Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Második forgalmi vizsga,...

Második forgalmi vizsga, hogyan küzdjem le a stresszt?

Figyelt kérdés

Először is elnézést szeretnék kérni, nem lakok magyarországon és nem magyar az anyanyelvem, úgy, hogy lesznek itt hibák, főleg a szituáció magyarázásában.

Június 14én volt a forgalmi vizsgám. Féltem kicsit, de nem pánikoltam, magamhoz képest elégg nyugodt voltam. Minden szuperul ment, jobban mint addig az órákon, nagyon örültem, az oktató is megdícsért, hogy csak így tovább. Már mentünk volna vissza a pályára, és az egyik balra kanyorásnál piros volt, megálltam, bekapcsolt a zölt, behajtottam a kereszteződésbe és vártam, hogy azok akik szembe jöttek elmenjenek. Annyian voltak, hogy időközbe nekem piros lett, de mivel már benn voltam a kereszteződésbe nem láttam a lámpát, és amikor kiürült az a sáv ahol szembe velem jöttek, elindultam. Itt a vb közölte, hogy vége a vizsgának, veszélyeztettem a saját és mások biztonságát. A nap végéis sírtam, hogy ilyen “hülye” szituáció miatt megbuktam.

A következő időpont majd csak július 12én lesz, nem tudom kivárni. Viszont a múlt bukásom miatt és a bukásom oka miatt nagyon stresszelek, félek mi ha megint hasonló szitu miatt megbukok, mi a a stressztől nem tudok majd rendesen odafigyelni, nem leszek olyan jó munit múltkor. Nem szeretnék újból megbukni.

Hogyan tudnám ezt leküzdeni és nem remegve ülni a volán mogé köv. vizsga előtt?



jún. 20. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
fronyó nekem mindig segített, ilyen helyzetekben dupla adagot veszek be
jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Morzsi007 ***** válasza:
31%
Énekelj magadban valami dalt.
jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Valamilyen szinten normális ez a vizsgadrukk, az izgalom, de emiatt ne stresszelj jobban, hogy megbuktál egyszer, ráadásul ahogy Te is írtad, egy elég hülye hiba miatt, semmi hatalmas hibát nem vétettél, valószínűleg 10ből 9en ugyanúgy oldottuk volna meg a helyzetet. ahogy Te.

Próbálj inkább arra koncentrálni, hogy amúgy meg milyen jól ment, azért az nem semmi, hogy vizsgahelyzetben jobban ment mint órán és külön meg is dicsért az oktatód :)

Egy-két hiba mindig benne van a pakliban, a legprofibb vezetőknél is. Édesanyám 3.ra ment át a vizsgán, több mint 30 éve vezet és 0 balesete volt.

Úgyhogy ne hagyd hogy elvegye a kedved ez, vagy emiatt romoljon a teljesitményed, vond le a tanulságokat és már csakazértis menj át legközelebb :D Hajrá, szurkolok majd:)

jún. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, kicsit megnyugtattál :) Olyan rossz, hogy még 3 hetet kell várnom, ha lehetne már holnap mennék
jún. 20. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Csak agyilag kell magad rendbetenni. Mivel úgy gondolod, hogy hülye szituáció miatt buktál meg, ezért simán azt kell magadban tudatosítani, hogy a múltkor is majdnem átmentél, tehát most is legalább azt az "eredményt" simán hozni tudod, de mostanra még bölcsebb is vagy. Az olyan gondolatokat meg ki kell zárni, hogy amúgy nem hülye szituáció miatt buktál, hanem tényleg életveszélyes dolgot csináltál.
jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
#5 Mi ebben az életveszélyes? Gyakorlatilag mindenki így csinálja. Ha telezöldnél addig ki sem hajtasz a kereszteződésbe, ameddig az összes egyenesen közlekedő el nem megy, akkor a végén ott alszol. A keresztutcából érkező sem vak, látja a szituációt és nyilván nem fog direkt beléd hajtani, amikor neki zöldre vált (bár mire ez megtörténik, te már rég árkon-bokron túl vagy, mert van annyi késleltetés a két lámpa között).
jún. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!