Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek ha stresszelek a...

Mit tegyek ha stresszelek a forgalmin?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy 70 óránál tartok jelenleg, és most megyek harmadjára forgalmizni 2 bukás után. Az órákon mindig rendesen vezetek, az oktató is megmondta hogy teljesen rendben van minden, de a forgalmin mindig stresszben vagyok a nyomás miatt, aztán elkapkodom és megbukok valami hülyeségen. Az autó kezelését megszoktam, és a kresszel sincs gondom mivel kiskorom óta bringázom Pest belvárosában, jelenleg azzal járok dolgozni is minden nap az autók között, heti 100km-t közlekedek legalább a városban. Mit tudnék tenni hogy sikerüljön végre?

Nagyon szigorúan veszik itt a vizsgát, simán megy a hibavonal ha egy másodperccel később kattan vissza az index meg hasonlók, és minden bukás után legalább másfél hónap a következő időpont. Nem tudom érdemes lenne-e megkenni a vb-t vagy könyörögni ha buktatni akarna, esetleg csak egy nyugtató vagy egy snüssz a vizsga előtt, vagy bármi hasonló?

Leginkább azoktól várok választ akik szintén stresszeltek a vizsgán és végül bevált náluk valami praktika. A segítő válaszokat előre is köszönöm!

20F


2023. máj. 21. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

pont ennyi idős voltam, amikor vizsgáztam..hát mit mondjak? be voltam szarva rendesen...izzadtam, ezt látta a vizsgabiztos is...

Aztán egy tolatás, y megfordulás, irány a forgalom...mázlim volt, mert semmi akadály nem volt, simán visszamentünk a telepre.


Persze ezzel nem segítettem, csak azt akarom mondani, hogy veled együtt szinte mindenki stresszel...aztán egyszer átmegy.

2023. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Hát erre nem lehet mit mondani.


Az egyik sor viszont megkapta a szememet: "egy másodperccel később kattan vissza az index" Ilyen nincsen. Az indexet nem neked kell visszakapcsolgatni, visszakapcsol az magától.


Nyilván nem láttam a vizsgádat, nem tudom mi történt, de ez a mondat felveti a lehetőségét egy esetleges hibának, nem tudom így van-e, de leírom, ártani nem árt. Ne kövesd el azt a hibát, hogy a semmit okolod. Ne kövesd el azt a hibát, hogy azt hiszed, hogy a vizsgabiztos szándékosan buktat meg és csak a kenőpénzre vár. Nem így van. Ez egy nagyon régi mentalitás, előfordul sajnos, de nagyon ritka. Ha megpróbálod lefizetni, rögtön fel leszel nyomva és el is tiltanak a jogosítványtól, mielőtt egyáltalán megszerezted volna. Továbbá ne keress ilyen nevetséges indokokat, mint az index. 100% hogy nem amiatt buktál meg, de még csak hibavonalat sem kaptál érte, ilyen nincs.


Bizonyára hibáztál valamit, ezért buktál. Ezzel semmi baj sincsen, ezt kell megértened, hogy hibázni nem szégyen. Azért stresszelsz, mert nem tudod mi a hibád, ezért nem tudsz javulni, ezért azt gondolod, hogy a következő alkalom is bukás lesz, hiszen nem javultál semmit. Első lépés, hogy beismered a hibát, második, hogy némi önkritikával alaposan végiggondolod, harmadik a javulás, negyedik a sikeres vizsga.

2023. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

" Az indexet nem neked kell visszakapcsolgatni, visszakapcsol az magától."


Nem minden esetben.


"Továbbá ne keress ilyen nevetséges indokokat, mint az index. 100% hogy nem amiatt buktál meg, de még csak hibavonalat sem kaptál érte, ilyen nincs."


De van: "nem kellő ideig, vagy

nem kellő időben, de nem

félrevezetően ad irányjelzést"


Es bizony vannak ennyire szigoru vizsgabiztosok, mint amilyennek a kerdezo leirja, ha oket fogod ki, tokeletesen kell szerepelned.

2023. máj. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

#3 "Nem minden esetben"


Minden esetben.


"De van"


A KRESZ szerint indexelni a manőver befejeztéig kell. A KRESZ szerint a manőver akkor ér véget, amikor a kormány egyenes pozícióba kerül vissza. Ha a kormány kiegyenesedik, akkor az index is automatikusan lekapcsolt. Nem lesz sem túl korai, sem túl késői.


Vannak szigorú vizsgabiztosok, de ezt egyszerűen nem lehet elhibázni, mert itt neked nem is kell tenned semmit. Automata.

2023. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó tökéletesen leírta amire gondoltam ugyanis pontosan ez történt, bár nem volt bukási ok.


A kenőpénzről pedig annyit hogy összesen 5 ismerősöm vizsgázott ugyanezen a helyen, közülük 4-en egyből átmentek kenőpénzzel, 1 pedig egy éve itt küszködik már 5 bukással, így már tényleg nagyon gondolkozom a dolgon.


Az eddigi 2 bukásom jogos volt mert hibáztam, de azt érzem ezek nélkül sem lett volna esélyem, mert a vizsga első percétől kezdve nagyon bunkón beszéltek velem a biztosok, és a hibavonalak felét olyan dolgokért írták be, amit a valóságban teljesen szépen csináltam, vagy csak minimálisan hibáztam.

2023. máj. 22. 18:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat a #3-asra gondoltam, ugyanis a minősítőre is azt írták hogy “nem kellő ideig vagy…”
2023. máj. 22. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint még nem állsz készen arra hogy jogsit szerezz
2023. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért bőven vannak még megkenhető vizsgabiztosok Budapesten. Az oktatódat kell megkérdezni, hogy mennyire játszik az ilyesmi. Ha azt mondja, hogy igen, akkor megbeszéled vele a tarifát. Te pénzt csak az oktatónak adsz, a VB-nek közvetlenül SOHA!


Amúgy azóta átmentél?

2023. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!