Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 44 évesen veszélyes gyereket...

44 évesen veszélyes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Nem tervezve volt, csak becsúszott. Több helyen is olvastam, hogy ilyen korban már nagy az esély, hogy down-kóros lesz a baba, és hogy az anyára is veszélyes. Nem vagyunk tehetősek, szóval a drága magánorvos sajnos nem szerepelhet a listán, bár azt hiszem az mindenképp tanácsos lenne. Ezen kívül, az apa dohányzik, és iszik is. (Nem alkoholista, csak többet iszik mint egy átlagember. Mit tanácsoltok? Esetleg Ti, vagy ismerőseitek közül tudtok olyat, aki hasonló korban szült? Jó lenne a bátorítás, mert nagyon jó lenne megtartani a babát, de ha veszélyes, és más se tanácsolja akkor el kell gondolkodni rajta..Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 21. 15:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek amíg nem volt elterjedt a fogamzásgátlás, hány éves korukig szültek a nők? Nagyanyáink is szültek ennyi idős korukban, mindenfajta plusz szűrővizsgálat és drága magánorvosok nélkül is. Ahhoz képest most SOKKAL több esélye van egy ilyen korú nőnek a problémamentes terhességre és szülésre!
2012. okt. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
a veteles kockazata nagyobb a genetikai elv is a magas vernyomas visszer stb gyakoribb.de ez nem jelent sokat kockkazat az mindig lotto dolog.A gen szuresek utan ha nem megy el magatol akkor sok sikert majd te segitesz neki a szules utan.Volt mar 50 +szulo kismamank is igaz ivf terhesseg de minden oke ment termeszetes szules ikrek lettek.Ha antukad valaja akkor oke a dolog csak azert ne vetesse el mert oregnek erzi magat hiszen a baba mar megfogant ugye?
2012. okt. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ha szeretnéd a babát,ne ezekre a véleményekre alapozd a döntést(persze megkönnyítheti)hanem menj el egy dokihoz,és kérd ki orvosi szempontból a véleményét,mind a babára,mind rád vonatkozó kockázatokat.Rengeteg múlik azon is hogy a te szervezeted milyen formában van,mik az előzményeid stb...Ha az orvosod támogatja,javallja a kihordást,úgyis sokkal sűrűbben rádnéz és a szükséges vizsgálatokat,szűréseket kéri!Én laikus vagyok,de szerintem épp a legfelső határon vagy,ezért erről hozzáértőbb orvos döntsön(Na meg persze ti)!
2012. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám engem 48 évesen szült és makk egészséges lány vagyok, sosem volt semmi komoly betegségem szóavl nyugodtan bevállalhatja anyukád a babát! Élö példa vagyok rá hogy 40 után is normális egészséges gyerekek születnek! Amugy van még 3 testvérem, mindenki egészséges!
2012. okt. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A mai idősebb kismamák sokkal több szűrésen vesznek részt mint a fiatalok (úgysem lehet semmi baj mert fiatal vagyok jelszóval).

A szűrések mondjuk elég drágák, 25-30 ezer egy kombinált teszt.

Inkább a cigi meg az ital miatt aggódnék. Le tudja tenni mindkettőt? Mert pici baba mellett az nem előnyös ha a szoba vagy a kocsi füstös.

Minél idősebb egy nő annál kisebb az esélye hogy teherbe esik, de hát ez a veszély most nem áll fenn.

2012. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azt mondta az apa, hogy a sörözést abba hagyja mindenképp, a cigit pedig vissza tudja fogni. Természetesen egyébként sem dohányzik a lakásban, ha pedig mondjuk sétálás közben gyújtana rá, akkor is gondolom, hogy képes lesz odébb menni a babától, és nem fújja a kis arcocskájába a füstöt.
2012. okt. 21. 17:58
 17/19 anonim ***** válasza:
31%
Nagynéném 43 évesen szülte első (és egyetlen) gyermekét. Ennek lassan 35 éve. Az unokatestvérem alapjaiban egészséges, bár 25 éves korában epilepsziás lett. Ez persze nem jó dolog, hiszen élete végéig gyógyszert kell rá szednie, de azért nem is olyan szintű rendellenesség, ami nagy mértékben befolyásolná az életminőségét. És persze az is lehet, nem az anya életkora miatt lett epilepsziás. Nemrég találkoztam egy kismamával, aki 44 éves, és most várja a harmadik gyerekét. Ez a terhessége már nem olyan sima ügy, mint az előző kettő, de mindjárt szülni fog, és az amnión sem találtak semmi problémát a babánál, tehát makk egészséges lesz. :) Azt én is olvastam, hogy idősebb korban nagyobb az esély beteg babára. Egyik ismerősöm nemrég szakította meg a terhességét, mert kimutatták nála a down kórt. Ő 35 éves egyébként. Tehát van példa ilyen is, olyan is. Én azt tanácsolom, ha megtartják a szüleid, mindenképpen csináltassanak mielőbb genetikai vizsgálatot (korionbiopsziát) hiszen abból egyből kiderül ha gond van!
2012. okt. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
13-as válaszoló vagyok.Nagyon érdekelne,és megköszönném ,ha nem csak pontozással hanem szóban is kifejtenétek,mi nem volt "hasznos" a válaszomban.Nem sértődöm meg,csak tényleg kíváncsi vagyok!(A kommentet csak később olvastam,de gondolom nem az,hogy én az anyukának címeztem a választ)
2012. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
nem veszélyes 44 évesen gyereket vállalni,ha első ha többedik baba ma már ez normális,ennyi idősen szülni. karrier eltolódása miatt. sok sikert
2013. dec. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!