Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsolta valakinek a nőgyógy...

Tanácsolta valakinek a nőgyógyásza, hogy (mivel egész életében dohányos volt) ne tegye le a cigarettát, csak csökkentse az adagot a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm terhes lett.Az orvos mondta, hogy ne hagyja abba a dohányzást, mert a hiányérzettel és a "szenvedéssel" többet árt a babának, mintha dohányozna. Én ezt egy nagy baromságnak tartom. Szerintetek?
2010. jan. 23. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is több ismerősömnek mondta már a doki, hogy egy nap 1, max 2 szál cigit szívjanak el, mert az nem árt meg a babának, a leszokás miatti idegbaj viszont igen.

Szerintem ez teljesen egyénfüggő...

Szerencsére én még teherbeesés előtt letettem 2 évvel, így saját tapasztalatom nincs az ügyben.


(anyukám egyébként végigbagózta rendesen a terhességét velem, nem voltam beteges, lediplomáztam, férjhez mentem stb, nem lett gond, persze nem ez a követendő példa :S )

2010. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
14%
8.45-ös vagyok, és k.rvára nem értem, miért lettem lepontozva. Légyszi, aki gáznak gondolja, hogy azonnal letettem a cigit, amint megtudtam, hogy babát várok, ugyan legyen már olyan kedves, és fejtse ki, hogy ez szerinte miért baj.
2010. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:

bocs, off

Hol látom hogy hány pontot adnak nekem? mert nekem csak az van hogy: ezt a választ te írtad...

én avgyok aki 19 évig cigiztem

2010. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
azért, mert téged senki nem pontozott le :)bezzeg engem, aki 8 év után szüneteltette terhesség+szoptatásra... :D egyes anyukák szerint gáz ha nem gyújtasz rá terhességed alatt :) nem kell foglalkozni a pontozásos rendszerrel.
2010. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
szerintem is hülyeség ez a pontozás! ez csak a saját véleményt tükrözi, de nem azt hogy valójában mennyire is igaz az amit az ember ír. márpedig sokszor távol áll egymástól az igazság és a tetszési index!
2010. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
51%

ismét én, az előző!


mostmár látom, engem is lepontoztak csak azért mert 19 év után abbahagytam a dohányzást és elmertem szívni egy szál cigarettát. ja, meg hogy lemertem írni a családban tapasztaltakat!


NOS? AKIKNEK EZ GÁZ? AZ KNYALHATJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



tessék, lehet minuszolni!!! letojom! :-DDDDDDD

2010. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
69%
en most varom a 3ik babamat az elso 2 nel sem tudtam sajnos abbahagyni es most is cigizek,mondtam a dokinak hogy megprobalom de megigerni nem tudom hogy teljesen leszokok,azthittem morogni fog,nevetett egyet azt mondta nem baj csak kevesebbet szivjak mind szoktam attol nem lesz semmi baj..jol le is csokkentettem ,de en ugy meglepodtem ezen a valaszon hogy orvos mond ilyet,nem is akartam elhinni,ha mstol hallom nem is hittem volna el.az elso 2fiam teljesen egeszsegesek 6es 3 evesek nathan kivul sosem voltak meg betegek sem.bar nagyon szegyenlem a gyongesegemet hogy teljesen nem tudok leszokni mert utanna meg buntudatom van.
2010. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó hozzászóló! te legalább őszonte vagy...de hogy mit fogsz te ezért kapni???? ha leteszed a cigit az a baj, ha nem teszed az a baj! :)
2010. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
63%
en a dokinal is az igazat mondtam.mondhattam volna hogy igen eszembe sem jut dehogy gyujtok ra,de senki mast nem csapnak be vele csak sajat magamat.nem azert ertam meg a velemenyemet hogy hazudjak hanem en igy vagyok ezzel.
2010. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
51%
17 éve cigizek.A terhesség alatt meg bírtam állni,hogy nem cigizek,bár 2 alkalom volt összesen,mikor majdnem meginogtam,kívántam,aztán mégsem gyújtottam rá.Viszont szülés után nem sokkal visszaszoktam,a mai napig 1 -másfél doboz elmegy,épp mint a terhesség előtt.Ez elég sok,és aki ennyit szív,az tudja milyen keserves hirtelen nem cigizni.Nem kis akaraterő kell hozzá,ez tény.És ezt a dokik is nagyon jól tudják.
2010. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!