Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet a mai világban gyereket...

Lehet a mai világban gyereket vállalni megtakarítás nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok embert látok akik tulajdonkèppen a nincsre vállalnak gyereket ès mègis megvannak valahogy, èn pedig mindig dilemmázok , hogy most se jó, ekkor se jô akkor se jó.

Jelenleg van munkám bruttó 130 e plusz prèmium, általában a 110 megvan. Fèrjem sajnos jelenleg olyan munkát tudhat magáènek ami kètsèges. Úgy èrtve hogy kb tavasz közepètõl karácsonyig keres 80-110-et viszont januártól màjusig ez lecsökken max 60-ig vagy alatta. Sajnos nincs saját tulajdonú hàzunk ès valószínû nem is lesz csak nagyon tàvoli idõben, de nem 50 èvesen szeretnèk szülni....nincs hitelünk.


Nos, èn erre a helyzetre ùgy gondolom nem szülnèk, viszont ismerek olyat akinek most lett csak munkája, albèrletben lakik de a 35 ezer forint lakbèrt "nem tudja "fizetni, csak kölcsönkèreget mègis a 4. hónapban van ès megtartja.


Csak èn fèlek ennyire hogy nem jönnènk ki anyagilag ès èn is vállalhatnèk, mert meg lehet oldani vagy tènyleg kell megtakarìtás hozzá?



#gyerekvállalás #felelõssèg
2013. máj. 20. 17:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
65%
Ha mindenki a megfelelő pillanatra várna (hitelmentes saját lakás, meg már a gyerek egyetemére is meglenne természetesen a pénz) akkor már rég kihaltunk volna! Nincs egyébként olyan hogy ideális pillanat, de van aki megpróbálja kivárja, és akkor van az általában hogy nem jön a baba....
2013. máj. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
60%

Mi is a "semmire" vállaltunk gyereket.

Albérlet, hitel és összesen havi 110ezres jövedelem.

De nem bánom, mert így is 31 évesen szültem, vártam évekig, nem lett jobb az anyagi helyzetünk, sőt!

Felesleges lett volna tovább húzni az időt várni a csodára, a gyerekvállalásról pedig semmi esetre se mondtam volna le.

2013. máj. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
30%

Mondjuk nektek elég alacsony a fizetésetek is. Nálatok jobb lenne, ha a férjed menne gyes-re.


Én nem vállalnék így gyereket.

2013. máj. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk sem volt megtakarításunk, abból éltünk, amit kerestünk. a terhesség alatt szépen lassan megvettük egyesével a szükséges dolgokat.
2013. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%
Ha az alapvető dolgokat tudjátok a babának biztosítani (ruha, kaja, gyógyszer) bármilyen módon/segítséggel akkor miért ne vállalhatnátok? Nem kell egy gyereknek amúgy sem mindent megkapnia (ez mondjuk csak az én véleményem).
2013. máj. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
48%

Mi inkább vártunk. párommal 12 éve vegyünk együtt. ebből 10 év kemény munka sok sok lemondás és nélkülözés után tavaly megszületett a fiunk. Egy hitelmentes ÚJ építésű házba Új hitelmentes autóval hoztuk haza.

35 és 33 év esek vagyunk.

2013. máj. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
60%
Hátha nincs hiteletek,és biztos munkahelyed van akor miért ne válalhatnál be egy gyereket
2013. máj. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elgondolkodtatóak.
2013. máj. 20. 17:46
 9/31 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem szabad pénztartalék nélkül gyereket vállalni! Sőt, a legjobb, ha mind a két embernek van munkája, és már van saját lakásuk.


De...

Itt vagyunk mi. Albérlet, egy kereső, megtakarítás nélkül. 8 éve vagyunk együtt, és egyre borzalmasabb, hogy nincs még gyerekünk. Annyit tudunk, hogy 2 év múlva tudunk majd venni egy lakást. Valószínűleg 1 szobásat. :( Sajnos, hiába várnánk, nem lennénk tehetősebbek. Viszont lassan megöregszünk, és akkor már hiába akarnánk gyereket. Szóval, veszünk egy mély levegőt, és ugrunk a gyermekvállalásba. Bababútort, ruhát, babakocsit kapunk is, ez nem para. De, hogy aztán mi lesz...

2013. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
56%

Persze varj es ha soha nem lesz jobb??

Akkor vartal a nagy semmire.

En az elsot ak egy nem tervezett baba volt a semkibe a semmire szultem meg alberletem sem volt egy csaladnal laktam mint babysitter.

Aztan minden kialakult ketten erosek voltunk az elet megoldott minden.

Ha vartam volna akkor most 42 evessen jutottam volna oda hogy van mire szulni de ha nem szultem volna 22evessen akkor nem lennek itt.

2013. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!