Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyereket vállalni 45évesen?...

Gyereket vállalni 45évesen? 2. lesz.

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

Elég nagy a kockázat. Down-kór,miegymás... És nem utolsósorban mire a gyerek 20 éves lesz, te 65. Vagyis nyugdíjas,vagy akörüli (nem tudom mi most a korhatár)

Ne haragudj, de unokázni már nem biztos hogy örömmel fogsz..

Én biztos kiakadnék ha anyukám,aki most LESZ 45 még egy gyereket akarna.

Az első gyerek mit szól a tesó ötlethez?

2 gyerekes anyuka /22/

2012. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Az én anyukám 42 éves volt amikor engem szült. Gyönyörűen felnevelt mind a hármunkat. Egy baj van, hogy 31 éves vagyok, most már se anyukám, se apukám. Az unokái 4 és 1,5 évesek, de ő sajnos 70 évesen meghalt :(
2012. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Jó lenne látni a hátteret is.

Milyenek a körülményeid, első férj vagy második vagy ki tudja hanyadik. Ő is akarja-e, örül-e?

Hány éves a nagyobbik gyerek?

Te mennyire vágysz még babára...milyen az eü. állapotod, doki mit mond.


Én nem mernék már későn vállalni babát, de addig míg nem kerülök ilyen helyzetbe, nem is tudom hogy ténylegesen hogyan döntenék.

Több esetről is hallottam, ahol sokára jött össze a baba, és már nagyon vágytak rá. Ez esetben nincs is jogom ítélkezni. Ha a vágy nagyobb, az elszántság és egészség megvan, akkor nem veheti el tőled senki a boldogságodat.

Csak hát te tudod a feltételeket. Hogy ki áll melletted, hogy ki tud segíteni, és te magad mit gondolsz erről.

2012. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Anyósom 42 évesen szülte a harmadik gyermekét,teljesen egészséges kisfickó. Mondjuk elég furi,mert párom 26 (őt 18 évesen szülte), a pici meg most 3 .. :) és most érkezik az unoka is. Sokszor mondja,hogy nem jókorra időzitettük,mert hogy kisgyerek mellett nem tudja majd élvezni a nagymamaságot. Viszont szerintem meg ő számít későn szülőnek,persze nem ítélem el,mert miért tenném. Csak zavar,hogy minket csesztet,miközben ő szült idősen. Én ennyi idősen már nem merném bevállalni,szerintem ez az a kor,amikor az ember már több időt szánhat magára,pihenhet,utazhat,akár gyerek nélkül is.
2012. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Én nem merném, illetve nem vállalnám. A fiatal anyukaság híve vagyok, és szerintem 45 évesen lassan unokáznia kéne az embernek. 45évesen az ember szervezete sem olyan már, több a kockázat a megbetegedésre stb. Persze megint más ha valakinek első gyerek, és valamilyen sajnálatos oknál fogva csak 40-45 éves korára sikerül a baba.

De ebben az esetben ugye már van egy gyerek. Érdekelne az is, Ő mennyi idős?


33hkm/23éves

2012. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Szia!Én nem biztos hogy bevállalnám viszont ha az egészség és a fizikai erőnlét rendben akkor miért ne!Sok olyan ismerősöm van akik ennyi idősen fittebbek mint más 30 évesen!A Te döntésed sok sikert! :)
2012. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem is sokmindentől függ, pl mekkora az 1. gyerek stb, amiket már írtak.


Így csak a szimpla kérdésre nemmel válaszolnék. Nekem van 2 kicsi gyerekem és kb 5 év múlva tervezzük a 3-dikat, akkor leszek 38 éves, mindenképpen magzatvízvétellel, mert szerintem még a 38 is necces :(

2012. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
ha egeszseges vagy, fiatalos akkor miert ne? persze bizonyos rendellenessegeknek nagyobb az eselye de szerintem ma mar annyira figyelik az anyakat hogy nem lesz gond.
2012. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Első házasság, és ebből született az első gyetrek is, akinek annyi a véleménye, hogy a kiságyát nem adja oda, de a babakocsit fogja majd tologatni: 2,5 éves. Még a környezetem sem tudja, hogy túl vagyok a harmincas éveimen. Nagyszülők idősek, szerintem nem lelkesednének a gondolattól, viszont a férjem akarja. Szeretnénk, hogy legyen testvérke,mert a férjemnek nincs, az én tesóm külföldön él. Anyagi helyzet: átlagosnál nem jobb, az egészségi állapottal és fittséggel nálam nincs gond. A férjem 2 évvel idősebb nálam, ő is egészséges, bár őt már nevezték játszóházban nagypapának. :) Szerintem nem a megjelenése, hanem a "kétbalkezessége miat" t:). Az apaszerep még mindig fonákos nála:). Én nagyon szerettem babázni, és semmi gondom nem volt az előző terhesség alatt, a kislányunk egészséges, minden szempontból sokkal fejlettebb kortársainál (102cm/16kg, mozgás, finommotorika, beszéd) .
2012. aug. 24. 16:00
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
En biztos nem szulnek 40 felett. Persze ha "becsuszna" a baba akkor megtartanam de direktbe nem terveznek ennyi idosen babat.
2012. aug. 25. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!