Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsolta valakinek a nőgyógy...

Tanácsolta valakinek a nőgyógyásza, hogy (mivel egész életében dohányos volt) ne tegye le a cigarettát, csak csökkentse az adagot a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm terhes lett.Az orvos mondta, hogy ne hagyja abba a dohányzást, mert a hiányérzettel és a "szenvedéssel" többet árt a babának, mintha dohányozna. Én ezt egy nagy baromságnak tartom. Szerintetek?
2010. jan. 23. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én jobban hiszek a Czeizelnek, mint egy "mezei" orvosnak. És bizonyított, hogy a terhesség alatti dohányzás árt a babának, míg az elvonási tünetekre nincs ilyen tanulmány...
2010. jan. 23. 23:56
 12/67 anonim ***** válasza:
81%
Czeizel nekem is hiteles.Az viszont saját tapasztalat,hogy nagyon sok ismerősöm cigizett a terhessége alatt,ebből 2 anyuka mindhárom terhességét,ma már felnőttek,semmi bajuk,se nekik se a többieknek.Természetesen én is ellene vagyok a terhesség alatti cigizésnek,de óriási tulzások vannak itt is azért,lássuk be.És ez az,amit tudnak a "mezei" orvosok is..
2010. jan. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
65%
És nyilván ezért mondják hogy 1-2 szálat elszívhat a kismama.
2010. jan. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
60%
hogyne mondanának ilyet a dokik?nekem is ezt mondta a dokim.és le lehet pontozni,meg le lehet szólni,de 4-5 naponta elszívok egy szálat,csak azért h ne legyek idegbeteg az elvonási tünetek miatt.az sem jó ugyanis a babának ha az anyja idegroncs.
2010. jan. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
66%

Én 11 évig cigiztem elég keményen a terhesség előtt (napi 1, másfél doboz, volt olyan, hogy több), de amikor megláttam a pozitív tesztet azonnal letettem. nem voltam idegroncs!! A babára koncentráltam. Nem mondom, hogy nem hiányzott néha(még most is), de eszembe sem jutott volna rágyújtani (sem tükörbe, sem a gyerek szemébe, sem a férjemébe nem tudnék utána nézni!)úgy szégyellném magam.

Annyi mindenről kell még majd egy anyának lemondani a baba miatt. Ha már ezt sem bírja megtenni,mi lesz később?:)

2010. jan. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
53%
Előző vagyok: 40+2 hetes kismama
2010. jan. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
57%
39 éves kismama vagyok, 20 évig dohányoztam de rögtön lettem ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok. Szülészeten vagyok nővér és biztos, hogy ilyet orvos nem mond! A babának nem lesz semmi baja ha erős dohányos leteszi a cigit. A kábítószeresnek sem mondják , hogy naponta belövik csak , hogy jobb legyen a babának!!!!Pedig ott komoly elvonási tünetek vannak!
2010. jan. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
63%
Ilyenről már hallottam, bár velem nem történt meg. Igaz már évek óta nem dohányzom. Viszont azt tudom, amit egy nem dohányzó nem tud, hogy milyen az amikor valaki le akar szokni a cigiről. Ez nem csak annyi hogy ma leteszem és nem gyújtok rá többé és minden gond megoldva. Igaza van a dokinak abban hogy a hiányérzet többet árt mint egy két szál cigi. Ugyanis az ember rettenetesen feszült, ideges lesz az elvonási tünetektől amin viszont nem tud változtatni. Nem elég ha szotyizok helyette, vagy ropit rágok, ahogy sokan gondolják. A szervezet a nikotin után sóvárog, azt nem lehet pótolni rágcsival. Az idegesség sem tesz jót a terhesség alatt! De ezt csak az értheti meg aki valaha is dohányzott.
2010. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
57%
Én 9 évig cigiztem. Többször nekifutottam a leszokásnak, tapasszal, gyógyszerrel, minden nélkül, de nem sikerült. amikor pozitív lett a tesztem, elnyomtam az utolsó cigit, és azóta sem gyújtottam rá. Mert már nem csak a saját életemről van szó. Érdekes, hogy semmi bajom nincs. Olyan, mintha a baba "tudná", hogy nem szabad, mert undorodom a cigitől. Rá se bírok nézni.Egyáltalán nem szenvedek, semmilyen elvonási tünet nincs. Az hülyeség, hogy napi egy- két szál nem árt.Főleg, mert ha napi 1- 2 szál van,lesz abból 5-6 is...Nekem is van olyan ismerősöm, aki végig bagózta a terhességet, és egészségesen születtek a gyerekek. Csak mindkettő asztmás, és nincs olyan hónap, hogy ne lennének betegek.
2010. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagyok rá büszke, de 30 éves vagyok és 16 évig cigiztem aktívan. Megláttam a tesztet és egy slukkot sem azóta!!! Elvonási tünet ide vagy oda, nekem egészséges gyerek kell! Ennyivel minimum tartozom érte!!! 6 hónap alatt semmi elvonásim nem volt, némi alvatlanságot kivéve, de egy gyereknevelés felelősséggel jár, nem hogy a gyerekvállalás!!! Igen, én ellne vagyok hogy egy anya már a méhben tömje méreggel a gyerekét! Szégyellném magam, ha a szokájaim rabja lennék, ha azzal ártanék a gyerekemnek. Ez önzőség és gyengeség!!! Aztán gondoljon mindenki amit akar!
2010. jan. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!