Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 evesen veszelyes gyermeket...

38 evesen veszelyes gyermeket vallalni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra vagyok kivancsi,
2008. szept. 20. 15:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Van egy tiz eves fiam,a masodik(vegre)boldog hazassagomat elem es vagyunk kozos gyermekre.Volt egy vetelesem az iden es ez meg tobb akaraterot adott ahhoz hogy meg egyszer megprobaljuk.De persze felek a kor miatt,stb.
2008. szept. 20. 15:12
 2/10 anonim válasza:
100%
Szia! Én is 38 éves leszek decemberben. Van két fiam. 16, 12 évesek és most vagyok 22 hetes. Nem hiszem, hogy veszélyesebb lenne, mint fiatalon:) Csak több vizsgálaton kell túlesni.
2008. szept. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukam 36 évesen szült engem. Koraszulott lettem, meg nem ittam a tejét, de más gond nem nagyon volt. (és szerintem ez utóbbi ketto is azert volt, mert nem nagyon kímélte magát, nem azert mert idősebb volt)


Nemhiszem, hogy veszélyes lenne. Pár kockázati tényező tény, hogy nagyobb (meg nagyobb esélyjel lehetnek ikrek :)), de semmiképpen nem mondanám veszélyesnek. Nagyon sok nő szül a te korodban is.

2008. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az en anyosom is 38 evsesn szulte a ma mar 12 eves legkisebb fiat. Ugyanugy masodik hazassag miatt vallalta. Es mondhatom, hogy ma egy egezseges 12 eves srac, aki nagyon hianyozna az ok es a mi eletunkbol is.
2008. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most várom a negyediket és a 26. héten járok. Szept. 22-én leszek kereken 40 éves. Az ég-világon semmi bajom!

Szerintem nem elsősorban az életkornak, hanem a lelkiállapotnak, kondíciónak nagyobb szerepe van.

Az ember belül érzi, hogy mire képes. Ha te erre alkalmasnak találod magad, csak a korod semmiképpen ne tartson vissza!

Személyesen én még azt emelném ki, hogy sokkal nyugodtam ,megfontoltabb vagyokk, mint fiatalabban. Jobban meg tudom élni a dolgokat, nem a korlátokat, hanem a dolgog szépségét nézem már!

2008. szept. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
Nagyobb az esély a genetikai betegségekre, illetve már te sem úgy tudnád elviselni a terhességet, mint pl. egy 20 éves. :)
2008. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem, főleg, ha már egy gyermeked van, így nem az elsőt várnád 38 évesen.

Ilyen esetben a terhesség alatt több a kötelező vizsgálat, pont azért, hogy egészséges legyen a babód és Te is, de ez nem jelenti feltétlen azt, hogy veszélyes lenne gyermeket vállalni.

2008. szept. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Milyen vizsgalatokat vegeznek plusszban a kor miatt?
2008. szept. 21. 11:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Utolsó vagyok. Barátnőm 36 évesen vállalta az első babáját, és Neki kötelező volt a magzatvíz mintavétel. Ez nagyon sokfajta genetikai betegséget kiszűr, és megbízható. Más kötelezőről én nem tudok.

2008. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem késő,mert engem 34 évesen szült anyám. 1 női ismerősőm 1 fiú gyermekes anyuka és lesz 39-40 éves a 2. babánál és már nagy mama is.
2013. dec. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!