Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Valóban az kellhet a nőknek...

Valóban az kellhet a nőknek ezek szerint hogy így bánjanak velük, ez lehet sikeres társkeresés titka?

Figyelt kérdés
Már több ismerősöm is szóbahozta és olvastam is hogy a nőkkel keményen kell bánni, nem szabad nekik nagyon kedveskedni mert azt nem szeretik és friendzone-ba raknak. Azt mondják sokan hogy bele kell csapni a lecsóba, konkrétan azt kell mondani nekik hogy te k.va, stb. Meg a barátnőjükre kell hajtani hogy féltékenyek legyenek. Miért gondolkodhat így néhány ember?
aug. 18. 16:47
1 2 3 4
 11/35 anonim válasza:
Én csajom ilyen, de normális és ki tudja kommunikálni a női érzelmeit, hogy azt akarja keményen bánjak vele. A többi nő nem mondja ki. Szóval igen, így kell velük bánni
aug. 18. 18:16
 12/35 anonim válasza:
Legutóbb pont így akartak felszedni. Rohadt módon megaláztam a pasit a többi együgyű társa szeme láttára és nagyon boldogsággal töltött el.
aug. 18. 18:32
 13/35 anonim válasza:
A privát üzenetre: Az 5-ös vagyok, NEM idöutazó, csak közben törtöltek pár választ, a sorszám így változik. De gondolom, ezt eleve tudod, csak kötözködni akarsz. Privát meg nem írok senkinek.!
aug. 18. 18:41
 14/35 anonim válasza:
Aki ezt mondta neked az egy idióta. Vagy csak hülye nőkkel hozta össze a sors.
aug. 18. 18:41
 15/35 anonim válasza:

"Mindenki csak elvárja a korrektséget és az őszinteséget, csak éppen viszonozni nem képes. Én őszinte voltam, elmondtam dolgokat, ha a múltamról volt szó, elfogadtam azt is, ha valaki azt mondta, hogy neki nincsenek barátai, de őszintén elmondtam azt is, ha nem jött be valaki."


Általában a gond az ilyen "öszinteséggel", hogy vagy bunkó beszólásokat akar igazolni, vagy olyasmikröl ír, ami nem egy kapcsolat kezdetén hozzávaló infó, túl intim.

aug. 18. 18:44
 16/35 anonim válasza:

Ha ezt taktikázással, színészkedéssel akarod elérni, az nagyon gyorsan kiderül egy nő számára. Általában a nőknek erre jobb érzékeik vannak.


De ha úgy kérdezed, hogy ÁLTALÁBAN a nőkkel megalázóbban, bántóbban bánó férfiak (eleinte) sikeresebbek-e a nőknél, a válasz egyértelműen: IGEN.


Igen, ha egy nőt megkérdezel, milyen férfit szeretne, általában csak a tudatos részét tudják elmondani. Legyen becsületes, megbízható, kedves, védelmezze a nőt, nem is kell, hogy gazdag legyen, de legyen önálló, aki majd eltartja a családját, ápolt, igényes, legyen munkája, bla bla bla... Ezt mindenki kívülről tudja.


És hogy neki egy bunkó, őt lenéző, bántó férfi sosem kellene.


Igen, a nőknek tudatosan tényleg nem ez "kell". A nők a "nagybetűs" FÉRFIAKRA, vagyis az alfahímekre buknak. Mondhatnánk úgy is, ahogy régen mondták, a "rosszfiúkra". De nem tudatosan buknak rájuk, hanem azért, mert ha a környezetükben vegyesen van (és mindig így van) béta és alfahím, a béták nagyjából esélytelenek, mert az alfa elviszi a figyelmet. Ez természetes. A piacon is azt a terméket választod a polcról, ha másképp nem tudsz dönteni, amelyik felkelti az érdeklődésedet. Az ismerkedés is húspiac.


És azt szögezzük le: a párválasztásban/párosodásban MINDIG a nőé az utolsó szó. Hogy kivel áll párba, kivel párosodik. (Most az erőszakot tegyük félre.) Ez még az állatvilág nagy részében is így működik. Szóval a férfi udvarol, a nő választ, ezen lépjünk túl.


Az alfa (eleinte) olyan "értékeknek" tűnő dolgokat mutat, olyan személyiségkisugárzást, amitől alfa lesz. Karizmatikus, erősen egocentrikus, nem követő, hanem irányt mutató, nem hallgató, hanem véleményformáló, megmondó. Ezek keltik fel a nők érdeklődését. (Ennek szociológiai, antropológiai okai vannak, de ebbe most nem mennék bele. Röviden: a nők régen is a törzsfőnök génjeit akarták megkapni. És az állatvilágban is a dominánsat választja a nőstény.)


Sajnos ezek a személyiségjegyek nagy eséllyel egy kapcsolatban már bántóak, lenézőek, elnyomók lehetnek. A beképzeltség, a nárcizmus, a másik elnyomása, lekezelése stb.


Szóval miért szeretnek leginkább a nők ezekkel az alfa hímekkel, vagyis legtöbbször annak látszó férfiakkal ismerkedni? Olyan férfiakkal, akik mellett a kapcsolatban aztán legtöbbször sírás lesz a vége, és alakul ki a nőkben az a sokszor hangoztatott vélemény: "Minden férfi paraszt, idióta." Ami az ő szemszögükből nyilvánvalóan empirikus tapasztalat, hiszen legtöbbször csak ezekkel szeretnek ismerkedni.


És kedves hölgyeim, most ne mondjátok azt, hogy "nem". Mert nem is azt állítom, hogy tudatosan teszitek ezt. A választásotok már a tudatosság előtt, a "kémiával" kezdődik. Ha beengednénk nőként Téged egy szobába, ahol van 8 cuki, aranyos, a nőjének és a leendő családjának bármit megtevő béta férfi, és 2 bugyirohasztó nézésű, karizmatikus, nagydumás alfa... Ugyan hány férfit vennétek észre a szobában? Maximum 3-at. A többi mintha ott sem lenne. És innentől nagyjából determinálva van a "kiválasztás" eredménye.


És igen, a béta fiúk vért izzadnak, hogy egy randit összehozzanak. Akárhogy néznek ki, akármit értek el az életben, akármit tudnak felmutatni, mindig hátrányban vannak. Pedig valójában a béták valók igazi szerető családapáknak, akik a családjukért mindent megtesznek. Pont ezért béták.


Egy alfának kábé semmit nem kell megtennie, hogy a nő odalegyen érte. Nem kell odaadónak lennie, nem kell lesnie a nő kívánságát, hiszen ő ettől alfa. Ettől értékes, amiért a nők odavannak. Sőt, miért is tenne meg EGY nőért bármit is, ha amúgy 10 nő ugrálja körül? És bármelyik széttárja a lábát neki. Neki csak ügyesen kell játszania a lapokkal, úgy, hogy mindig a nők "kaparjanak" érte. Ő ettől alfa.


Ennek ellenére a nők mégis az alfától várják el a béta kedvességét, aranyosságát. Azt gondolják, hogy majd miattuk megváltozik az alfa. Olyan dolgokat várnak el az alfától, amit ha megtenne, már nem is lenne alfa.


Szóval így 50 év tapasztalat után azt érzem, hogy a nők évtizedről évtizedre egyre inkább olyan férfit keresnek, aki nem létezik... Mert a keresett személyiségjegyek kizárják egymást.


Amúgy sokat gondolkoztam, miért lehet ez így. Valószínűleg mind a nők, mind a férfiak fejében a "séma" egyre jobban sérül. Nézzünk csak körül! Nagyanyáink korában alig volt, aki "pártában" maradt. Még a féllábúnak is lett párja, családja. Sokkal könnyebben ismerkedtek, a relatív nehezebb élet ellenére is. Pedig se internet, se iPhone, se tévé nem volt. (Ezek amúgy mind kontraproduktívak a párkeresés/párkapcsolat szempontjából, de ebbe nem megyek bele, hosszú.)


Szóval a nők (és férfiak) fejében az "ideál" egyre szélsőségesebb képpé alakul. Nem, nem kedves hölgyek, nem arról beszélek, amit tudatosan fel tudtok sorolni. Az nem szélsőséges, az teljesen oké. Hanem arról, ami tudat alatt egy férfiban megfog titeket, és minden mást kizártok.


Olvastam egyszer egy tudományos értekezést, amely szerint a nők "ideális" férfi magassága (generációról generációra) sokkal gyorsabban nőtt, mint ahogy az adott népcsoportba tartozó férfiak átlagmagassága. Azt hiszem, ez sok mindent elmond.


És én is azt gondolom, hogy a nőkre mindenhonnan zúduló macsó, akcióhős férfiak képe tolta el az ideális sémát az egyre alfább irányba, mint ahogy a magasság iránti igényt. Persze ez egy önmagát erősítő folyamat. Az internet miatt egy nő egyre több "érdeklődést" kap, nyilván egyre jobban szűrnie kell (itt megint a tudatalattira gondolok). És hát hogy tudja? Egyre "FÉRFIBB" férfit választ. Erre pedig a férfi társadalom hogyan reagál? Hiszen rájuk is zúdul a "macsóság" sémája, a társadalmi elvárás mindenfelől. És így egyre alfább akar lenni. Aztán ez termeli ki a sok személyiségzavaros, nárcisztikus férfit. Igen, a társadalom és a nők elvárása. (Ismétlem, a férfiak nőkről alkotott sémája is hasonlóképpen, defektesen változik.)


És nem csak látom, tapasztalom is. Kedves hölgyek, hiába mondjátok: "Nincs már normális pasi." De van. 60%-uk normális. De ti átnéztek rajtuk, mert a "férfiakat" pásztázó radarotok szintje alatt maradnak.


Ahogy a kérdező írja is, ezek közül sok férfi barátként köt ki a nők mellett. Mert cukik, megbízhatóak, mindent megtesznek értetek. Amikor az alfa párotok felpofoz, megcsal, megaláz, akkor a béta fiú barát meghallgat, megért téged, és a vállán sírhatod ki magad.


Van néhány tucat olyan lány- és férfiismerősöm, akiknek ismerem a párkapcsolati "múltját". Ezek szinte mind teljesen normális, átlagos emberek. De tényleg. Ezek a nők azon szenvednek, hogy minden férfi "idióta", mert csak ilyenekkel jönnek össze "valami" miatt. A férfi ismerőseim pedig azon, hogy a nők átnéznek rajtuk. Persze utóbbiak mind béták.


És ami vicces, van 2-3 olyan férfi ismerősöm, akiket nőként én biztos elkerülnék. Tudom, hogy nagyképűek, nőt is bántalmaztak már (ha más nem, verbálisan), és mind elmeséli jóízűen, hogy csalta meg a feleségét. És nem hiszitek el: mindegyik után bomlanak a nők. És erre büszkék, élvezik. Mondhatnám, hogy ezek a férfiak "undorítóak", de nem mondom, mert valójában lássuk be, sikeresek. Néha irigylem is őket.


Úgyhogy kedves béta fiúk, ne keseredjetek el. Igaz, jó eséllyel sosem lesz életre szóló párotok, sosem lesz gyereketek, családotok. De nyugtasson meg a gondolat, hogy ugyanannyi nő fog megöregedni magányosan. Mert nekik a béta nem volt elég férfias. Alfa meg nem jutott nekik. Vagy ha igen, az meg sokat bántotta őket, elázta. Ezeknek a nőknek még nagyobb érvágás lesz, ha amúgy szerettek volna gyereket, de nem lett. Vagy nézzetek szét a társkeresőkön: rengeteg alfa által "felcsinált" (de elhagyott) anyuka keres párkapcsolatot pici babával. Ők már szinte KIZÁRÓLAG csak bétákat keresnek. (Erre mondja a szájhagyomány: "A gyereket a rosszfiúk csinálják, de a jók nevelik fel.")


Nem beszéltem róla, de nyilván a férfiak kiválasztása is nagyrészt sérült sémákon alapszik. De a kérdés nem ez volt, erről is lehetne egy ilyen litániát írni.


Viszont azt hiszem, hiába ezek az okok, ezen változtatni nem lehet. Ez egy olyan probléma, aminek jelenleg nincs megoldása.


Most nem mennék bele a politikába, de ezért is van az, hogy hiába emelik világszerte a CSOK-ot és a babaváró hiteleket. A sok okos nem veszi észre, hogy nem anyagi okok miatt nem szül több nő gyereket (egy részüknél nyilván ez az ok), hanem azért, mert nincs hozzá apuka! Vagyis lenne, de az emberek nem állnak már párba. És a helyzet egyre rosszabb lesz, ezen a babaváró sem fog segíteni.


Úgyhogy kérdező, részben igazad van. Sajnos. És ez egyre inkább a társadalom katasztrófája, nem csak az egyéneké. És még az utánunk jövő generáció mennyire meg fog roppanni!


De semmi gond, általában minden fejlett társadalom elbukik. Aztán átveszik a helyüket mások. Ázsiaiak, feketék. A természet nem vacakol, nem pazarol olyanra, aki nem elég szapora.


(49/F)


Ui:

Véleményemben nyilván átlagokról, nagyvonalakban beszélek, és kicsit sarkítva, hogy átadjam, hogy én hogyan látom. Nyilván sok jól működő párkapcsolat is van. Sok nő van, aki pont az alfákat utasítja el, és boldogan él együtt egy bétával. És nem is minden alfa alkalmatlan a párkapcsolatra. De sajnos az az érzésem, hogy a többség inkább úgy működik, ahogy leírtam.

aug. 18. 21:00
 17/35 anonim válasza:

Ezek a taktikák működnek. Csak az a baj, hogy egy bizonyos nőtípusnál.

Elég gyakori típus egyébként. Úgy hívják, hogy hülye p.csa.

aug. 18. 21:57
 18/35 anonim válasza:

#16 voltam.


#17:

Nem, nem hülyes picsa. Hanem rossz séma. És szerintem a nők többségét érinti. Ne általánosítsunk, és ne sértsük meg a nők többségét.


Ez pont az az általánosítás, amit a nők használnak a férfiakara (ami amúgy szintén hiba).


Szétcsúsztak a sémák mindkét nemnél. "Csak" ennyi ami történt. Hogy mi a megoldás? Erre már nincs megoldás. Ezen csak társadalmi szinten, sok generáció kifutásával lehetne változtatni. De nem az már nem a mi életünkben lesz.

aug. 18. 22:49
 19/35 anonim válasza:
Az első randin lerantasz neki egy fülest, utána nem tudod levakarni hidd el
aug. 18. 23:13
 20/35 anonim válasza:

#16 voltam.


#19:

Amúgy persze ne csináljunk ilyet. De egy olyan lány barátom, már viccelődött pont ilyennel. Neki több olyan kapcsolata is volt ahol a férfiak fizikailag bántalmazták. Utolsóban súlyosan maradandóan, az exe most bíróságon van már.


Ő ugyanezt mondta nekem. Első randin lekeversz egy pofont a csajnak, odalesz érted. Nyilván nagyon csúnya, morrbid vicc, sosem tennék ilyet. És nyilván nem is műküdne, max a rendőrök vinnének randizni. De sajnos minden viccnek van valami alapja... És mondom, ezt egy többször bántalmazott nő mondta.

aug. 18. 23:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!