Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autó, állandóan...

Benzines autó, állandóan lefulladok. Nem kell izgulnom?

Figyelt kérdés

Féléves a jogosítványom, eddig keveset vezettem, és dízeles autón. Nem igazán volt probléma elindulásnál, viszont most vettem egy benzines autót, amivel kapásból lefulladtam ma 6x, mire kiálltam az udvarból. Barátnőm bíztat, hogy menjünk holnap együtt az én autómmal dolgozni, ott lesz mellettem, addig is gyakorlok. Én viszont félek, hogy az úton megdudálnak, ha esetleg meg kell állnom, és utána nem tudok elindulni, mert lefulladok. Nagyon ráparázok már előre dolgokra.

Én mindenképp kiszeretném tenni a T jelű matricát az autómra, de többen mondták, hogy ne tegyem.

Mondjuk nem értem az utakon miért kell sietni, megdudálni a másikat... mindenki itt kezdte szerintem.

Valaki járt már így, hogy lefulladt, és bestresszelt a mögötte lévő autóstól?


2017. aug. 29. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Tedd ki az a T betűt, sokkal megértőbbek az emberek, ha látják, hogy tanulóként bénázol.
2017. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kell izgulnod.

Lassan, de biztosan juss el az úticélodhoz, az a lényeg, hogy ne okozz balesetet.

2017. aug. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Legjobb megoldás ha kiteszed a T betűt addig amíg biztos nem leszel magadban. Egyébként indulásnál kicsit nagyobb gázt adj mint dízeles kocsinál, és a kuplungot sem árt ha lassabban engeded fel, idővel úgy is belejössz.
2017. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igyekszem!:)
2017. aug. 29. 22:58
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Tedd ki a T-t.

A benzinesnek annyi a titka, hogy alapjáraton nem tudsz vele elindulni. Szóval mielőtt felengeded a kuplungot, kicsit fel kell pörgetni a motort. Majd a kuplungot lassan engedni fel, és amikor már "fog" kicsit, akkor még több gázt adni.

2017. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

#5: Bármelyik autóval el lehet indulni gáz nélkül sík talajon. Amelyikkel nem, ott vagy az autóval vagy a sofőrrel valami baj van.


Kérdező menj ki egy üres parkolóba, és indulj el mondjuk 40-50-szer a gázpedál érintése nélkül. Ha már megy, akkor gyakorold gázzal együtt.


Egy ilyen gyakorlás után már valószínűleg nem lesz problémád a kuplungolással.

2017. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Meg volt a mai köröm munkába menet! :))

Én egy kis településen lakom, 20km-re a várostól. Nagyon izgultam, hogy ne kerüljön be elém busz/kamion, mert én tuti ott ragadok mögötte.. illetve a körforgó előtt ne álljak meg, mert ott lefulladok:) igen, tudom.. hülye gondolatok. Lefulladni már a munkahelyem mellett sikerült a parkolóban, rosszul váltottam véletlen. Hazafele pedig a körforgóban szintén ugyanez volt a hibám, szerencsére nem jött egy autó sem, pánik nélkül tovább indultam. :) Büszke voltam magamra, de mindenesetre megfogadom a tanácsot, és gyakorlok egy kicsit eldugottabb helyen, és a T betű is kint lesz! :)

2017. aug. 30. 17:35
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 persze hogy el lehet, de a motornak is árt, meg le is dudálnak mit vánszorogsz.
2017. aug. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!