Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 34 hetes kismama vagyok. A...

34 hetes kismama vagyok. A Párom Ausztriában dolgozik, én itthon vagyok, babát várunk, ellátásom nincs ( munkanélküli járadék sem ). Ausztriából szeretnénk Gyes-t igényelni. A különbözetre vagyok jogosult vagy a havi jutattásra?

Figyelt kérdés
A tb-m a párom által van biztosítva E-406-os nyomtatványon.
2009. dec. 5. 19:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
52%
Kérdés, én is kint dolgzom ha fizetem a beteg mamám után az ilyen olyan járulékot kaphat egy idegen államtól valamilyen segélyt, nyugdijat. Noha még sosem járt az adott országban. Komolyan ha a kérdező itthon van nem dolgozik és kap egy rokon álltal külföldről pénzt az én családtagom kaphat e ugyanígy minden hónapban támogatást ha fizetek utána járulékot.
2009. dec. 16. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

-hol fizeted a biztositást a mamádnak?az adott országban?

-az e-card-on Ő a biztositott?

-melyik ország ez?

Sok mindentől függ,ha irsz privit utánna nézek neked,de nem hiszem,hogy kaphat.Persze jogosan hangzik,hogy ha a kérdezőnek jár neked miért nem.Ilyenek a törvények,amúgy én úgy tudom,hogy csak gyermek után lehet igénybevenni ezeket a támogatásokat,ja és ne felejtsük el,hogy konkrétan Ausztriáról van szó.De ha tudok segitek.

2009. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Ezt most komolyan kérdezed? A férjem nem fizet utánam járulékot,az Övére vagyok alanyi jogon biztosítva, mert a felesége vagyok és ez jár. Még jó, hogy a magasabb összegű gyest illetve családi pótlékot vesszük igénybe... gyermekneveléshez, nem nagymama "neveléshez"...a nagymamának van magyar nyugdíja nem? De egy gyermeknek nincs ellátása...
2009. dec. 16. 19:42
 14/26 anonim ***** válasza:
IGR.AT segit mindenben
2009. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
A kérdés egyrészről komoly más részről ironia is hiszen a gyereknek úgyanugy jár a Magyar állami ellátás mint a nagymamának. Ne érts félre ha megkapjátok örülök neki mert a gyerek a legfontosabb csak kicsit furcsa hogy idegen államtól kaphat valaki ellátást.
2009. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már voltunk az Ögb-nél(IGR), nem is kellett messzire mennem itt a városunkban is van.
2009. dec. 20. 11:35
 17/26 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos... hiszen mi megkapjuk a csal.pótlékot az én vérszerinti, de a párom "nevelt" lánya(unk) után is, csak a közös lakcímet kellett bizonyítani és a szül.any.kiv kellett még hozzá...tehát a nagyiddal együtt élsz, szerintem ....érdeklődj utána..
2009. dec. 20. 11:39
 18/26 A kérdező kommentje:
Minden igénylést Ausztriába kellett benyújtanunk, mivel az egyikünk EU-s államban dogozik, ezért a családjogi törvények szerint az osztrák állam a teherviselő! Még a családi pótlékot is vissza kellett mondanom Magyarországon, amit a nagyobbik gyermekem után folyósítottak! :) köszi a válaszokat!
2010. ápr. 11. 13:45
 19/26 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy???Én nem mondhattam visza a csal.pótlékot,hanem a különbözetet kellett igényelnem,a gáz hogy igy csak évente kapok pénzt.
2010. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Utolsónak :) . Nekem nincs munkahelyem, mert a terhességem alatt elküldtek :( , mait nem tehettek volna meg, de megtették, ezért nincs biztosításom se itthon. Ezért a havi ill.kéthavi juttatásra vagyok jogosult. Ha munkahelyről mentél szülni, akkor itthon jár minden. De évente egyben kapsz egy csomó pénzt :) . De különben még én se kaptam semmit. Három hónapja szültem. És kb. fél év, mire elintéződik. Egy fiziből élni 4-en elég gázos..de kibírjuk ...
2010. ápr. 13. 10:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!