Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortuszra "kértem" a barátnőm...

Abortuszra "kértem" a barátnőmet, de már másként állok ehhez a kérdéshez. Most mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
én 22 éves vagyok, ő 21, mindketten egyetemre járunk, együtt vagyunk a gimnázium óta. Nagyon szeretem, de mikor kiderült, hogy terhes, nagyon meg ijedtem és azt mondtam neki, hogy semmiképpen nem szeretném, ha megtartanánk. Ő nagyon sokat sírt, kért, hogy oldjuk meg, még azt is mondta, hogy nem kell beszállnom a nevelésbe, ha nem akarok, de én ezt meg így nem akartam volna, ha már megszületik nyilván ismerni akarom őt... Végül nagyon sokat beszélgettünk és ő arra jutott, hogy ennyire az akaratom ellenére nem akarja vállalni a babát. Elment orvoshoz, most fog védőnőhöz menni, eddig sokat sírt, de most egyáltalán nem beszél már róla, ha felhozom rögtön témát vált. Annyit mondta, hogy nagyon nehezen, de elfogadta, hogy ez a "közös" döntésünk. Én azonban napok óta nem alszom, sokat olvasgattam a témáról, gondolkoztam rajta és egy egész reális tervet találtam ki. Örököltem egy lakást a nagymamámtól, az ki van adva, de hamarosan lejár a bérleti szerződés, akkor nem hosszabbítanám meg és oda költözhetnénk a kicsivel. A sulit megpróbálnám levelező folytatni, keresnék mellette munkát, vagyis hát mos is dolgozom suli mellett, valsz. felvennének teljes munkaidőbe, nehezen, de sztem kijönnénk.Persze még gyerekek vagyunk ehhez, de nem akarom,h ezen menjen át, hogy esetleg a későbbiekben miattam ne lehessen babája, vagy, hogy ne tudja kiheverni, hogy megbánja... Főként nőket kérdeznék, hogy ti, hogy fogadnátok? Hogy mondjam el, hogy komolyan vegyen, hogy ne higgye, hogy egyszer igy állok hozzá, egyszer úgy, hogy az első reakcióm csak az ijedtség volt... És,hogy nagy sajnálom, hogy ilyen rossz hetet okoztam neki... Szégyenlem magam, de változtathatok még?

2013. febr. 25. 14:19
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

Gratulálok az újdonsült CSALÁDNAK!!!

Isten áldását kérem Rátok.

2013. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 Szécsiné B. Andrea válasza:
Szívből gratulálok Nektek! Nagyon jó egészséget Mindenkinek!
2014. febr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
Gratulálok:-)
2014. febr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:

Köszönjük mindenkinek.

A támogatást is, ismeretlenül is, sokat jelentett.

Egyelőre minden nagyon jól, gördülékenyen megy, annyira teljes lett minden.

Olyan, mintha minden, ami eddig történt csak egy felkészülés lett volna arra, ami most van és most kezdenénk igazán boldogok lenni, igazán élni.

2014. márc. 18. 21:46
 55/58 anonim ***** válasza:
örülök, hogy így vagytok vele! Sok sikert, boldogságot a családi, közös életetekhez!
2014. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
Uha... Ennél szebb és meghatobb történetét rég olvastam. Sajnos én nem rég vesztettem el a babámat, és még mondom őszintén szinte végig zokogtam ameddig olvastam a kommenteket. Nagyon Boldog hosszú életet kívánok nektek. És szívből kívánom, hogy mindenetek meg legyen, meg annál is több, mert még erdemlitek.
2020. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, amin keresztülmentél, kívánom, hogy minél előbb megnyugvast találjátok és megszülessen majd a baba, akit ugyanúgy fogsz szeretni, mint akit most sajnos elveszítettetek.

Nem nagyon tudok mit írni, ami segíthet ebben a helyzetben, a második baba nálunk is két vetélés után érkezett meg. Nyilván nem felejti el az ember sosem, de tud tovább menni az élet, boldogan, bármennyire elképzelhetetlen is ez az adott pillanatban.

Ennyi év távlatában már nem is nagyon gondoltam erre a régi kérdésre, szóval gondoltam visszajelzem, hogy az élet nehezsegeivel együtt minden nagyon jól alakult, nagyon jó együtt.

2020. okt. 16. 13:48
 58/58 anonim ***** válasza:
Kőszőnőm szépen, hogy válaszoltál, és a nyugtató szavaidat. Igen úgy nyugtatom magam, hogy csak előre nézek. Szerencsére műtétnel nem volt semmi komplikáció így elég hamar próbálkozhatunk majd újra. Most jelenleg csak ez vigasztal. De tényleg a soraidat ahogy olvastam, nagyon jól estek, hogy ilyen fiatalon ilyen felelősség teljes ember voltál, biztos vagyok benne, hogy mára egy nagyon jó ember vált belőled. Gratulálok neked a gyerekeidhez. Hisz ők a legszebb csoda az életünkben. Nekem is van egy 11eves lányom, neki szeretnénk sajnos már elég rég óta egy testvért. De majd most sikerül és még születik egészségesen. Meg egyszer köszönöm a válaszod, és nagyon sok boldogságot kívánok nektek..!!! Akkor amikor hozzá szóltam nem figyeltem, hogy ez egy ennyire régi kérdés.
2020. okt. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!