Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsolta valakinek a nőgyógy...

Tanácsolta valakinek a nőgyógyásza, hogy (mivel egész életében dohányos volt) ne tegye le a cigarettát, csak csökkentse az adagot a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm terhes lett.Az orvos mondta, hogy ne hagyja abba a dohányzást, mert a hiányérzettel és a "szenvedéssel" többet árt a babának, mintha dohányozna. Én ezt egy nagy baromságnak tartom. Szerintetek?
2010. jan. 23. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is volt egy isemrősöm akinek doki ajánlotta.

Érdekes.


Bár én még a babaprojekt elött letettem.....és azóta nem gyújtottam rá.

2010. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
63%
igen mondhatja ezt a doki hisz mindenkire más hatással van az ha hirtelen le kell tennie róla van aki ideges , sresszes és képtelen letenni. és bár nem támogatom ezt a dolgot de ugy gondolom van ennél rosszab dolog is ami sokkal veszéjesebb a dohányzásnál (drog, alkohol, agresszió amit néhány kismama bizony elszenved a 9 hónap alatt ezekhez képest pár szál cigi az semmi
2010. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 A kérdező kommentje:
Na persze, ezekhez képest semmi, de nem hinném, hogy ha babát várunk, akkor önző módon a saját igényeinket kéne előtérbe állítanunk a baba egészsége árán. Szerencsétlen még meg sem látta ezt a planétát, de már tele van a szervezete a nikotinnal. Ne mondja senki, hogy ez nem káros.
2010. jan. 24. 18:05
 24/67 A kérdező kommentje:
És csak, hogy a tévhiteket elkerüljük: minden 3. terhes nő dohányzik.
2010. jan. 24. 18:06
 25/67 anonim válasza:
40%
SZERINTEM MONDHAT ILYET,HA KEVESEBBET SZIV VALAMIT SEGITHET, DE SZERINTEM EGY MAGZAT MÁR A KEVÉSTŐL IS KÁROSODHAT, ÚGYHOGY VAGY LETESZI VAGY SZIVJA, KETTŐ KÖZTI NEM ÉR SEMMIT!
2010. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
62%
Nekem egy ismerősöm nagyon erős bagós volt, és neki azt mondta a doki amikor terhes lett, hogy ne tegye le rögtön, hanem fokozatosan, mert állítólag a szervezetének nagyon nagy "sokk" lett volna, ha hirtelen megvonja magától, ezért javasolta a fokozatos csökkentést.
2010. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
43%
En is 11 evig dohanyoztam,de amikor megtudtam,hogy kisbabam lesz,konnyuszerrel letettem a cigit,pedig nem szamitottunk a babara.Nem tudom milyen lehetett az a doki,aki nem tiltotta meg a kismamanak a dohanyzast...lanyok,ez a leheto legkonnyebb modja a dohanyzasrol valo leszokasnak,ha igy sem megy,amikor a sajat kisbabatokat hordjatok a szivetek alatt,akkor csak altassatok magatokat tovabb,hogy az a napi 1-2 szal jot tesz a csoppsegnek,aki talan a legfontosabb fejlodesi szakazon megy at...
2010. jan. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
30%

De durva, hogy egy doki ezt tanácsolja?!

Én méjségesen megvetem azokat az akaratgyenge kismamákat, akik akár egy slukkot is elszívnak.

Én még a dohányos helyeket is messze elkerültem terhességeim alatt. Még szép!

Régebben én is cigiztem, de amint jelét adta a nagylányom a létezésének, azonnal elfelejtettem a cigit.

Azóta született még egy lányunk, és én nem szoktam vissza és nem is akarok soha!

Én sajnálom azokat a kisembereket a pocakban, akiknek ilyen szánalmas anyjuk van/lesz.


Aki terhes lesz, azonnal tegye le a cigit, s ha lehet ne gyújtson rá soha többet! Önmagáért, a gyermekéért!

2010. jan. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
36%
Bocsi, MÉLYSÉGESEN.
2010. jan. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
43%
Én nem hiszem, hogy ilyet tanácsolna egy nőgyógyász. Szerintem csak arról van szó, hogy az ismerősöd ebben a hitben akarja ringatni magát.Egyetértek az egyik előttem válaszolóval, ha ez sem elég ok arra, hogy leszokj, akkor semmi.Én amint megjelent a 2. csík, azonnal leraktam. Előbb is le akartam szokni, de a baba gyorsabb volt, mint a gondolat, így kimaradt az a 2- 3 hónap tisztulás, amit terveztem. Én nem tudnék tükörbe nézni, ha rágyújtanék.Szánalmasan önző és felelőtlen dolog lenne.Az a kicsi élet nem tudja megvédeni magát, nem tud tiltakozni az anyja hülyesége ellen. A dohányzás terhesség alatt okozhat: fejlődési rendellenesség, mutációk, vetélés, koraszülés, halva születés. Megéri kockáztatni???
2010. jan. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!