Azt írjátok sokan, hogy 3-400 körül van a jogsi. Több oldalon hirdetnek 210ezerért, mi az átverés?
A suli választásnál az oktatót szokták nézni.Oda menj ahol az van akinél vezetést akarsz tanulni.Csináld ott a kreszt is , mert az iskolák legtöbbször komplex képzéssel szerződnek és pár 10ezret elkérhetnek a kiiratkozásért (szerződésben apróbetűs rész szokott lenni).Ami a legfontosabb a sulikról a netes véleményeket mindig fenntartásokkal kezeld . Inkább ismerősök ajánljanak , lehetőleg oktatót , személyes tapasztalat alapján.
Nem számolják az alkalmassági papírt (kb.7-10 ezer Ft ,orvosa válogatja mennyi ), az elsősegély tanfolyamot , vizsgát ( ez együtt 15 ezer kb.). A kresz tanfolyam a legtöbb helyen 20 ezertől indul( kivéve amikor az autós suli ingyenesen adja ).A kresz vizsga valami 4600 Ft. Az 580 km is kb. a 40 óra után van meg, ha forgalmasabb városban vezetsz( kb.legolcsóbb 5ezer/óra , 40*5000= 200 ezer) . Forgalmi vizsga kb. 16000Ft(11ezer vizsgadíj + 5ezer az oktatónak az óráért) . Ha buksz a forgalmi vizsgán akkor még 10 óra vezetést is ajánlanak (50ezer).A legideálisabb eset 7ezer alkalmassági papír , ingyen kresz oktatás , 4600 kresz vizsga , elsősegély vizsga+tanfolyam 15000Ft , 30 óra 5ezer forintos óradíjjal 150 ezerFt , forgalmi vizsga 16ezer Ft . Így 192 600 Ft . Ez csak akkor lehetséges ha mindenből meg találod a legolcsóbbat (+ugye kreszt ingyen tanulod) és mindenből át mész elsőre (!) . Én a forgalmin harmadjára mentem át és kb. 420 -ban állt meg . A másik két vizsgám elsőre meg lett .Én vastagon szívtam , nagyon drága kresz tanfolyam(45ezer+4600vizsgadíj), drága eü(25ezer vizsgával), 15 óra után oktató és iskola váltás (gyanúsan kevés kilométerrel adott át ), váltás miatt a vezetés óradíjja is drágult .
#9 Sosem lesz olyan, hogy valakinek a tudása 100%. Főleg mivel a sikeres vizsga életed utolsó 50 perce ahol minden szabályt betartasz.
A vizsgához elég csak bemagolni az útvonalakat és lehetőleg nem nagyon stresszelni magad.
Én szombathelyen vizsgáztam és hiába volt több ezer kilóméter mögöttem mondjuk a budapesti közlekedés nagyon furcsa volt először. Például amikor 5 év után egy kereszteződésben van pár másodperced a villamos elsőbbségi helyzeteit átgondolni.
De a jármű kezelés is teljesen külön téma. A legtöbbször nagyon gyorsan kell alkalmazkodni. Ezzel is nagyon sok kalandom volt már amiről szó sem esett az oktatáson. Ilyen a karburátoros- szivatós szoci gép. A dobozos furgon, ahol nem látsz hátra, az utánfutózás, az autómata váltó, elektromos autó, és még sorolhatnám. Mind-mind más műfaj.
De, hogy releváns választ is adjak.
Az ilyen árban sokszor nem számolják bele a vizsga díjakat. Az elsősegély tanfolyamot. Sehol nem számolják az orvosi igazolás, és okmány kiállítási költséget.
Nem mindegy a város sem ahol az oktatás zajlik, van ahol eleve drágább, és a nehézség miatt átlagosan több óra is kell.
Van ahol az oktatók leterheltsége miatt sokkal nagyobb időközönként tudsz csak menni, ezzel hónapokkal nyújtva a folyamatot.
Találkoztam olyannal ahol a délutáni vagy intenzív oktatás feláras.
Az autós iskolák mindig a minimum óraszámmal számolnak ami messze nem mindenkinél sikerül. Ez függ a tanulótól és az oktatótól egyaránt.
Egy bukás után emlékeim szerint 3 óra vezetés kötelező. Így egy bukás 20-30 ezer felett lehet. Elég hamar repülnek így a számok.
"A vizsgához elég csak bemagolni az útvonalakat..." - a vizsga útvonalak nem fixen rögzített útvonalak, amit tutira be lehet magolni.
Ahány vizsgabiztos, annyi féle kitérőt kérhetnek még akkor is, ha a vizsga útvonaltól el sem térnek, de rengeteg az olyan történet, amikor a kijelölt csomópontok közelébe se mentek a vizsgán...
Akinek sikerül a vizsgája, nyilván nem foglalkozik vele, de itt is kismillió sirámot olvastunk már, hogy "olyan helyre irányítottak, ahol még sose jártunk"
Nem tudom milyen százalékban térnek el a vizsgákon a feltételezhető útvonalaktól, de az biztos, hogy nem jelentéktelen.
Amikor én vizsgáztam, nálam is kb 15 percig mentünk a vizsga útvonalon, amikor szólt a vizsgabiztos az oktatómnak, hogy lenne egy kis dolga, ha nem gond (hallott már valaki olyat, hogy a vizsgabiztosnak azt feleli az oktató, hogy de gond, intézze a vizsga után?)
Nem egyedi történet, több emberkét ismerek, akiknek hasonlóan zajlott a vizsga (valahol meg is értem, vizsgáztatnak 9-től délután 15-16 óráig, mire végeznek, sok hivatal bezár)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!