Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én alig várom a terhesség...

Én alig várom a terhesség nehézségeit (első babánk lenne), mások mért siránkoznak, hogy ilyen meg olyan rossz a terhesség?

Figyelt kérdés
Velejárója a gyerekvállalásnak a kellemetlenség. Aki vállalja a terhességet viselje a nehezét is. Ismerőseimtől úgy hallottam addig a legjobb amíg bennt van, utána több a ,,gond,, a babával, és ahogy nől csak szaporodik a ,,baj,,.
2009. dec. 14. 16:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%

Nem mindenki egyforma. Inkább majd akkor mondj véleményt te is, mikor túl vagy az egészen. :)

Biztos nem séta galopp, de valamit valamiért. Nem?

2009. dec. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
30%

Imerősödnek nem éppen kedves "anyai" a megnyilvánulása!

Az én babam 6hetes,a terhesség problemamentesen alakult és szebb dolgot nem is kívánhattam volna,ez a legcsodálatosabb dolog az Életben!Mindenkinek át kell élnie 1x!...és ha már vállatad,akkor felelőséggel tartozol,nincs min nyivákolni :O)

2009. dec. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
69%
hány hetes vagy? 5? Majd írj a 36.ban:D
2009. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%

Miért siránkoztam a vége felé? mert 34 hetesen vese gyulladsáom lett, egyébként insulinos diabéteszes voltam, a vese gyulladással jöttek fájások, ami kitágította a méhszájat, a vérképem annyira össze omlott, hogy a 37 héten megindították, de addig már haza sem jöhettem. Itthon pedig egy 4 évesem várt szomorúan :(

Hát ezért siránkoztam, és nem kívánom neked, hogy ilyen legyen a vége, de majd akkor is így vélekedj, amikor már semmi sem egyszerű, és minden olyan nagyon nehéz.

2009. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
21%

Ne szóljátok le a kérdezőt!Szerintem igaza van!Én a 36. hétben vagyok és egyáltalán nem siránkozom!Van néha rosszabb időszak(2x kelek fel éjszaka,de előtte egyszer sem,feszül a hasam)de amúgy semmi!

De a kérdezőnek mondom,hogy általánosságban tényleg úgy van,hogy amig kicsi a baba addig a gond is kisebb!De ez relativ!Mindenkinek más és mindenki másképp éli meg!

2009. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
77%

A terhesség 2 trimesztere klassz:)...utána viszont már egyre nehezebb minden... még a levegővétel is...rád telepedhet a depresszió is...ha megszületik a pici,a 4óránkénti etetés sem olyan könnyű ám!Közben a férjeddel is törődnöd kell,ugyanúgy szeretgetni mint a terhesség előtt!!!!

Hidd el aki gyermeket vállal,viseli a nehézségeit...személyiségfüggő is,hogy ki milyen nehezen,vagy könnyen vészeli át!

2009. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%

Mikor még nem tudtam, hogy milyen a terhesség én is így gondolkoztam. Most már 9 hónapos a lányom. A terhességem szörnyű volt, 20 hetesen vesegyulladásom lett, ami kismamáknál sajna gyakori, megnyílt a méhszájam, és 33 hetesen visszatartásra kellett mennem. A visszatartás az az, hogy mire a szülőszobába kerülsz mindenki könyékig nyúlkál benned, és amikor a szülőszobán vagy infúziót kötnek be. Ott feküdtem fájásokkal, 12 óra hosszat egyedül elfüggönyözve étlen szomjan, ja és nem mehettem ki a wc-re, ágytálba kelett. Mire felkerültem a patológiára alig éltem. De még így is csak 5 napig tudták a babámat bent tartani.

34 hétre született 2350g-al. Tüdőgyulladása lett, és 4 napig inkubátorban volt és meg sem foghattam. 8 nap múlva hazajöhettünk, de mindig azon aggódtam, hogy vissza nem kerüljünk. Már minden rendben van Hála Istennek, így visszagondolva megért minden könnycseppet, egy következő terhességet meggondolok.

2009. dec. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
17%
Hagyjuk már ezt.....ez vele jár és ki kell bírni mindenki sejti mit vállal.Most én is kezdjem el milyen dolgok történtek velem??Nem fogom mert akkor is élvezem és szenvedtem de túl vagyok rajta és nem "baj meg gond" aki ezt írja inkább ne válaljon családot.
2009. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%
Hát igen. Te biztosan nem találkoztál még olyan valakivel, aki (már bocsi), de végighányta a 9 hónapot, és ebből a legkegyetlenebb az első félidő volt. Hogy felkelni sem tudott az illető, hogy a kiszáradás és a sok fogyás miatt néhány hét kórház is közbejött, pedig előtte sportos, egészséges életet élt. Ez pedig több mint "kellemetlenség". Sajnos ilyen is van, és nem is kevés. Vagy amikor a végén már mozogni is alig képes valaki,feküdne egész nap, mert lehajolni sem bír, de ott van még 1-2 gyerkőc+férj, akiket el kell(ene) látnia úgy, mint eddig.ÉS még lehetne 1000-nyi példát felhozni, elég ha visszalapozol néhány oldalt. A gyerekvállalás tényleg jó dolog, azonban a terhesség ritkán jár problémák nélkül. És ez a kisgyerek kis gond.... ez is lehet genetika és nevelés kérdése.
2009. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
Hát én azért siránkozom, mert cukros lettem, amit még inzulinnal sem tudok szinten tartani. Nem kívánom senkinek, hogy azon idegeskedjen hetekig, hogy vajon lesz-e baja a babának emiatt, vagy sem. Az, hogy folyamatos éhség gyötör, a vizeletemben állandóan sok a keton, már nem is érdekel.
2009. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!