Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsolta valakinek a nőgyógy...

Tanácsolta valakinek a nőgyógyásza, hogy (mivel egész életében dohányos volt) ne tegye le a cigarettát, csak csökkentse az adagot a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm terhes lett.Az orvos mondta, hogy ne hagyja abba a dohányzást, mert a hiányérzettel és a "szenvedéssel" többet árt a babának, mintha dohányozna. Én ezt egy nagy baromságnak tartom. Szerintetek?
2010. jan. 23. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
58%
Nem vagyok orvos, de szerintem is baromság, a cigi veszélyes, ha nem tud leszokni, ne akarjon gyereket!
2010. jan. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van. Csak tudod az a legelkeserítőbb, hogy még az orvos buzdítja, hogy nehogy letegye azt a szart. Felháborító...
2010. jan. 23. 23:19
 3/67 anonim ***** válasza:
72%
igen hallottam, egy ismerősöm nagy dohányos és nem kellett letennie, napi 2-3 szálat elszív a doki tanácsára...ami szerintem baromság. én is bagóztam, terhesség óta egyet sem szívtam el. de több bagós ismerősőm is bagózott a terhessége alatt...
2010. jan. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
65%

Orvos ilyet nem mond! Én is dohányoztam, az orvosok (háziorvos, nőgyógyász) és a védőnő is mondták hogy tegyem le a cigit. De mire ők ezt mondták én már magamtól megtettem ezt a lépést. És napi 1-1.5doboz simán elment, mégis megbírtam állni...

Nemsokára 1 éve lesz, hogy abbahagytam. Hiányzott az elején, de én most is azt mondom megérte. Amit cigire szántam volna, abból mentünk kétszer 4D-re, különben még arra is nem futott volna.

A másik: Volt a kórházban egy anyuka, aki dohányzott és amikor szoptatni kellett volna, ő kinn volt az udvaron a férjével és szívták a cigit. Addig a gyerek benn ordított, mire beért nagy nehezen éhesen elaludt a baba. Aztán másnap meg már alig volt teje az anyukának, mert a fél napját az udvaron töltötte. Mikor besárgult a babája (mert nem szoptatta rendesen!), mindíg jöttek szólni neki, hogy menjen szoptatni. Mit gondoltok mi volt neki az első? "Kimegyek elszívok egy cigit, ha jönnek szólni, mondd azt, hogy mindjárt megyek, csak pisilni mentem..." Még akkor is a cigi volt a fontosabb neki és nem a besárgult babája.

2010. jan. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
40%

Az orvos nem buzdítja, ez tuti!

Ezt csak a saját megnyugtatásukra mondják, akik cigiznek a várandósságuk alatt. Mert messziről jött ember azt mond, amit akar!

2010. jan. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
74%
doki ilyet nem mond,mi? ühüm...
2010. jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:
Hidd el, hogy mondd ilyet orvos. Most mondjam azt, hogy a saját fülemmel is hallottam?
2010. jan. 23. 23:39
 8/67 A kérdező kommentje:
Ja, és egyik reggel volt a Duna tv-n a Czeizel Endre. Egy telefonáló hölgy feltette neki ugyanezt a kérdést...képzelhetitek mit válaszolt, teljesen kiakadt, de tudja, hogy vannak ilyen kollégák.
2010. jan. 23. 23:40
 9/67 anonim ***** válasza:
45%
Csak azt tudnám elképzelni, amiért ezt mondta a doki, hogy a kismama idegileg annyira gyenge, hogy ez kevésbé káros, mintha folyamatosan ugrálna a vérnyomása az idegességtől, legrosszabb esetben gyógyszertől. Más dolog az, hogy ilyen embernek nem szabadna teherbe esni..
2010. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az orvos tisztában van azzal miért mondja ezt.A cigizés függőség,és elvonási tünetei lehetnek nem is kicsi.

Lehetséges,hogy néhány szál kevésbé ártalmas,mint az azután való sóvárgás,feszültség. Nem hiszem hogy szándékosan ártani akar ezzel a kijelentésével az orvos,nyilván nem érdeke,és nagyon jól tudja hogy komoly baja nem lesz a babának.Mert ha lenne,nem mondaná. Gondolom én.

2010. jan. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!