Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha munkanélküli alatt lesz...

Ha munkanélküli alatt lesz valaki kismama mi alapján számolják a gyedet, gyest?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 09:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
ez egyre ijesztöb na ez a baj a mai rendszerrel hogy egyszerüen mindehol mást mondanak és van hogy szóba sem álnak az emberrel. én is már az elején elkeztem érdeklődni hogy mire számithatok de azóta sem tudom pedig a neten a hivatalokba mindehol érdeklödttem mindehol mást olvastam vagy mást monta március elején szülök és még mindig nemtudom mire számitsak.
2010. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ez tényleg borzasztó. Én 10 hete kutakodom mire számítsak, és tényleg mindenki mást mond. Csak az a baj, hogy nekünk kell majd kérni, de hogy mit, azt nem mondják meg.
2010. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
www.gyesmellekes.com itt nagyjábol érthetően levan írva elég sok minden ezekröl a dolgokrol pontokra szedve
2010. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
53%

Döbbenet, hogy mennyi félretájékoztatott és agyon rémisztett kismama lehet az országban - már az itt olvasottak alapján is. :(

A munkanélküli SEGÉLY is számít és igenis jogosult lehet a Gyedre az is, aki (már) ezt az ellátmányt kapja.

Tudom, mert én a 21 hónapos kislányommal munkanélküliről (előbb járadék, később segély) mentem szülni és a mai napig is kapom a gyedet.

2010. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki nem tudja mi jár. Segélyről mennék szülni. De közben megkérdeztem egy tb-és szakértőt, és ő is azt mondta hogy jár. :Álláskeresési segély (Tisztelt szakértő!, 2010. 01. 22. 11:42)

Azt szeretném megtudni, hogy jár e nekem a Tgyás és a Gyed?

15 év folyamatos munkaviszonyom szűnt meg tavaly nyáron. 2009 júliustól 2010 áprilisig jár az álláskeresési járadék. Utána 3 hónapig jár az álláskeresési segély. A segély lejárta után két héttel születik meg a gyermekem. A kérdésem az lenne, hogy az álláskeresési segély is biztositási időnek számit? Mert ha igen, akkor szülés előtt igényelhetem a Tgyást, és utána a Gyedet?

2010. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ezt a választ kaptam: Kedves kérdező!


Az álláskeresési idő is biztosítási időnek számít:

Amennyiben gyermeke 2010. május elseje előtt születik:


A terhességi-gyermekágyi segély a szülési szabadság idejére járó keresetpótló pénzbeli ellátás. Terhességi-gyermekágyi segély megállapításánál az alábbi jogosultsági feltételek együttes fennállása szükséges.


Az első feltétel, hogy a szülő nő a szülést közvetlenül megelőző két éven belül rendelkezzen legalább 180 napi előzetes biztosítási idővel. (Eb.tv. 40. § (1) bek.)


A második feltétel, hogy


a szülés a biztosítás tartama alatt, vagy


a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül, illetve


biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon túl, táppénz, baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt, vagy


a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül következzen be.


Aki a munkanélküli ellátás folyósítása alatt, vagy annak megszűnését követő 42. napon belül szül és a szülést megelőző 2 éven belül legalább 180 napi biztosítási idővel rendelkezik, a terhességi-gyermekágyi segély lejártát követően jogosult gyermekgondozási díjra, feltéve, hogy a munkanélküli ellátás folyósítása szünetel.


A gyermekgondozási díj összegének kiszámításánál a táppénzszabályokat kell alkalmazni, ha a biztosított az irányadó időszakban rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel. Ha a táppénzszabály nem alkalmazható és a biztosított tényleges jövedelemmel sem rendelkezik, akkor a gyermekgondozási díj összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszerese 30-ad részének figyelembevételével kell megállapítani, azonban az ellátás alapja nem haladhatja meg a munkanélküli ellátás alapját képező átlagkereset 30-ad részét (Vhr. 26. § (2) bek.), illetve a maximum gyermekgondozási díj összegét.


2010. április 30-a utáni szülés esetén 365 nap előzetes biztosítási idő szükséges.

2010. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!