Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Még mindig nem...

Kismamák! Még mindig nem oltattok h1n1 ellen? Térjünk már észhez végre!

Figyelt kérdés
Ne a h.lye politikára hallgassunk,mert már 4-en válságos állapotban fekszenek!Ébresztő!!!!
2009. nov. 30. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes módon pl. azt is elhallgatták, hogy a karcagi kórházban meghalt egy kisfiú 2 nappal az oltás után!!!! Na ennyit a médiáról. Én nem annak a szavára adok, pláne nem a politikusok szavára. Szabad akarat!!!!!
2009. nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
68%
Csatlakozom azokhoz, akik szerint "mindenki maga dönt". És nem kell mindent készpénznek venni, amit a tv-ben látunk, újságban olvasunk, vagy a piacon hallunk.
2009. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
93%
és persze azt sem mondják el, hogy a 4 kismama mindegyike állítólag nem kezdte el időben a kezelést.... minden influenzára igaz, hogy a tünetek jelentkezése után 48 órán belül el kell kezdeni az antivirális gyógykezelést... tehát ha hőemelkedésünk lesz akkor nem várni és teát inni, meg c-vitamint inni.. meg még gyorsan elszaladni a boltba bevásárolni, meg az orvosnál fél napot ülni. azonnal lefeküdni és hívni a dokit (kijön az ügyelet) és megkérni egy családtagot azonnal hozza a gyógyszert ami a h1n1 esetében 2 féle lehet. ha az orvos nem írja fel és még próbál kúrálni mással, az is gond lehet... nincs idő várakozni.
2009. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
64%
Huu elég durvàn tetted fel a kérdést,egyébként nem oltatok,sem most sem késöbb.Azért mert most 4 kismama beteg lett,nekem nem muszàly oltatnom.Az a négy kismama nem biztos hogy csak azért lett beteg mert nem lettek beoltva.Végülis mindenki maga dönt.Szerintem felesleges volt a kérdésed.
2009. nov. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
68%
Legyszi engedd meg, hogy magam dontsem el, hogy beoltatom magam vagy sem. Se a politika nem erdekel, se ez az egesz influenzasdi. Nem oltatom be magam, mert hidegen hagy, te viszont azt csinalsz, amit akarsz. OK? Koszi, ez ismet egy nagyon ertelmes kerdes.
2009. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
73%
Nem kéne ennyit a TV elött ülni!
2009. nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
49%
Ki a 4. kismama? Arról mit mond a tv? még csak 3-ról dudtam.
2009. nov. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
59%

Egyet értek hogy aki már a szövődményig eljut, arról maga tehet. Tényleg nem teázgatni kell, hanem orvost hívni és nem megvárni míg tüdőgyulladás lesz vagy más szövődmény, akár milyen vírusos fertőzésnél!!!

Amúgy provokatívnak tartom a kérdésedet. És én is észnél vagyok.

Az hogy oltatok-e vagy sem, meg nem írom le mert nem oszt vagy szoroz a véleményemen.

2009. nov. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
82%

Csatlakozom:Mindenki döntsön maga!Én nem oltatom be magam,mert "reménykedem" abba hogy nem kapom el az influenzát idén sem ahogy az elmúlt években sem.Sok vitamin,c-vitamin,kerülni a tömeget amennyire lehet és "túlélni" azt a pár hónapot amíg kibújik a baba!

Boldog babavárást!21km

2009. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
49%

Én 23 hetes kismama vagyok, van két kislányom, őket már beoltattam, és meg kell mondjam, nagyon megnyugodtam, miután megtettem. Holnap megyek és magamnak is beadatom. Mindenki maga dönti el, hogy mit lát helyesnek és hogy dönt felelősségteljesen. De annyira felháborító olvasni azt a sok ostobaságot, amit némelyek leírnak és meg vannak győződve róla, hogy igazuk van. Meghalt az oltás után valaki? Tuti nem az oltástól. És ha már ezekben hiszünk, akkor hihetünk a pozitív infókban is.

Itt valaki leírta, hogy végigjárt mindenféle orvost és senki nem javasolta.

Én is ezt tettem, egy hónapja folyamatosan minden nap infókat gyűjtök, mert félek és féltem a babámat is.

Kórházban dolgozok, fül-orr-gégészeten , ahol 5 orvosból 4 javasolja és be is adatta magának. Úgy gondolják, ostoba aki abban él, hogy meg fogja úszni. Mert nincs rá garancia, bár mindenkinek azt kívánom. Sokan akik megbetegedtek, vagy akik elvesztettek hozzátartozójukat, most fél házukat adnáék egy oltásért, ebben biztos vagyok. Aztán felkerestem genetikusokat, infektológusokat, nőgyógyászokat, akik mind-mind javasolják. A gyerekorvosunk, a védőnőnk, mindenki. A 15 hetes terhes barátnőm párja orvos pesten, ő már beadta a barátnőmnek az oltást. Nálunk sok kismama oltat , itt minden nőgyógyász javasolja. Én sem vagyok még mindig meggyőződve 100 %-osan arról, hogy jól döntök, de van még 4 hónapom és nem akarok rettegni attól , hogy mikor kerülök lélegeztetőre, vagy mi baja lesz a babámnak. Az összes orvos azt mondta, hogy sokkal kisebb a kockázata az oltásnak, mintha a betegséget kapnánk el. Mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy beadatja vagy nem és soha nem is kampányoltam és nem is fogok egyik ellen és mellett se, úgyse tudjuk meggyőzni egymást, tény, hogy a média teljesen odavágott ennek az egésznek. EGyébként ha már mindenki azzal jön, hogy annak idején mi volt, én erre azt gondolom, hogy annak idején is rengeteg kismama belehalt a betegségekbe és biztosan mindent megadtak volna egy védőoltásért. És szerintem ez egyikünket se vigasztal, hogy régen mi volt, meg hogy eddig is volt ez meg az, szerintem egyikünk se szeretne annak a 4 kismamának a helyében lenni, akik most élet-halál közt fekszenek. Lehet csak 1000-ből 1 az esély, hogy elkapjuk, de nem szeretnék az az egy lenni. A politikát meg belevinni ebbe az egészbe nevetséges és butaság. Egyébként a genetikus doktornővel végignéztük az összes hatóanyagát az oltóanyagnak és minden egyes hetet a terhességben, hogy mikor milyen hatással lehet a magzatra, de semmi olyat nem találtunk, ami miatt ne lenne javasolt az oltás. A másik dolog pedig, hogy én márciusban fogok szülni, mikor is még lehet , hogy itt lesz a járvány, akkor meg retteghetek az ujszülöttem miatt, hogy ő el ne kapja. A párom , a testvérem , az apám külföldön dolgoznak, ők is hazahozhatnak bármit. Az oviban hiában vannak beoltva az én gyerekeim, a másétól elkaphatom. Nem szoktam beteg lenni, soha nem voltam influenzás, életemben nem hánytam , nem tudom hála mik azok a gyógyszerek, soha semmi ellen nem oltattam be magam, mert nem tartottam indokoltnak. De most félek ettől az egész betegségtől!!!!

2009. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!