

"a szomszéd fűje mindig zöldebb" Nem keresek 1milliót csak van eszem és nem járok havonta wellneselni meg kirándulni meg stbstb.. spóroltam.

Végülis akkor ennek csak az az indoka, hogy magyarok vagyunk :D

2019. nov. 5. 09:27
 12/31 anonim ***** válasza:
31%

Ne foglalkozz már vele hogy más mit károg, olyat vegyél ami tetszik.

Én mindíg új autót vettem , ez a harmadik és nem bántam meg soha sem.

Ellenben a rokonságban sokan vettek egész jónak kinéző használtat és csak a baj van velük.

Sőt engem még az se érdekel hogy ki milyen márkát istenít, magamnak veszem nem a szomszédnak.

2019. nov. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
28%

Beviz Eleknél a pont!!!


"Egy új autónál nem tudod hogy milyen típushibákra számíthatsz és ezek mennyibe fognak kerülni. A gatyádat ráfizetheted hogy önkéntes tesztalany legyél."


Ennyi....


Persze... most jöhettek azzal hogy de garanciális... persze persze... egészen addig amíg márkaszervizbe hordod az autót az olajcserére meg a fékbetétek cseréjére, ha ez megszakad akkor már nincs garancia!!

2019. nov. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

#10 nekem sem a csilli villi és más véleménye a fontos. Nekem az utánajárhatóság a fontos. Értékvesztés volt,lesz,van mindig mindenhol. Veszel egy házat 2 év múlva azt se adod el annyiért amennyiért vetted (most mondjuk de dehát az árak amik most vannak vegyél belőle másikat).

#12 csak egy szimpla kérdés volt mert nem igazán értem a dolgot.

Ha logikusan végig gondolom akkor nyilván hosszútávra új autó. Ha 1-2 évre akarok autót akkor nyilván megveszem Józsi bácsi 10 éves szuzukiját 300 ért aztán kidobom és veszek másikat. Na de veszek új autót használom 10 évig és eladom 10 év múlva ahogy józsi bácsi eladta nekem a szuzukiját. Szóval na... Köszönöm a válaszokat (Mármint amik értelmesek voltak)

2019. nov. 5. 09:34
 15/31 anonim ***** válasza:
18%

Most már nem valószínű hogy belefutsz egy hiteles csapdába, és ha egyben megvan a rávaló, vedd meg.

De az, ami pár éve volt, az tragikus. Ismertem olyat, aki csak azért hogy ő fingjon bele először az ülésbe, vett egy új "miautónkat". Közben a törlesztők elszálltak, egy kicsit több mint hárommilliós autó a futamidő végére több mint nyolcba lett neki. Ha akkor nem vesz újat, csak valamit annyiért, amennyi van, és utána azt, amit törlesztőre költött, félrerakja, más lett volna a végeredmény. Így a futamidő végén lett egy nyolc éves kocsija majdnem 200000 futásteljesítménnyel, és szegényebb lett 8 millióval. Ha nem újat vesz a legelején, akkor most is szegényebb lenne 8 misivel, de nem egy 8 éves alsó kategóriás kocsiban ülne, hanem egy 2-3 éves középkategóriásban.

2019. nov. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Beviz Elek ***** válasza:
87%

#13

Nem is kötelező kihagyni a márkaszervízeket. Bevezették a dpf szűrőket mert az annyira jó. A garanciaidő lejárta után tönkremegy a szűrő és vakarózhatsz a horribilis árajánlattal.

Vagy a VAG 1.9-es motorját lecserélték a 2.0 dízelre, időzített bomba hogy mikor lesz hengerfejes.

Nyugaton a Toyota 2.2 d4d motorral szerelt autókat bontják, gazdaságtalan a motorcsere és megpróbálnak minél kevesebbet bukni az autóval.

Vagy a kigyulladós BMW-k.


Mielőtt autót veszek ezeknek utánajárok és nem sírok hogy az újonnan vett autómat 10 évesen egy csomag rágóért nem tudom eladni.



Azt azért hozzátenném hogy szerintem mindenki a sajàt helyzete alapján gondolja át a kérdést. Én 25 évesen megpakoltam az akkor 18 éves autómat ruhákkal, beültem és elindultam szerencsét próbálni. Most van egy nagy tartozásom (házhitel) amit szeretnék minél hamarabb visszatolni, szeretnék garázst építeni, bővíteni a házon stb., tehát az autó egy sokadrangú dolog. Most az a legfontosabb hogy egy megbízható kombi legyen vonóhoroggal, így sok dolgot meg tudjak magamnak oldani.


Ha ki lenne fizetve a ház, kész lenne minden amit szeretnék és sok pénz lenne a számlámon, akkor esélyes hogy nem erre a kérdésre válaszolnék hanem éppen egy Tesla-t rendelnék.


Azt hozzátenném, szerintem az újautó vásárlók nagyon kicsi része hitelmentes, hibátlan állapotú a háza és farzsebből csapja elő az autó árát, tehát a nagy többségre ugyanúgy érvényes: ne új autót!

2019. nov. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%

A magyar atlagembernek nincs annyi penze hogy uj autot vegyen, kisautoval meg felvagni sem lehet.



Ha van annyi penzed hogy nyugodt szivvel veszel ujat miert ne? Ha jol dontesz sokaig vezetheted sokkal kevesebb problemaval.


Hasznaltauton mindig kell cserelni valamit, egyszer egy akksi maskor egy kupplung, van akinek a fenyezes fontos akkor azt, nekem idosebb van az elmult felevben volt akksi, befecskendezo, visszapillanto, legkeveres, egyszeruen elhasznalodik. Uj autonal ezek jo esetben sok ev utan jonnek elo. Minden autora kell kolteni csak az ujauto kiszamithatobb es ott a garancia is. Szerintem az anyagiak amik adott pillanatban rendelkezesre allnak azok dontenek.


Ne hallgass a csoro agressziv kommentelokre:)

2019. nov. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
32%

Tökéletesen felesleges ezen vitatkozni, mindenkinek más az anyagi helyzete és mások a preferenciái.

Ha hosszú távra tervezel az autóval, akkor az értékvesztésen aggódásnak nincs értelme. Igen, egy újonnan vett, aztán 10-15 évesen eladott autónak nagy lesz az értékvesztése. Na de egy 4 évesen vett és 15-20 éves koráig használt autónál nem bukod ugyan úgy az egész vételárat? Persze sokan hobbiból évente meg kétévente autót cserélnek, na hát nekik tényleg nem éri meg az új autó.

Új autónál nincs zsákbamacska, ha nem éppen aktuális új modelt veszel, akkor még az esetleges típushibák is ismertek. Nincs tekert óra, nincs éppen csak úgy megberhelt motor, hogy még a próbakörön menjen, nincs több százezernyi kopó alkatrész amit apránként egy év alatt kicserélhetsz benne. Viszont cserébe úgy állítod össze, ahogy akarod és akár 7 évig nyugiban lehetsz, mert garis az autó.

Az meg mostanában csak egy álom, amit sokan hangoztatnak, hogy meeeeennyire nagyon esik a használt autók ára. Igen, egy BMW-nek tuti, de nézzetek hétköznapi autókat. Persze, olcsóbb lesz, meg lesz benne papíron 150 ezer km.

2019. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Morzsi007 ***** válasza:
49%
Az autót fenn is kell tartani, nem csak megvenni. Ha nagyon jól keresnék havi 7-800E/hó, akkor nyugodtabb szívvel vennék 8millióért új autót és 4-5 évente lecserélném újra. De, mint sokan másokkal együtt nem keresünk ennyi pénzt és Én is úgy voltam, hogy 4 millióért veszek inkább pár éves komolyabb középkategóriás autót, mint egy új alap kisautót, ami se vezetési élményben, sem kinézetre( magyarul nem tetszik) nem ér fel azzal, amit választottam használtan. Nem bántam meg. A Te pénzed, Te döntesz, mi a véleményünket leírtuk, Te kérdezted.
2019. nov. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
72%

Azért, mert régen nem érte meg új autót venni. Most egy normális autó alig veszít az értékéből 3 év alatt (ne a túlárazott "prémiomokra" gondoljatok).

Ha nem 2-3 évig akarod megtartani, hanem mondjuk 7-10 évig, akkor simán anyagilag is az újjal jársz jobban.

Toyota, Honda, Hyundai/Kia, Suzuki, ezek jól tartják az értéküket, és jellemzően megbízható kocsik.

2019. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!