Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet a mai világban gyereket...

Lehet a mai világban gyereket vállalni megtakarítás nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok embert látok akik tulajdonkèppen a nincsre vállalnak gyereket ès mègis megvannak valahogy, èn pedig mindig dilemmázok , hogy most se jó, ekkor se jô akkor se jó.

Jelenleg van munkám bruttó 130 e plusz prèmium, általában a 110 megvan. Fèrjem sajnos jelenleg olyan munkát tudhat magáènek ami kètsèges. Úgy èrtve hogy kb tavasz közepètõl karácsonyig keres 80-110-et viszont januártól màjusig ez lecsökken max 60-ig vagy alatta. Sajnos nincs saját tulajdonú hàzunk ès valószínû nem is lesz csak nagyon tàvoli idõben, de nem 50 èvesen szeretnèk szülni....nincs hitelünk.


Nos, èn erre a helyzetre ùgy gondolom nem szülnèk, viszont ismerek olyat akinek most lett csak munkája, albèrletben lakik de a 35 ezer forint lakbèrt "nem tudja "fizetni, csak kölcsönkèreget mègis a 4. hónapban van ès megtartja.


Csak èn fèlek ennyire hogy nem jönnènk ki anyagilag ès èn is vállalhatnèk, mert meg lehet oldani vagy tènyleg kell megtakarìtás hozzá?



#gyerekvállalás #felelõssèg
2013. máj. 20. 17:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
69%
Mi mindig vártunk a legjobb pillanatra, pedig ennél, mint ahogy most vagyunk, nagyon sokszor voltunk jobb helyzetben. Mégis megfogant a babánk, természetesen megtartjuk, és bízunk a Jóistenben, mert ahová báránykát ad, ad füvecskét is. Fiatalabbak nem leszünk. Én 34, párom 39. Simán bevállalhatjátok!
2013. máj. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
54%
Akinek van munkahelye, nincs hitele, az sem tudhatja hogy mi lesz 10 év múlva.... Elvesztheti a munkáját bárki. Honnan tudod mi lesz akkor a helyzet? Lehet még nagyobb lesz a munkanélküliség mint most. Ezen az alapon akkor senki ne vállaljon gyereket.
2013. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
79%

Na látom már szúrja valaki szemét az a mondatom hogy egy gyereknek nem kell mindent megkapnia....

Biztos az elkényeztetett gyerek anyukája jött lepontozni, aki megveszi az összes szirszar fisher priceos gagyiságot a csemetének, majd utána tapsol magának hogy milyen jó anya, és aki ezt nem tudja megtenni az már ne is vállaljon gyereket....

2013. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
49%

Nos a kérdésed megossza az emberek véleményét, így ezen fajta kérdések a "viták melegágya".


Úgy gondolom, hogy az ember ha logikusan látja a helyzetet, megtakarításra vállal gyermeket.

Na de, van az a nelyzet mikor besikerül, s nincs megtakarítás, de úgy döntenek megtartják. Nem ítélem el.


Én azt ítélem el, aki megtartja a babáját, ódákat zeng míg meg nem született, hogy na majd ő megmutatja, hogy is kell pénz nélkül megteremteni az általános feltételeket, aztán koppan mikor a gyermeknek nincs öltözéke ne adj isten, hogy éhezzem.


Kérdésedre konkrét válasz:

Én szülnék úgy , és fogok is, mivel kismama vagyok.

Párommal szerencsés anyagi körülményeink vannak, így nem probléma.

A babaóka az első nem védkezős hónapban sikerült, mikor még csak 200.000ft raktunk félre.

Havi 400-450 ezer forint a jövedelme (én nem dolgozok már), szerintem megélünk belőle.

Hátránya is van: nem találkozunk sokat...na és? Erős kapcsolatunk van, akarunk és ennyi.

Majd 2-3 év múlva többet találkozunk, ha sikerül a vállalkozás.


Eléggé magamra irányítottam a választ, szóval az vállaljon megtakarítás nélkül gyereket, akinek megfelelő biztos havi jövedelme van.

Ez ami ritka.

Nem lehet szelektálni, és nem is kell!

Az a lényeg, hogy a gyermeket tisztességesen neveljék föl, szeressék egymást, lehetőleg a létfontosságú dolgok meglegyenek.


21+3hkm

2013. máj. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
93%

9-es vagyok.

Ha szabad mondani ilyesmit, én nagyon be vagyok tojva. Nekem igen jó gyerekkorom volt: mindig új ruhák, csomó játék, nyaralás, sporttábor, balatoni tábor. Nem voltunk gazdagok, csak az akkor még létező középosztály részei, annak ellenére, hogy a szüleim csak középiskolát végeztek. Ehhez képest, most, amit mi adni fogunk a gyerekünknek, az a szegényréteg felső kategóriája (mert, van, akinek még annyija sincs, mint nekünk). Nem tudom, ezt mennyire lehet "minőségi életnek" nevezni majd. Szeretném, ha ő is annyi mindent megkaphatna, mint én, de egyszerűen nincs lehetőségünk biztosítani ezt. Eléggé el vagyok keseredve.


De, legalább annyi biztatót tudok magamnak mondani, hogy a gyereknek az első évben nincs szüksége a peluson, meg ételen kívül túl sokmindenre. Tehát F.-P. játékai nem lesznek. Ez azért van benne, mert megnéztem "A babák" című filmet, ami négy máshol élő gyermek első évéről szól. Bemutatja azt, hogy mindegy, hogy van-e külön szobája, vagy csillivilli babatornája a gyereknek, akkor is ugyanúgy fog fejlődni.

2013. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Én sem vállalnék direkt babát megtakarítás nélkül.

Várjatok még egy évet és havi 20-30. ezret tegyetek félre. Annyit félre kell tudnotok tenni, mert ha te elmész gyed-re akkor annyival kevesebb lesz a fizetésetek és plusz egy fő is lesz.

2013. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Èn nem ìtèlek el senkit ès vitát sem akartam szìtani.

Amikor azt ìrtam, hogy a semmire szül valaki akkor az anyàmról beszèltem.

Kb. 2 hônapja van munkája, amìg nagyszüleimnèl laktunk mi tartottuk el, hozzánk járt enni, inni, mosni ès kölcsönkèrni mert amùgy egy kocsma fölött lakik egy lyukban azzal a pasival akinek van egy kb. 3 hónapos gyereke a felesègètõl akit akkor vett el amikor az èn anyámmal szètment ès csak így költözhetett a nõhöz. Valószínû ez a "bosszúgyerek " csak azt nem tudom mibõl fog enni szerencsètlen csöppsèg.


Nekünk se olyan jó a helyzet. Fèrjemet elküldtèk mikor csõdbe ment a cègük, most egyszerû bèrmunkás egy olyan helyen ahol nem fizetnek táppènzt, nincs fizetett szabadság ès mint ìrtam akkor dolgozik amikor hívják ès annyit keres amennyit. Ráadásul 1 hónapja be sincsenek jelentve a külsõsök mert a fõnök lètrehozott egy új cèget ,de se kilèpõ papìr se belèpõ az új helyre ès mèg a fizetèst is kèzbe kapták magyarán most feketèn vannak.

Ès ha reklamálsz akkor az a válasz, hogy ha nem tetszik el lehet menni.

3 hônapja vagyunk albèrletben azt sem tudom tèlen elèg lesz e a 2 -õnk fizetèse a rezsire.

Akkor lenne jó minden ha a nagyapám nem èlne mert kizsigereli az embert az alkoholizmusával ès egy gonosz rossz ember ès ha a lèhûtõk nem járnának a nyakunkra ha a családi házban lennènk. De erre nem várhatok örökkè.

2013. máj. 20. 18:28
 18/31 anonim ***** válasza:
15%
Na ezt az utolsó mondatodat inkább nem kommentálnám.
2013. máj. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholista családtól, ha babát szeretél zárkózz el, ha ilyen komoly a helyzet.

Tudom nehéz, hogy a családnak hátat fordítaz, de nekem 100x fontosabb a gyermekem!!!

Biztos egy forintot nem kapna alkoholra tőlem senki!!

22hkm

2013. máj. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó a kérdező nem úgy érti, hanem ha meghalna a nagypapa akkor az örökségbe vígan élhetne albérleti díj fizetés nélkül
2013. máj. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!