Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas pulzussal babát vállalni?

Magas pulzussal babát vállalni?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy magas a nyugalmi pulzusszámom (90-100 között van), és szeretnénk kisbabát a párommal. Van olyan aki ugyanezzel küzdött, és bevállaltak egy babát? Súlyosbodott a probléma a terhesség alatt? Nem szedek rá gyógyszert, mert a kardiológusommal megbeszéltük a pro és kontrákat, és az alacsony vérnyomásom miatt több a mellékhatása, és fiatal is vagyok (24 éves), így azt mondta nem feltétlen kell a gyógyszer. Ha mégis annyira felmegy a terhesség alatt van olyan gyógyszert amit lehet közben szedni és nem fog ártani a babának? Köszönöm a válaszokat előre is!

2013. jún. 6. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem dohányzol váletlenül? Nálam az okozott ilyet. Amikor leszoktam (nem emiatt) 3 nap után eszembe jutott hogy megmérem, és máris rendben volt. Azóta sincs vele gondom, már 5 éve nem dohányzok.
2013. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem dohányzok több mint 2 éve.
2013. jún. 6. 15:12
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem is kb ennyi volt. Most terhesen kicsit magasabb, 120 volt utoljára. Azt mondták, hogy ennyi pulzus kell hogy ezt a vérnyomást ki tudjam hozni... max 120/80. Terhesség elött 80/60 volt.

Mondjuk én nem kérdeztem kardiológust arról hogy vállaljak-e babát, de lehet hogy érdemes lenne egy véleményt meghallgatni.

Amúgy 1. gyerekem elött nem volt ez... 140/90 és 80 pulzus.

Úgyhogy változhat ez is a terhességtöl.

2013. jún. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
gyerket tuti vállalhatsz mivel ennél komolyabb dologgal is lehet. Legfeljebb lehet kell majd gyógyszer vagy több ellenörzés. Enni miatt tuti nem fogják azt mondani hogy nem szülhetsz. Van egy ismerősöm neki nagyon komoly szivműtétje volt annó most ikreket vár, az tény hogy sokat kell majd korházban lennie mert befektetik a betegsége és az iker terhesség miatt a 24. héten de ettől még vállalhatott babát. Magas vérnyomásban szenvedők is vállalhatnak gyerket csak legfeljebb muszáj a császár.
2013. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia. Én 26 éves kisamama vagyok és másfél éve szedek Béta Blokkolót magas pulzusra nekem is 100 volt nyugalomban.

Mi terveztük a babát és mikor terhes lettem a háziorvosom azt tanácsolta, hogy hagyjuk abba a gyógyszert merthogy végülis szervi bajom nincs ki lettem vizsgáltatva. Abbahagytam és másnapra már megint 100 volt a pulzusom nyugalomban ha meg "megterheltem" magam (pl. levittem a szemetet felugrott a pulzusom és alig kaptam levegőt) úgyhogy kellett szednem továbbra is, de egy olyan gyógyszert amit terhesek szedhetnek. Tehát csak gyógyszert kellett váltanom. És igy pulzuscsökkentővel is 90 most a terhesség végén, merthogy ilyenkor többet kell dolgoznia a szivnek. Ha nem szedném a gyógyszert biztos 120 lenne folyamatosan. Úgyhogy ha babát szeretnél nyugodtan, mert ha a terhesség alatt mégjobban megemelkedne a pulzusod nyugalomban is akkor is ott van vésztartaléknak a lehetőség, hogy szedhetsz gyógyszert rá. (bocsi, h ilyen hosszúra sikerült)

38 hetes kismama

2013. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmi szokott lenni, most babát várok, nem szedek semmit. Kardiológián ugyan javasoltak valami gyógyszert de a háziorvos szerint nem szükséges. (Orvosi rendelőben sokkal magasabb a pulzusom mint otthon.) A nőgyógyi is csak annyit mondott, hogy figyelni kell. Szóval emiatt ne aggódj! Gondolom szervi bajod nincs, ha kivizsgáltak.
2013. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem baj, sőt köszönöm a tartalmas választ, megnyugtattál :) az nem volt kérdés hogy belevégunk a babázásba, mert nagyon szeretnénk, és a nőgyógyászom sem mondta, hogy nem lehet, csak szerettem volna ilyen történeteket hallani akik hasonló gondokkal küszködtek, és már benne vannak :)
2013. jún. 6. 16:02
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére nincs szervi bajom, a szívem egészséges :)
2013. jún. 6. 16:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is alapjáraton 80-100 között mozog. Eszembe sem jutott, hogy emiatt ne vállaljak babát. A terhesség alatt normális, 70-80 közötti értékek voltak szinte mindig.
2013. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálam nyugalmi állapotban alap a 130-as pulzus! :) Általában a frászt hozom az orvosokra. Kivizsgáltak többször, semmi rendellenesség nincs, így már nem foglalkozom vele. Vizsgálat előtt mindig jelzem, hogy ne lepődjön meg senki, nem vagyok ideges, nem leszek rosszul, csak gyárilag így lettem összerakva. :)

Két kisfiam van, természetes úton szültem, és semmi problémát nem okozott.

2013. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!