Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsolta valakinek a nőgyógy...

Tanácsolta valakinek a nőgyógyásza, hogy (mivel egész életében dohányos volt) ne tegye le a cigarettát, csak csökkentse az adagot a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm terhes lett.Az orvos mondta, hogy ne hagyja abba a dohányzást, mert a hiányérzettel és a "szenvedéssel" többet árt a babának, mintha dohányozna. Én ezt egy nagy baromságnak tartom. Szerintetek?
2010. jan. 23. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
70%

Én is 8 éve aktív dohányos voltam, amikor pozitívat teszteltem. Azt tudni kell, hogy előtte napi szinten elment egy doboz sima szofi. Pozitív tesztre leraktam egy cigit, egy slukkot sem szívtam egész terhességem alatt. Nem tudom, ez számomra "alap", hogy nem mérgezem a gyerekemet. Utána fél évig szoptattam, még ekkor sem gyújtottam rá. Ahogy vége lett ennek a korszaknak, ismét rágyújtottam, persze most már csak napi 7-8 szálat szívok (ennyire van időm:)), és eggyel gyengébbet, kizárólag az erkélyen. Mélyen tudtam, hogy rá fogok újra gyújtani, de amíg a babámat közvetlenül károsíthattam volna, eszembe nem jutott rágyújtani. Ennyi áldozat azért neki is jár, hogy egészséges legyen. Nem olyan nagy dolgok ezek.

Egyébként akármennyire is mondják, hogy így meg úgy egészséges lett egy gyerek, akire rácigiztek, szerintem látni a babán, hogy ráncosabb, nyugtalanabb, később tanulási zavarai lehetnek, stb. Így a látszólag egészséges gyerektől lehet, hogy olyan tulajdonságokat veszünk el a terhesség alatti dohányzás során, amik utána soha nem is derülhetnek ki. Pl. értelmesebb lett volna, vagy szebb lett volna a bőre.

Szerintem az a minimum, hogy terhesen nem gyújtunk rá.

Most pedig megyek, és el is szívok egy cigit, a babám még alszik. És most már megtehetem, legfeljebb a páromat bosszantom vele, de senki életére nem török. Max. a magaméra. Az meg az én dolgom.

Üdv,

10 hónapos kisgyerek anyukája

2010. jan. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is azt tanácsolta a dokim, hogy csökkentsem, mert az kevésbé káros, mint a hirtelen abbahagyás. Én mégis az utóbbit választottam, és nem haltam bele a szenvedésbe. :)
2010. jan. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
71%

Valamit nagyon nem értek. én feleslegesnek tartom ezt a pontozásos módszert mert nem a tényleges valóságot mutatja, hanem a tetszési indexet.


itt ebben a kérdésben is mindazok le vannak pontozva akik iganis hallottak olyat egy dokitól hogy 1-2 cigit szívhat az ember, s olyanok is akik nagy bagósok voltak és nem igazán tudták abbahagyni teljesen a dohányzást a terhesség alatt!!!!


igaza volt valoakinek aki írta, csak az tudja milyen letenni aki nagy bagós volt...nem csak pár év áll a háta mögött!!!


én 34 éves vagyok, 19 (!!!) éve cigiztem. Pár hete megtudtam hogy babát várok. letettem a cigit. két napig a kínok kínját álltam át. aztán 1,5 hete nem cigiztem mikor elmentünk egy buliba (akkor voltam 4 hetes) ahol rajtam kivül mindenki más bagózott. de nem is ez a lényeg.. fél órán keresztül másra sem tudtam gondolni csak arra hogy jó lenne egy szál cigaretta. azt hittem megtépem magamat, másra sem tudtam gondolni!Leizzadtam, a szívem vert, akartam...


és hordjatok le, de rágyújtottam! igen, 4 hetes terhesen rágyújtottam. pfúj, én szemét! azóta sem! és ha ennyire nagyon fogom kívánni, rá fogok gyújtani ha jól esik,bár kétlem...



anyu a testvéremmel és velem is elszívott olykor napi 1-2 szál cigit! és láss csodát: nem nézek ki idősebbnek, nem vagyunk asztmások, nem sárgultunk be sem! nem voltunk gyakran megfázva sem. pedig 30akárhány évesek vagyunk már!


és most lássam azokat a minuszokat, mert nektek úgysem tetszik ha valaki ellenkezni mer! Csak tudnám miből lenne pótolva az a sok adó ha egyszerre csak senki sem gyújtana rá!!!!! Mellesleg megvetitek a cigiseket!


vajon hány alkoholistának szóltatok már hogy bűzös pofájával ne leheljen rátok????

2010. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
19%

08:43-es vagyok. szerintem az, hogy 19 évig, vagy 8 évig cigizel, az már olyan mindegy.

szerintem akaratgyenge vagy. de nem baj, ilyennek is kell lenni.

2010. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
67%

igen, én akaratgyenge vagyok! bevállalom és nem tagadom!!!!!!!!!


Ám nekem már az is nagy dolog hogy 19 év kemény dohányzás után letudtam tenni egyik percről a másikra. este hatkor rágyújtottam, majd teszteltem és aztán nem gyújtottam rá!azaz egyszer azóta.


ez persze nem erény, és csak nagyon kevesektől kaptam bátorítást, akik mellettem voltak mikor agybajos voltam az elvonástól....de ez persze lényegtelen hogy milyen idegen megy át a mama és azáltal a baba, a lényeg hogy csak azt hogy júúúúj, köcsög kismama cigizik!!!! pfúúúúúúj!!! :-//

2010. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
64%
egyébként nem mondanám hogy nem mindegy ki meddig dohányzik! nem mindegy hogy több mint az életed felét cigarettázva töltötted, vagy csak az elmúlt pár éveidet! De ez is olyan hogy az alkoholistákat segítjük, leszoktatjuk! őket nem hordjuk le a sárgaföldig! de ha cigizel??? akkor mágjára veled!
2010. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
50%
hogy cigizzek 19 éve? 25 vagyok... 23 voltam amikor terhes lettem, akkor cigiztem 8 éve, tehát: 15 éves korom óta cigiztem. szerintem ez abszolut nem mérvadó. az életemhez képest én is nagyon sokat cigiztem, mégis le tudtam rakni. egy szál cigi még nem a világvége, de ne csinálj belőle rendszert szerintem.
2010. jan. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
74%

Én azon szerencsések közé tartozom, akik NEM IS KÍVÁNTÁK TOVÁBB A CIGIT a terhesség alatt, és utána se.

Pedig nagy bagós voltam elötte...most meg a szagát se birom, immáron 3 és fél éve!!!

2010. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
63%

11:04-esnek!


irigyellek!!! én vagyok a 19 éve dohányzós. akiket eddig olvastam vagy ismertem azok egyből abbahaygták a cigizést terhességkor, de amint végetért a szoptatás, szinte remegtek a cigiért....és visszaszoktak...ettől félek én is. nem kívánom most én sem, de remélem lesz elég erőm később is!

2010. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
44%

Egyik ismerősöm múlt héten szült 1 héttel korábban, mint ahogy kellett volna, végig cigizte és 2 kg-os lett a baba. De legalább anyukának jó volt addig is...

A pár szálra nem tudok mit mondani.

2010. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!