Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lefulladok a benzines autóval?

Lefulladok a benzines autóval?

Figyelt kérdés

Dizeles autón tanultam meg vezetni. Nagyon jól ment és alig vártam, hogy megkapjam a jogosítványt. Nagyon magabiztos voltam, hogy én aznaptól már simán el fogok tudni menni autóval bárhova...

Csakhogy a családi autónk benzines, azzal mentünk el apukámmal vezetni és sorozatosan lefulladtam. 2x sikerült szépen elindulnom és néha elindultam, de úgy, hogy rántott egyet a kocsi. Egyébként képes voltam akár 8x egymás után is lefulladni. Már látom előre, hogy lefulladok, más opciót csak valami csodakent tudok elkepzelni. Tudom, hogy gázt kell neki adni, de a kuplungot nem tudom úgy felengedni ahogy kellene.. Hiába mondják, hogy hogy csináljam. Nyomom a gázt, engedem a kuplungot és ahogy teljesen felengedem ránt egyet az autó és lefulladok. Pedig én úgy érzem, hogy óvatosan engedem fel.

Tudom, hogy gyakorlás.. De akkor mindenképpen csak úgy tudok megtanulni vezetni ha külön erre a célra veszek magamnak egy autót amit tönkretehetek?


2020. aug. 19. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Nem megy tönkre ettől. Gyakorolni kell és majd menni fog.

Szerintem a legjobb, ha bemész egy üres parkolóba és a gázadás nélküli indulást gyakorlod addig, amíg nem megy hibátlanul. Ha gáz nélkül 10-ből 10-szer el tudsz indulni, akkor már nem lesz baj szerintem.

2020. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Nagyobb gaz, lassabb kuplung felengedes.
2020. aug. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Valamit nagyon bénán csinálsz a kuplunggal.

Ha lassan engeded fel, egészen lassan, akkor alapjáraton, gáz nélkül is el kell indulnia (sík úton, egy személlyel). Ezt még egy 45 lóerős Opel Corsa is tudta (saját tapasztalat)

2020. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem a problémát. Igaz, én alapesetben benzines autókat vezettem, de egyszer béreltem egy dízelest. Beleültem, mentem vele és nem tűnt fel, hogy másképp kéne fölengedni a kuplungot, mint benzinesnél. Nem bőgött a motor elindulásnál (ami ugye a lefulladás ellentettje lenne).
2020. aug. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lassan engedd a kuplungot, a gázt pedig szakaszosan nyomd/nyomkodd . ("Vroom vroom")

Talán így könnyebben érzed majd meg.

2020. aug. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12%
Falábú vagy.
2020. aug. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor én tanultam a benzines autómon, befogott a fék, ezért fulladtam le vele sokszor, amúgy meg 110 lovas, szóval most hogy meg van csinálva a fék, gáz nélkül is elindulna.


Én szeretek gyorsan elindulni, ezért kis gázt mindig adok neki. Mindent gyakorolni kell. Folyamatosan adj egy kis gázt(kb. 1500-2000-es fordulatig) és engedd lassan a kuplungot. Amikor elindul, tartsd meg a kuplungot a fogáspontnál 1-2 másodpercig és utána felengedheted teljesen.


Sok gyakorlással gyerekjáték lesz, hidd el.

2020. aug. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!