Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 34 hetes kismama vagyok. A...

34 hetes kismama vagyok. A Párom Ausztriában dolgozik, én itthon vagyok, babát várunk, ellátásom nincs ( munkanélküli járadék sem ). Ausztriából szeretnénk Gyes-t igényelni. A különbözetre vagyok jogosult vagy a havi jutattásra?

Figyelt kérdés
A tb-m a párom által van biztosítva E-406-os nyomtatványon.
2009. dec. 5. 19:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Magyar állampolgár tuti nem fog semmilyen ellátást segélyt kapni az Osztrákoktól. Honnan vetted ezt a hüly'séget?
2009. dec. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Az összes barátunk Ausztriában dolgozik, minden feleség kintről kapja a gyest, csal.pótlékot stb... a kérdésem az volt jár e nekem a havi juttatás vagy a Osztrák-Magyar gyes különbözet évente egyszer...szóval melyik? A férjem külföldön fizet tb-t, adót stb... miért ne járna???
2009. dec. 6. 15:27
 3/26 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem csak a különbözetet...de ha kiszámolod...már azzal is jól jársz!Máshol 3x annyi a GYES mint itt...ez szomorú...de jól jársz!
2009. dec. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia ha nincs itthon munkaviszonyod és nem kapsz gyedet,akkor havi szinten fogod kapni kintről a gyest és a csal.pótlékot.Itthon le kell mondanod a családiról az államkincstárnál,ha megszületik a baba.A csal.pótlék 230eu havonta,a gyest a férjednek kell megigényelni a kinti hivatalba 400eu havonta.Ha megszülsz akkor kérhetsz egyszeri támogatást az Osztrákoktól,úgy mint itthon,csak akkor is le kell mondanod az itthoni egyszeri támogatásról,ami talán 65000.-!?,de kintről 3000eu-t kaphattok.Szivesen segitek neked,ha gondolod,de a férjed ugye hivatalosan dolgozik kint?
2009. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,at én férjem is ausztriában dolgozik,nagyon sok mindent igénybe lehet venni a kinti hivataltól,csak tudni kell a támogatásokról,és meg kell hogy legyen a férjed állandó munkavállalási papirja.Akkor már Te és a babád is -persze ha felnő- jogosúlt arra hogy kint dolgozzatok bármilyen szakmában,vagy a gyereked ingyen tanúljon ausztriában.
2009. dec. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló írta a tutit!
2009. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből de az eu-ban ha egy szülő se dolgozik kint a gyerek akkor is ingyen tanulhat és dolgozhat a szülő amit akkar.
2009. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kötekedésből irok,de nincs igazad kedves,ugyanis akinek megvan ez a papirja annak nem kell külön munkavállalási engedély a hivataltól,ha Te csak úgy kimész ausztriába takaritani,hogy csókolom jöttem elküldenek a sunyiba...,de erről nem nyitok vitát,én 10 éve élek itt,jelenleg gyesen vagyok,Én csak segiteni akartam a kérdezőnek.
2009. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönet a segíteni szándékozónak..szerintem is a havi juttatás jár, mivel itthon nincs ellátásom. Én is így értelmeztem a "családjogi kisokosban Ausztriában dolgozó, de itthon élő Magyaroknak"...nem vállaltunk volna babót, ha nem lennék valamennyire tisztában a dolgainkkal...magyar gyesre felelőtlenség lett volna!!
2009. dec. 12. 11:49
 10/26 A kérdező kommentje:
utolsó kedves válaszadónak... Igen, a férjemnek van állandó munkavállalásija...folyamatos a munkaviszonya. e-card-ja, sőt most már én is rá vagyok írva a biztosítására kint is..
2009. dec. 12. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!