Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért áll vagy parkol le az...

Miért áll vagy parkol le az emberek többsége orral előre?

Figyelt kérdés

Az emberek többsége úgy áll meg vagy parkol le, hogy az orra előre van. Ez párhuzamos parkolásnál lényegtelen. Viszont merőleges vagy halszálkás parkolásnál vagy egy szűk helyre beállva baromira nem.


Személyautóval is nehezebb úgy elmenni az adott helyről, de furgonnal, teherautóval még inkább. Mégis azt látni, hogy kisdobozossal, platóssal, futáros kocsikkal, csupa olyan járművel, amiből amúgy is nehezebb kilátni és hátra egyáltalán nem, orral előre állnak meg bárhol is. Nekem ez azért fura, mert olyan, mintha ilyenkor arra gondolna sofőr, hogy könnyen megállt vagy leparkolt. Viszont arra sose gondolnak, hogy sokkal balesetveszélyesebb lesz az elindulás. Furcsa, hogy az emberek ilyen szinten nem gondolkodnak előre s inkább jól van az úgy az adott pillanatban s amikor el kell indulni, akkor az bizony sokszor a többi autós vagy egyéb közlekedő körültekintésén s jó indulatán is múlik, hogy az biztonságosan megtörténhessen.


Kitűnő példa a fentiekre az a pár hetes történet, amikor járdán (tiltott területen) parkolt le egy platós kis teherautó és elinduláskor körültekintés helyett elütött egy nénit. Ha eleve farral állt volna be, akkor ez nem fordulhatott volna elő, mert akkor talán látott is volna, így meg vakon elindult az a ......


Biztos van itt, aki előszeretettel parkol vagy áll meg a fent leírt módon. Szóval a kérdés nekik szól leginkább, hogy miért úgy csináljátok? 😀 Tényleg kíváncsi vagyok, hogy miért választjátok a kevésbé (jobban mondva egyáltalán nem) biztonságos módot?



ma 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hálisten te legalább okos vagy és elhárítod ezt a rettentő veszélyt, amit a tolatás jelent.
ma 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%

Én is úgy tanultam a KRESZ-ben, hogy a tolatva merőleges célszerűbb, mert akkor az elindulás biztonságosabb.

Viszont hozzátartozóm is mindig orral előre áll be. Neki az az elve, hogy az az egyszerűbb, plusz akkor meg a betolatásnál áll fenn az, hogy kárt okozol esetleg.

Plusz ami bennem is felmerült, ha tolatva állsz be mondjuk egy Tesco parkolóban, akkor hogy pakolod be a csomagtartóba a sok cuccot, amikor az autó mögött ott a bokor, sövény, fal, vagy másik autó, stb...?

ma 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
@1 Köszönjük a konstruktív hozzászólást. 💪
ma 10:22
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szűk helyre jobb tolatva beállni. De bevásárlóközpontban így pont nem tudsz a csomagtartóba pakolni. Hacsak nem ezeréves skodád van.


Egyesek szerint azért is jobb tovatva beállni, mert ha a kocsi elejének mennek neki, akkor ott a motor, meg a kormányzott kerék, abban drágább lesz a kár, mintha a hátulját ütnék meg. Mondjuk szerintem ez nem túl gyakori, ellentétben kiálláskor így épp a kocsi elejét tolod ki, és hajt bele valaki.


Amúgy meg pontleszrom, hogy ki hogy parkol, amíg a felfestése közepén sikerül megállnia.

ma 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Bevásárláskor tényleg hasznosabb lehet orral beállni, de az olyanokat nem értem, akiknek sokkal kevesebb látóteret van s jóval több holttere s úgy állnak be, hogy elinduláskor semmit vagy jó eséllyel semmit se látnak, tehát vakon indulnak el a semmibe.
ma 10:27
 6/18 A kérdező kommentje:
....majdnem semmit.....
ma 10:27
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Sőt, bármikor fel is robbanhatnak.
ma 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsabb, könnyebb pakolni.
ma 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 krwkco ***** válasza:
100%
Én azért szoktam a halszálka parkolóba orral beállni, mert az ötajtósom hátulja magasabb, mint az eleje. Az esetlegesen gyengébben vezető szomszéd jobban látja az autó kilógó részét és kiálláskor nem súrolja le. Induláskor a tolatás és megfordulás nekem nem probléma. :-)
ma 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom. Én ha tehetem mindig tolatva parkolok. Sokkal könnyebb számomra így manőverezni. A hátulját kell csak nagyjából irányba állítani, az elejével meg lehet korrigálni. Párhuzamos parkolás így egyszerűbb számomra. A targoncáknak, ahol nem lényegtelen a manőverezés, sem véletlenül a hátsó kereke kormányozható.
ma 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!