Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha munkanélküli alatt lesz...

Ha munkanélküli alatt lesz valaki kismama mi alapján számolják a gyedet, gyest?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 09:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
én az állás keresési alatt lettem kismama és én is ugy gondolom hogy mivel ezekböl is vonták a vonni valót ugyan ugy ahogy a béredböl igy ez is még biztositottnak számit de sajnos annyira bonyolult már ez az egész és annyi minden változik hogy én már nem is tudom igazábol mire számitsak!!!! 33h
2010. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

10_39-nek:

Nem vitatkozni akarok, de a legtöbb hivatalos szerv által kiadott tájékoztatóban szó sincs álláskeresési segélyről, csak az álláskeresési járadékról. Mindenesetre ha neked ezt mondták, én beszereznék erről írásos állásfoglalást, mert élek a gyanúval, hogy nagyon átvágtak.

10:24-es

2010. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem. Nekem azt mondták a munkanélküli hivatalban, hogy az álláskeresési segély (3 hónap) is beleszámít az időbe!!!! Hát nem igaz hogy mindenhol mást hall az ember! A tb-be meg igen is hogy bunkók, mert egyszerűen nem adnak felvilágosítást a kismamáknak!!!! Hát hova menjek?
2010. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Az álláskeresési segély annak jár, aki a maximum ideig (270napig) kapta az álláskeresési járadékot. Ebből mindenféle járulékot vonnak, ezért számit bele! Összege: 28 ezer ft. Ez biztos, mert nekem is mondták, és a húgom is kapta.
2010. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Nyugi :)

A munkanélküli hivatalban mondhatnak bármit, hiszen nem ők az elbíráló, folyósító szerv :(

Nem tudom mennyi idős kismama vagy, meg hogy hol laksz, én azt tudom neked tanácsolni, hogy nézd meg az oep honlapján, hogy hol van a környékeden oep-rep kirendeltség, hívd őket fel telefonon, hogy ezzel kapcsolatban, személyre szabottan szeretnél pár dolgot kérdezni, mikor mehetsz be, mit vigyél magaddal.

Borítékolom, hogy sajnos azt fogják mondani, amit többen írtunk: az álláskeresési segély ideje nem számít ebben az értelemben biztosítási jogviszonynak.


Viszont érdemes egy kicsit okoskodni:

Pontosan dátum szerint meddig jár az álláskeresési járadék, mikorra vagy kiírva, a tgyás legkorábbi igénylésének a dátuma (szülés -28nap) esetén jár-e még az álláskeresési járadék vagy a lejártát követő 42 napba bele esel-e?

Amiben nem vagyok biztos, ennek járj utána, hogy az álláskeresési járadékot indok nélkül lehet-e szüneteltetni? Ha igen, akkor egyszerűen szüneteltetni kell annyi időre, hogy járjon tgyás.

2010. jan. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Azt egyébként felejtsétek el, hogy "ha vonnak belőle járulékokat, akkor tuti jár", mert ez így nem igaz. A gyes-ből is vonnak nyugdíjjárulékot, nem kell eü. járulékot fizetni és mégsem számít ilyen értelemben biztosítási jogviszonynak, nem jogosít tgyás-ra, gyed-re.
2010. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Hát teljesen bizonytalan lettem. Mindenhol azt irják, hogy aki munkanélküli ellátásban részesül, annak jár a tgyás, és a gyed, ha persze meg van a szükséges idő. Csak ugye a munkanélkülinek két fajtája van. az egyik a járadék, a másik a segély. Én pont a segély ideje alatt szülnék. Szünetelteni nem tudom a járadékot mert nem tudnánk megélni. Más megoldás nincs, elmegyek egy másik városba, mert itt Győrben nem állnak szóban a kismamákkal. Máshol csak megkapom a választ. A bnőm is a portástól kapott segítséget, mert az ügyfélszolgálaton unatkozó nő elzavarta...
2010. jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Én pontosan úgy vagyok, hogy 15 év folyamatos munkaviszony után lettem munkanélküli.

2009. július-2010. április: munkanélküli járadék

2010. április-2010. július 4.: munkanélküli segély

Szülés várható ideje: 2010. július 14.

Szülés előtt 28 nappal kérném a Tgyást, tehát akkor még bőven jár a munkanélküli segély, így elviekben jár. Ezt nem tudja megmondani nekem SENKI hogy megvalósítható?

2010. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
46%

Dehogynem, meg tudom mondani. NEM jár neked tgyás sem és gyed sem, mivel mindenhol csak az álláskeresési járadékról szól a fáma, így te már bőven nem leszel a szülés pillanatában biztosított. Kaki a helyzet, de ez van.

Amit érdemes még, de ezt már írtam, hogy nézz utána, hogy lehet-e az álláskeresési járadékot szüneteltetni ok nélkül. Oké, hogy akkor nem tudtok megélni 3 hónapig, de cserébe két évig nem havi 25eFt fogsz kapni, hanem -feltételezem- többet. De ez az út is már csak akkor járható (ha lehet ilyet csinálni), ha most szünetelteted 3 hónapra.

2010. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
46%

Az OEP-be kell menni. Ez szerintem komolyabb kérdés, mint hogy itt vitassuk meg. Teherbe esésem után 2 hónapig jogszabályokat olvastam, jogászokkal, könyvelőkkel beszéltem, majd bementem az EOP-ba ahol a TGYÁs , GYED elbírálási revizor mondta hogy mit hogy csináljak.

És higgyétek el hogy a járadék számít csak bele, a segély NEM!!!!!!!!!!

A munkanélkülisek sz@rt sem értenek hozzá és 2 éves jövedelemről van szó, nem ütheted hátba ha nincs igaza, hogy adj 2 évit havi százat!

OEP!!! Ezt tudom mondani! Én is munkanélküliről szülök! A járadék folyósítása alatt vagy TGYÁS alatt kell szülni. Ha lejár addig a járadék akkor csak GYES-t kaptok. Passzív jogon ha 42 napon belül szültök akkor TGYÁST még kaptok.

Sajnos, de EZ VAN!!!

Nem okoskodni akarok, de ha vki, akkor én utána jártam nagyon de nagyon alaposan.

Szóval: --> OEP!!

2010. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!