Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Még mindig nem...

Kismamák! Még mindig nem oltattok h1n1 ellen? Térjünk már észhez végre!

Figyelt kérdés
Ne a h.lye politikára hallgassunk,mert már 4-en válságos állapotban fekszenek!Ébresztő!!!!
2009. nov. 30. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
53%
Na ja, az a 3 kismama biztos beoltatná már magát!!! Csak késő...
2009. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező! NEm kell mindent szentírásnak venni, amit a média mond. Érdekes, mindig utólag derül ki, hogy valamilyen alapbetegség állt a dolgok hátterében. Ugyanennyien meghalnak minden évben influenzában, csak az nem "felkapott" téma, így nem jut el hozzád sem.

Az viszont tény, hogy az oltóanyag alig van tesztelve és nem tudják a hosszútávú hatását.

A késő bánat így elég kétoldalról személtethető. Amúgy meg mindenki elég "nagylány" már, hogy maga döntön ezügyben....

2009. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
88%

Úgy gondoltam ebben a kérdésben kikérem tapasztaltabb emberek véleményét.

A szokásos terhesgondozás alkalmávak a védőnőt azt javasolta, hogy ne oltassam be magam, majd a nőgyógyásznak is feltettem ugyanezt a kérdést, ő is ezen a véleményen volt. Meglátogattam a háziorvosomat, aki szerint tömeghisztéria az egész, sajnos máskor is meghaltak influenzában kismamák. Mivel mentem 4d uh-ra egy genetikai központba, újabb orvos, ott is feltettem a kérdést, és ismét azt mondták, terhessen ne oltassam be magam. Nem álltam meg, mivel a párom colitises elkísértem infectológiára, és egy igazán fertőzésekkel foglalkozó doktornőnek is feltettem a kérdést és a választ ugye tudjátok, ne oltassm be magam terhesen, mert nincs tesztelve 100% az oltóanyag. A sima oltást lehet kérni, de ezt az újat ne tegyem. Bár nem nyugodtam meg, de próbálom elhinni, hogy ennyi egymástól teljesen független szakember véleményére adhatok. pont annyi esély rá, ogy oltottan beteg leszek, mint nem oltottan. Ha oltatok lehet nem lennék beteg, de az oltóanyag magzatra gyakorolt hatása nem teljesen tisztázott. Szóval próbálok másként vigyázni magunkra. Bár még bírnám a munkát, de úgy döntöttem otthon maradok, szedek C vitamint, sok forró teát iszom, béres cseppet, narancsot stb és próbálom kerülni a "tömeget". Ja, és a páromat is vitaminozom, hogy ne hozzon haza nekünk semmit... és bízom benne, hogy elég lesz az óvintézkedés - hozzáteszem ezt megtenném bármelyik másik járvány esetén is!

Mindenkinek jó egészséget!

21 hetes kismama

2009. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
76%

Én a betegségtől,és az esetleges súlyos szövődményektől jobban féltem,és beoltattam magam 21 hetes terhesen.Azóta semmi bajom,sőt a 3,5 éves fiam is be van oltva,és a férjem is.Akkor én most sirály vagyok???

Szerintem is hagyjuk meg a döntés jogát mindenkinek,Aki tud mérlegelni,az úgyis jól dönt...

2009. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:
Így van,mindenki maga dönt.Mellesleg én utálom a politikát,ez az oltass-ne oltass eset csak még jobban megerősített ebben az érzésemben.Egyébként már 4 kismama van...nem 3
2009. nov. 30. 15:11
 16/61 anonim ***** válasza:
63%

15:10-es vagyok!

Annak idején,mikor a szamár köhögés,és gyermek paralízis volt,akkor az anyukák sorban álltak,könyörögtek az oltásért.Pedig akkor sem volt idő teljesen tesztelni,ráadásul akkor 1920-30-40es évekről beszélünk,tehát a technika is kiforratlanabb volt.

És láss csodát,azóta elvétve van egy-egy eset,és nem tömeges megbetegedések jelennek meg.Lehet,hogy hisztéria,de attól ez a betegség még létezik és jelen van itt is.De én nem kampányolok,csak leírtam,amit egy portálon láttam,olvastam...

2009. nov. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%

Látod? Te is belátod: "mindenki maga dönt"... Akkor mire fel a számonkérés??

Szép napot!

2009. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
86%

Nem oltatok. Már csak azért sem, mert mint kidrült a fémre érzékenyek sem oltathatnak, nem csak a tojásra allergiásak. Én pedig fémérzékeny vagyok.

Ha elkapom a vírust, azt mondják, h az nem árt, csak a vele járó láz.

Ha beoltatom magam, akkor ugyanúgy belázasodhatok( Anyósom is beteg lett tőle, és apám is)Valamint allergás lehetek az összetevőire, a vivőanyagra. Valamint a higany az a magzatnál is okozhat mérgezést.

Ezek tudatában én nem oltatom be magam. Éppen azért, mert észnél vagyok.

Nagyon sajnálom azokat a kismamákat, akik ennyre betegek lettek. De én nem oltathatok.

2009. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
85%
minden influenza szezonban kerülnek emberek kórházba és sajnos halnak meg. köztük mindig van sajnos jó pár kismama, mert ilyenkor fogékonyabbak vagyunk a vírusokra és ha elkaptuk veszélyesebb is ránk. ez van. egy várandós kismamával még sok-sok minden gyakrabban előfordulhat mint egy éppen nem "terhes" nővel...
2009. nov. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
71%

A szezonális influenza járványok során a harmadik harmadban járó kismamák sokkal nagyobb arányban kerültek kórházba különböző tüdő- és szívbántalmakkal, mint más nők.

• Az 1918-as influenzajárvány idején a nők fele kapott tüdőgyulladást, a halálozási ráta 27 százalékos volt, s különösen a terhesség utolsó harmadában lévő nőket érintette.

• Az 1957-es influenzajárvány idején a halálos áldozatok fele volt várandós nő.

..... ez minden járványra igaz.

egyébként a 4 kismama állítólag teljesen egészséges volt, az önmagában elég volt hogy kismamák voltak... viszont mindegyikükre igaz, hogy az otthoni kezelést/kúrálást, gyógyszerszedést későn kezdték meg.

figyelni kell magunkat és ha bármi influenzára utaló jelet észlelünk, azonnal orvos!!!

2009. nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!