Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 44 évesen veszélyes gyereket...

44 évesen veszélyes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Nem tervezve volt, csak becsúszott. Több helyen is olvastam, hogy ilyen korban már nagy az esély, hogy down-kóros lesz a baba, és hogy az anyára is veszélyes. Nem vagyunk tehetősek, szóval a drága magánorvos sajnos nem szerepelhet a listán, bár azt hiszem az mindenképp tanácsos lenne. Ezen kívül, az apa dohányzik, és iszik is. (Nem alkoholista, csak többet iszik mint egy átlagember. Mit tanácsoltok? Esetleg Ti, vagy ismerőseitek közül tudtok olyat, aki hasonló korban szült? Jó lenne a bátorítás, mert nagyon jó lenne megtartani a babát, de ha veszélyes, és más se tanácsolja akkor el kell gondolkodni rajta..Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 21. 15:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2%
Szia! Figyelj,ez nézőpont kérdése,én személy szerint azt vallom,hogy negyed évszázad fölött nem érdemes gyereket vállalni. (hangsúlyozom,ez az én véleményem) Most nyáron töltöttem a 27-et,szóval én már lemondtam a gyerekről. A helyzetedben pláne így tennék.
2012. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
27 évesen lemondtál a gyerekről??? Micsoda butaság!! De valóban 44 évesen elgondolkodnék rajta, pláne ilyen háttérrel...
2012. okt. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hat első, nem osztom a véleményedet. 35 éves korig simán belefér az első, tó védik meg pláne. Kérdező, én elmennek orvoshoz- az sztk rendelés is van olyan jó, mint a magán orvos - es megkérdezném, pontosan mi a kockázata, ha vállalom a babat
2012. okt. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
6%

16:04;06

Nemcsak azért mondtam le a babáról,mert idősnek érzem magam ahhoz,hogy első gyereket szüljek. A barátom,és én is sokat dolgozunk,az előbbi gyakran megy külföldre is,úgyhogy ez is mérvadó nálam. És igen,lehet,hogy hülye vagyok,de úgy érzem,nem tudnám teljes biztonságba felnevelni a gyerekemet. Engem anyám 19 évesen szült,persze hogy abban a hitben neveltek,hogy 25 után nem érdemes gyereket vállalnom.

2012. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Több nőt ismerek, aki ilyen korban szült, nagyon aranyosak a gyerekeik, egyik sem Down-kóros. Egy Down kóros gyermekkel találkoztam eddig, őt az édesanyja 20-on valahány évesen szülte. Valóban nagyobb az esély 40 felett, de így sem valószínű, hogy a gyermeked betegen születne. Hanyadik baba? Első? Én biztos nem vetetném el, végképp, ha ő az első gyerek. Szerintem vállald be. :)
2012. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

44 évesen kicsit veszélyesebb, mint fiatalabb korban. Pláne, ha első gyerek.

A down-kórt erősen szűrik, és elküldenek amniocentézisre, vagy chorionbiopsziára, amire el is kell menni. biztos, ami biztos.

az, hogy apa iszik, cigizik, nem befolyásolja a terhességet, max a születendő gyerek életét.


Én tuti nem vállalnám be a te korodban, hármat szültem, az utolsót 37 évesen, és éreztem, hogy már nem volt ugyan az, mint az első, 27 évesen. De amúgy vészes se, csak nehezebben viseltem, mint az első kettőt.


Az elsőnek üzenem, hogy majd aztán nagyot fog nézni, ha jó 10 év múlva jön az érzés, hogy neki mindenáron kell gyerek, aztán nem lehet.... (mert 99%, hogy jönni fog, kevés az a nő, akinek nem)

2012. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Szomszédom 45 volt, amikor második gyermekét világra hozta. Annyit tudok csak, hogy császárral szült, de a gyerek makkegészséges, nyilván van kockázata, de menj/menjetek el orvoshoz. Ha Neked nincs komolyabb betegséged, akkor a rizikófaktor is csökken kicsit.
2012. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igazából az anyukámról van szó. :) Csak gondoltam inkább így írok, nehogy jöjjenek a beszólások. A harmadik gyereke lenne, anyu makk egészséges. Nagyon szeretné ha lehetne még egy utoljára, csak aggódik is. És én gondoltam, hogy írok ide, hátha tudok majd neki segíteni a döntésben a Ti válaszaitok alapján.
2012. okt. 21. 16:33
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem veszélyes ennyi idősen is jó,gyereket válalni.Több a szűrés meg,kismamára valo vigyázat kora mndene miatt.
2012. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Picit rizikósabb,ám nagyon jó szűrővizsgálatok vannak.Ráadásul 3. baba-ami ebben az estben jó-én vállalnám...40 éves vagyok,3 hete szültem a 3. babát.Makk egészségesek vagyunk mindketten.Csináltattam genetikai vizsgálatot,megnyugtatás végett.
2012. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!