Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én alig várom a terhesség...

Én alig várom a terhesség nehézségeit (első babánk lenne), mások mért siránkoznak, hogy ilyen meg olyan rossz a terhesség?

Figyelt kérdés
Velejárója a gyerekvállalásnak a kellemetlenség. Aki vállalja a terhességet viselje a nehezét is. Ismerőseimtől úgy hallottam addig a legjobb amíg bennt van, utána több a ,,gond,, a babával, és ahogy nől csak szaporodik a ,,baj,,.
2009. dec. 14. 16:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
NAgyon jó hogy vanak olyan Kemény csajok akik minden percét élvezik a terhességnek, még a szenvedés részét is. Örülök, hogy már túl vannak a terhességen és a szülésen, de vannak olyanok is akik még terhesek, és tele vannak gondokkal, és minden napjuk azzal telik, hogy aggódnak a születendő gyermekükért. Hagy engedtessék már meg nekik, hogy siránkozzanak, mert ez egy kemény időszak, TISZTELET A KIV.NEK. És akiknek már megvan a babája és egyedül van segítség nélkül, az is nehéz. Egy gyerek igen is sok gonddal és bajjal jár, minden éjjel aggódunk értük és ha felsírnak rohanunk nincs e bajuk. Aki azt állítja, hogy nincs baj és gond a gyerekével az vagy szellemileg sérült vagy hazudik.
2009. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki mashogy eli meg, en az egeszet utaltam igy visszagondolva. Most lehet lepontozni, mert nem a tokeletes anya kepet festem le. Orulj neki ha neked tetszik, de engedd meg, hogy masoknak is meglegyen a velemenyuk. Kotelezo mindenkinek ujjongani a terhessegtol? Most ez lesz az uj dili? Azert majd terj vissza a szulesed utan es ne egy idilli kepet alkoss, hanem ird le az igazat.

Amugy boldog babavarast!

2009. dec. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Sokszor nem rajtad múlik, hogy éled meg a babavárást, én 2-szer 2 hetet voltam bent a klinikán, veszélyeztett terhes vagyok, nem hiszem, hogy ez is velejárója a várandósságnak. Gondolhatod, hogy én sem így képzeltem. Persze nagyon várjuk és szeretjük a babát, de nagyon nehéz volt az az időszak, sokat idegeskedtünk, hogy ne legyen baj. És az elején a rosszullétek, olyan mintha hónapokig másnapos lenne az ember, fáradt a gyomra kész van, ne haragudj, de ebben mi a jó? Nagyon bele lehet fáradni, nagyon megviseli az embert a folyamatos rossz közérzet, persze akinél ezek nincsenek, tünet nélkül viselik a terhességet, nem is fogják megérteni azoknak, akiknek kijut a "jóból".

32 hetes

2009. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ez olyan "bugyuta" kérdés! Szubjektív, ki hogyan éli meg, milyen gondjai vannak! Ne ítélkezz már mások felett!!
2009. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
szerintem igaza van a kérdezőnek, hogy velejárója a kellemetlenség a gyermekvállalásnak, és mindenki tudja, mit vállal. Azt hiszem, sokszor azért mégis ez a panaszkodás olyan jóféle fajta panaszkodás. Szeretem a terhességem, de azért szoktam panaszkodni én is, elsősorban azért, hogy beszéljek a terhességemről, és mert mindenki azt kérdezni, hogy vagyok, mi van velem. Azt is megmondom, hogy mi kellemetlen benne, de egyet leszögezek: egy percig sem gondoltyam meg magam, ugyanúgy várjuk a picit, mint a gondok előtt.
2009. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt mondod "elso babank lenne".

Magyarul fogalmad sincs meg arrol h milyen a terhesseg.

5 honapos a fiam a ferjem mar mondogatja a kistesot de nekem meg eszem agaban sincs legalabb 3 evig.

Az elso 4 honapba szinte semmit se ettem,csak piritost tudtam magamba gyomoszolni,fogytam 4 kg-t es idegeskedtem h ha en nem eszek vajon mit ehet odabent az en kincsem.

Aztan a terhessegem alatt volt tobb ajulasom.Meg 37 hetesen nagy pocakkal is elvagodtam.Utana az aggodalom h vajon serult-e a baba amiatt h elestem.

Szoval en is azt tanacsolom h elobb eld at az egeszet aztan oszinten mond el h milyen volt.

Ezzel nem megbantani akartalak de a kerdesed eleg provokativ volt.

2009. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%
Tudod én nem siránkoztam, de nem is élveztem minden egyes pillanatot. Az első 5 hónapban állandóan hánytam, aztán volt 2 hónap "nyugi", majd következett a terhességi cukor, nem ehettem semmi édeset, a végén már sósat sem a vizesedés miatt, alig kaptam levegőt és már a pocak vitt engem. Tudtam hogy mit vállalok, de most már tapasztaltam is. Mindenki másképp éli meg. A kellemetlenségeket leszámítva jó volt terhesnek lenni :)
2009. dec. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
18:31-es vagyok. A kínzó gyomorsavat kifelejtettem :)
2009. dec. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ne is haragudj,de senki nem tudja előre milyen terhessége lesz.És akinek első baba,nem tudhatja mi vár rá.A növéremnek pl:sima terhessége volt,semmi rosszullét semmi kellemetlenség.Nekem már nem olyan kellemes mint ahogy elképzeltem.Senki nem egyforma.Első baba lesz nekem is,de az,hogy magas a vérnyomásom amire gyógyszert is szedek,toxémia gyanu miatt állandóan CTG,Vizeletvizsgálat,Vérnyomásmérés és más vizsgálatok.Közben azon izgulsz minden rendben lesz-e a babával.A végén meg már minden bajod van,hogy nem tudsz aludni,Nem tudsz ugy mozogni,nem kapsz rendesen levegőt stb.De örülök neki,hogy te alig várod a nehézségeket!!Majd 38-39 hetesen irj megint,hogy Hogy viseled!38+3 km
2009. dec. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
73%

Egyet értek az előttem írókkal. Szerencsés az, akinek csak "kellemetlenségei" vannak a terhesség alatt. A 37. hétig én is így voltam, végig dolgoztam, járkáltam ide-oda, ügyintézés, vásárlás, barátok, költözködés stb. Mindenki azt mondta, milyen jól bírom a terhességet, főleg hogy egyedül vállaltam a babát. De a 37. héten a baba elkezdett nyomni egy ideget a medencémben, és azóta szó szerint menni alig bírok. Van, hogy sírva kelek ki reggelente az ágyból, annyira fáj, de olyan is volt, hogy összeestem az éles fájdalomtól egy rossz (korábban megszokott) mozdulat miatt.

Ez nem azt jelenti, hogy az ember nem várja a terhességet és a babavállalást. Mint a sok hozzászólásból is látszik, sokaknak nem csak az átlagos kellemetlenségei vannak a terhesség alatt, hanem komoly problémák is felléphetnek, amik akár fájdalommal is járnak, mint az én esetemben is. Ennek ellenére mindenki elviseli a nehezét is, és ha valakinek annyira rossz, hadd siránkozzon, attól még ugyanúgy szereti a babáját.

2009. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!