Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsolta valakinek a nőgyógy...

Tanácsolta valakinek a nőgyógyásza, hogy (mivel egész életében dohányos volt) ne tegye le a cigarettát, csak csökkentse az adagot a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm terhes lett.Az orvos mondta, hogy ne hagyja abba a dohányzást, mert a hiányérzettel és a "szenvedéssel" többet árt a babának, mintha dohányozna. Én ezt egy nagy baromságnak tartom. Szerintetek?
2010. jan. 23. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
47%
a terhesseg nem betegseg es nem csak a cigi karos,ha valaki terhes.na vegyetek akkor levegot sem mert teli van bacikkal.regen a nok a foldeken dolgoztak 5-6 gyereket neveltek zsirosat ettek ,cigiztek,nem volt magzatvedo vitaminok ultrahangok megis egeszseges gyerekeket szultek.azzal hogy ki sem mer nemelyik mozdulni mert terhes es alig mer meg enni is azert nagyon nagy tulzasok vannak itt.2 gyerekes anyuka A 3ikat varom
2010. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
31%
ez sajnos nem igaz, nem születtek egészséges gyerekek, egyébként egyetértek
2010. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
34%
17:14 es véleménnyel tökéletesen egyet értek!
2010. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
35%
elég szomorú, hogy arról vitáztok, hogy káros-e a cigi a magzatra, vagy nem. mikor ez egy köztudott tény. ha nem így lenne, nem hangoztatnák úton útfélen, hiszen nekik is jó, ha több cigi fogy, több pénz megy be a kasszákba. de ti csak szívjátok nyugodtan. az én gyerekem egészsége megért annyit, hogy ne kockáztassak.
2010. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
64%
17.14! Szerintem a kérdés most nem az agyon aggódásról szól! Én egyáltalán nem viszem túlzásba, és levegőt is merek venni de csak nikotin mentes levegőt veszek! Ha ezért én túlaggódom akkor vállalom! Kicsit lesarkítottad a kérdést, ez nem túlaggódás és ennek semmi köze sincs a régiekhez, mint ahogy a világnak sem! Mindenki azzal jön mi volt régen! Úgy beszélsz a cigiről mintha az régen természetes lett volna! Nem is cigiztek régen a nők! Az én nagymamám dolgozott napszámba a földeken, de friss levegőt szívott és nem cigit! Azt ették amit megtermeltek és abban nem volt semmi vegyszer. Hogy hasonlíthatod azt az időt a maihoz. 6 gyereket szült ebből 2 meghalt. Apám öccse a szülésbe a nővére pedig tüdővérzésbe. Akkor is megvoltak a félelmek és haltak meg gyerekek olyan betegségekben amit ma már gyógyítanak! Megkérdezném régen volt ennyi autó, ennyi tartósító, ennyi káros anyag? Ennyi vírus , betegség stb! Régen más volt és akkor más félelem volt más betegség! A régi időket nem tudjuk újra élni mert nem azonosak a feltételek és a 2 korszakot nem is lehet összehasonlítani! Különben meg itt most egy kérdés va:, dohányozzunk terhesen vagy ne és az én túlaggódó válaszom a határozott NE!
2010. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
21%
Tulajdonképpen mit akar ezzel a válasszal a 17.14 es? Olvasta egyáltalán a kérdést? Meg ez a régen is dohányoztak terhesen a nők!?? Ez szerintem is baromság! Tehát akkor szívjuk a cigit? Nem értem mit akar? Mindenesetre én most beköltözöm egy földes szobába, petróleum lámpával fogok világítani, nem megyek az irodába hanem kimegyek a földekre és este megfürdök egy lavór vízbe és ígérem nem fogok aggódni a bacik miatt! Most pedig rágyújtok, hogy ne tűnjek túlaggódónak!
2010. febr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 A kérdező kommentje:

Sok hasznos válasz született. Nem gondoltam volna, hogy ekkora vita kerekedik belőle, de mindenképpen érdekes volt.

Arra pedig nagyon kiváncsi lennék, hogy kik azok az emberek, akik sorozatosan azokat a válaszokat pontozzák le, amikben a kismama nem dohányzik a terhessége alatt. Ők szerintem nézzenek magukba.

2010. febr. 3. 20:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!