Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha munkanélküli alatt lesz...

Ha munkanélküli alatt lesz valaki kismama mi alapján számolják a gyedet, gyest?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 09:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha az álláskeresési járadék folyósításának ideje alatt születik a bébi, akkor a járadék alapját képező jövedelemből számolnak tgyás-t, gyed-et - feltéve ha jogosult rá. Gyes alanyi jogon jár, nincs biztosítási jogviszonyhoz kötve.

2010. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Szia! Én is munkanélküli közben lettem terhes. Én érdeklődtem a munkanélküli központban, ott azt mondták, h nem tartozik rájuk, menjek a tb-be. Ott nem álltak velem szóban, igy hát magamnak kellett felkutatnom mi is jár. Tehát a lényeg az, h a szülés idejében biztositott légy. Az vagy munkaviszony, táppénz, mi esetünkben a munkanélküli. Majd a szülést megelőző év alapján számolják ki a gyedet. Én júliusban szülök, tehát 2009 jan 1 és dec 31 közötti kereset 70 %-a lesz a gyed. Ha a szülés ideje alatt már nem jár a munkanélküli, akkor sajna marad a gyes (25 e ft körül), akkor is, ha előtte megvolt bőven a munkaviszonyod. Ez a szemétség.
2010. jan. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: nekem az a szerencsém, h a munkanélküli július 4-ig lesz meg, majd gyoran igénylem a tgyást, ami 28 napig jár, és közben épp megszülök. Remélem is h igy van, mert 15 év folyamatos munkaviszony mellett jó hogy nem a létminimumot kapom.
2010. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Én három évig itthon voltam a kisfiammal. Most három év utáni szabadságomat töltöm. Ha lejár a szabadság, elmegyek munkanélkülire az alatt leszek terhes akkor mi az alpja a gyednek?
2010. jan. 22. 10:00
 5/26 anonim ***** válasza:
Hú azt sajnos nem tudom, de ha felmész az egyéb kérdésekre vagy a babák oldalra, ott biztos irnak majd, mert sok hasonló dolog van.
2010. jan. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
www.jogiforum.hu Itt jogászok válaszolnak! Egyébként a tb-nek kötelessége tájékoztatni. Verd az ajtót! Én is munkanélküliről szülök és készségesen segítettek. TGYÁS alatt szülök mint az egyik kérdező. Nagy mákom van. Neked is ezt kívánom.
2010. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Akkor semmi, mert nem fog járni a gyed :(

Ugyanis tgyás-ra, gyedre csak az álláskeresési járadék folyósításának ideje számít, az pedig max. 270 napig járhat. Egy átlagos terhesség pedig 280 napig tart. Persze van még egy kiskapu, ha az álláskeresési járadék lejárta után 42 napon belül szülsz, akkor passzív jogon járhat tgyás, de gyed már nem.

2010. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
www.jogiforum.hu Itt jogászok válaszolnak! Egyébként a tb-nek kötelessége tájékoztatni. Verd az ajtót! Én is munkanélküliről szülök és készségesen segítettek. TGYÁS alatt szülök mint az egyik kérdező. Nagy mákom van. Neked is ezt kívánom.
2010. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Az álláskeresési járadék igaz hogy 9 hónapig jár, de utána 3 hónapig még jár az álláskeresési segély is. Ez is beleszámit a munkaviszonyba, mert vonnak belőle járulékokat. Ez biztos, mert megkérdeztem. Tehát összesen 12 hónapig jár a munkanélküli. Igaz csak annak, akinek előtte volt 4 év munkaviszonya.
2010. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
46%
HAtalmas tévedés!!! Az álláskeresési segély nem számít biztosítási jogviszonynak csak a járadék!!!!!!!! Ha a lejárta után igénybe veszed a segélyt is, tutifixen nem kapsz GYED-et!!!!!!!!
2010. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!