Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért van az...

Magyarországon miért van az emberek többsége az új autó (szalonból) vásárlás ellen? Miért mindenki a használt autókat vásárolja?

Figyelt kérdés
Nemsokára veszek egy új autót és körülbelül mindenki le akart eddig róla beszélni, hogy ne új autót ne ne ne, de nem értem miért. Valaki tudna erre magyarázatot adni? Csak kíváncsiság

2019. nov. 5. 08:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
76%
Mert átlag magyarnak luxus a legkisebb új autó is, főleg hitel nélkül. Az értékvesztés az olyan mintha ablakon dobnád ki a pénzed.
2019. nov. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
82%

Megtehetném hogy új autót veszek, de jelenleg házat akarunk venni barátnőmmel aminek az ára elszaladt nagyon.

Vidék közepes méretű város és simán elkérnek 15-20 milliókat olyan házakért amiben még az ellenségeimet se nagyon lakoltatnám el.

2019. nov. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
83%

"Azért, mert régen nem érte meg új autót venni. Most egy normális autó alig veszít az értékéből 3 év alatt (ne a túlárazott "prémiomokra" gondoljatok)."


Ezt akartam írni, de reménykedtem, hogy más megteszi :D

Nemrég volt erről egy kérdés, ahol a kérdező azt mutatta, hogy az 1,6-os szívómotoros Vitarákat gyakorlatilag az újkori (akkori) árukon árulják pár éves használtként.

2019. nov. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Úgy érzem a poklot szabadítottam el a kérdésemmel :D

Mi szerencsére az árak emelkedése előtt vettünk házat párommal. Sok sikert mindenkinek az életben. Köszönöm a válaszokat mégegyszer.

2019. nov. 5. 14:52
 25/31 anonim ***** válasza:
49%

Én csak a saját nevemben tudok nyilatkozni...


Ha igen gazdag lennék akkor sem vennék új autót mert nekem nagyon nem tetszenek, giccses az összes.

Ha sok pénzem lenne inkább vennék egy gyönyörű állapotban lévő öreg 126-os Mercit.

2019. nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Egy autó az első három évben veszti a legtöbbet az értékéből, egy pár éves 100.000 körüli futású autónak meg még nem valószínű, hogy elhasználódásból fakadó gondjai lennének, viszont jóval olcsóbb, nem a semmiért mondják, hogy új autót annak éri meg venni aki először akar az ülésbe fingani, ár/értékben meg a pár éves autók a legjobbak.
2019. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
26%

Használt autóm:

51e km, 7ev alatt , évi 98eft átlag szervizkoltseg ...

700ert vettem 2012ben,most ér kb 350et.akkor kb 1 millió eddig az értékvesztéssel együtt.

Új autó esetében ez mennyi lenne?

( Holnap elmehetnék pl egy új Vitarat venni kpra, mert beleférne...de én nem teszem ilyenbe a pénzem)

Nem köll az új autó, mert a kecskéket nem érdekli...

Vegyen más újat, hogy én 12 év múlva megvehessem használtan...

2019. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát rohadt sok helyen szétcseszik az autót pl. És nem, nem kell hozzá szarul parkolni.

Facebook csoprotokba is állandó téma ez, hogy meghúzzák a kocsit majd elhúznak a helyszínről.

Én másfél milláért vettem autót, nálam az alap, hogy a lehető legjobban parkoljak, még is 3 szor meghúzták fél év alatt...

Már ettől majdnem agyvérzést kaptam, nem hogy egy új autónál.

Figyelhetsz te akrámennyire a kocsidra, ha a másik egy gyökér, márpedig az utakon és a parkolókban manapság....

2019. nov. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
82%
Hát én egy nagyobb értékű (akár használt) autóra is biztosan kötnék casco-t. Pont ugyan annyira fáj, ha egy 6 milliós használtat húznak meg, mintha egy 6 milliós újat.
2019. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
72%

az enyém 3 éves.

5.2-ért vettem szalonból, most 4.2-4.5-ért hirdetik ezeket, 3-4 évesen.

Szóval az első 3 év alatt max 1 misi (20%) bukó. Egy visszatekert órás esetleg totálkárból visszahozott használtautónál nagyobb meglepetések is érhetnek.

Már 2x le lett koccolva sajnos (csak lökhárító) de legalább tudom hogy szakszerűen lett javítva új elemekkel.

És új korától vigyázunk rá nem tapossuk hidegen, nem erőltetjük kis fordulaton, nem cigizünk nem kutyázunk, nem locsoljuk kávéval, nem tesszük tönkre a műanyagokat "ápolószerrel". Szervíz egyelőre csak az éves olaj és szűrőcsere + átvizsgálás. és még 4 év gari van rajta.

2019. nov. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!